DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2018 r.

Św. Wojciecha, patrona Polski
Św. Wojciecha, męczennika
Św. Gerarda,biskupa
 
 
 
 

Ksiądz Edward Staniek: Niewielu mnie zrozumiało, bo dla niewielu Kościół jest domem

Ksiądz Edward Staniek: Niewielu mnie zrozumiało, bo dla niewielu Kościół jest domem
Ksiądz profesor Edward Staniek. Fot. kjb24.pl

Niewielu mnie rozumie, bo dla bardzo niewielu Kościół jest domem. Nie mam o to do nikogo żalu, bo wiem, że Jezusa też niewielu rozumiało. Każdego dnia za papieża się modlę i razem z nim, w niedzielę i święta, wyznaję wiarę – powiedział podczas niedzielnego kazania w krakowskim kościele Sióstr Felicjanek ksiądz profesor Edward Staniek, dawny rektor archidiecezjalnego seminarium duchownego.

 

– Zarzucono mi, że nie kocham papieża. Kocham go bardzo. Kocham, jak dorosły syn kocha ojca. Bo dla mnie Kościół to jest dom, rodzina – mówił kaznodzieja.

 

– W tym domu dorosły syn może rozmawiać z ojcem, otaczając go zawsze szacunkiem. Ojciec może popełnić błędy. Tak, jak mógł je popełnić Piotr. A to jest następca Piotra. Ja, jako syn, mogę z nim na ten temat rozmawiać – przypominał.

 

– Niewielu mnie rozumie, bo dla bardzo niewielu Kościół jest domem. Nie mam o to do nikogo żalu, bo wiem, że Jezusa też niewielu rozumiało. Każdego dnia za papieża się modlę i razem z nim, w niedzielę i święta, wyznaję wiarę. I razem z nim zrobimy to samo – podkreślił ksiądz profesor.

 

 

Źródło: krakow.gosc.pl

RoM

 

 

Aby poznać wypowiedź, do której odniósł się ksiądz profesor Edward Staniek, wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

Polecamy również: Arcybiskup Jędraszewski: Cały Kościół krakowski modli się w intencjach Ojca Świętego Franciszka

 

  


DATA: 2018-03-19 08:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
26
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

? Niewielu mnie rozumie, bo dla bardzo niewielu Kościół jest domem. Tak to rozumuje ks. Staniek. Kropka !
6 dni temu / ABiBA
 
Nie wszystko można od razu zrozumieć. Wierzę, że Papież wie co mówi a nie jak większość z nas - mówi co wie. Modlę się za Papieża a resztę zostawiam Duchowi Świętemu. J.D.
7 dni temu / J.D.
 
Tragedią jest , że Ksiądz profesor musi w ogóle tłumaczyć takie oczywiste oczywistości!!! Może wszyscy powinniśmy wrócić na katechezę i zacząć od podstaw: Lekcja 1 Pan rzekł do Piotra: tyś jest opoka, zaś parę wersów później: odejdź ode mnie szatanie!!!
10 dni temu / Ortodoksyjny Katol
 
Wielce Czcigodny Księże Edwardzie, cóż można dodać... "Bóg zapłać" za te słowa i za odwagę. Niech Matka Najświętsza ma Cie zawsze w swojej opiece.
13 dni temu / Owlman
 
Księże Profesorze, chylę czoła przed Księdzem. Powiedział Ksiądz to, co wielu z nas myśli, ale niewielu ma odwagę powiedzieć na głos.
14 dni temu / gryf
 
Kompletnie nie zrozumieliście ksiedza.Ksiądz powiedział,że jeżeli biskup Rzymu przeciwstawia się Chrystusowi i głosi inna ewangelię,to skoro nikt nie zwraca jemu uwagi,to znaczy,że tak samo myśli,jak on.Dlatego modli się o to,aby jego śmierć była dobra.Przecież każdy chyba z nas katolików zna Dekalog?I wiadomo,że jak ktoś się przeciwstawia Panu Bogu,to nie kończy wtedy swego maratonu tu na ziemi idąc do Nieba.Niestety niewielu rozumie Dekalog,że Pan Bóg nigdy ,przenigdy zdania nie zmienia.Każdy z nas chyba zna warunki Dekalogu,no chyba,że udaje katolika
14 dni temu / Wiesia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.