DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Ksiądz Boniecki, rabin Schudrich i inni ręczą za „tęczowego” aktywistę Michała Sz. ps. „Margot”

Ksiądz Boniecki, rabin Schudrich i inni ręczą za „tęczowego” aktywistę Michała Sz. ps. „Margot”
Na zdjęciu: Michał Sz. (cały na czarno). FOT.: Fundacja Pro Tv/YouTube

Michał Sz. trafił do aresztu. Powodem jest podejrzenie popełnienia przestępstw o charakterze chuligańskim. Mimo takiego charakteru zarzutów lewicowy aktywista uznający się za „osobę niebinarną” (ani mężczyzna, ani kobieta) znalazł obrońców wśród osób uważanych za szacowne.

 

Inicjatorem poręczenia za Michała Sz. jest Paula Sawicka, która w rozmowie ze skrajnie lewicowym portalem oko.press powiedziała: „Marek Edelman wbijał nam do głów, że trzeba być ze słabymi, że niezależnie od tego, kim jest bity, trzeba z nim być i nie wolno się tego bać”.

 

Co jednak ciekawe, bitym nie jest w tym przypadku Michał Sz., a działacz antyaborcyjny kierujący ciężarówką fundacji Pro – Prawo do Życia, o którego pobicie „Margot” jest oskarżany (i co widać zresztą na dostępnych w sieci materiałach video). Grupa poręczających za Michałem Sz. wie jednak swoje, a w efekcie udzielone wsparcie nie trafiło do bitego.

 

„W sytuacji coraz większej nagonki na osoby nieheteronormatywne w Polsce uzasadnione są obawy o bezpieczeństwo osadzonej w areszcie aktywistki, a także o jej stan psychiczny” – piszą poręczający za Michałem Sz. Z ich tekstu wynika więc de facto zarzut wobec polskich służb penitencjarnych, że osadzony w areszcie lewicowy aktywista nie jest bezpieczny. Jeśli jednak sygnatariusze tekstu wiedzą o jakiś nieprawidłowościach i zagrożeniach, to powinni je czym prędzej – dla dobra „Margot” – zgłosić do odpowiednich służb i organów, a nie pisać doniosłe i patetyczne odezwy. Jeśli zaś realnie Michałowi Sz. nic nie grozi, to tego typu insynuacje pod adresem polskiego wymiaru sprawiedliwości są niedopuszczalne oraz skandaliczne i mają na celu jedynie urabianie opinii publicznej oraz tworzenie w społeczeństwie niezgodnego ze stanem faktycznym przekonania o rzekomej krzywdzie osób tworzących subkulturę LGBT.

 

„Głos w sprawie zabrało już wiele środowisk i wiele osób uznało, że ich moralnym obowiązkiem jest pomoc Margot, dla której areszt może być traumatycznym doświadczeniem” – czytamy dalej. Czy jednak osoby poręczające za Michała Sz. zdają sobie sprawę, że w momencie pisania ich tekstu w aresztach na terenie całej Polski znajdowało się kilka tysięcy osób, dla których zapewne pobyt w takim miejscu także nie stanowił atrakcji i mógł wywoływać negatywne emocje? Dlaczego ich losem nie zainteresuje się oko.press i lewica? Czy może dlatego, że inni osadzeni nie są tak medialni i tak słuszni ideologicznie? Bo – czegokolwiek by nie mówić o Michale Sz. – nie jest on jedyną osobą aresztowaną w sprawie chuligańskich wybryków.

 

Portal oko.press wymienia osoby, które zdecydowały się poręczyć za Michała Sz. ps. „Margot”. W gronie tym znajdziemy m.in.: ks. Adama Bonieckiego – emerytowanego redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”, ks. Alfreda Marka Wierzbickiego – pracownika Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Halinę Bortnowską-Dąbrowską – byłą redaktor „Miesięcznika Znak” czy Michaela Schudricha – Naczelnego Rabina Polski.

 

Źródło: oko.press / tvp.info

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-08-21 11:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Może sami się przebierają w kiecki?
3 miesiące temu / Kowalski
 
Duchu Święty przyjdź. Panie Jezu, prowadź swoich kapłanów.
3 miesiące temu / Piotr
 
Bardzo się dziwię Bonieckiemu
3 miesiące temu / gość
 
Kolejna twarz pogubionego katolicyzmu
3 miesiące temu / Ania
 
Nie piszcie ksiądz przy bonieckim, naprawdę nie pasuje....
3 miesiące temu / Pola
 
Suspensę na ks.dr hab. Piotra Natanka nałożył dard. Dziwisz a nie widział nic niepokojącego u ks. Bonieckiego z Tygodnika Powszechnego Wyborczej II który, ma coś wspólnego z wartościami katolickimi?
3 miesiące temu / Remigiusz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.