DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Ksiądz atakowany za prawdę. Żydowska organizacja składa skargę, a „Jerusalem Post” nagłaśnia sprawę

Ksiądz atakowany za prawdę. Żydowska organizacja składa skargę, a „Jerusalem Post” nagłaśnia sprawę
fot. YouTube/Polskie Radio

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP złożył do KRRiT skargę na ks. Henryka Zielińskiego za słowa dotyczące różnych koncepcji prawdy wyznawanych przez Żydów.

 

- To zupełnie inny system wartości, inna koncepcja prawdy. Dla nas prawda oznacza zgodność tego, co mówię z faktami. Dla Żyda prawda oznacza zgodność tego, co on mówi z dobrem przez niego pojętym. Jeśli Żyd jest religijny, to prawda oznacza coś czego Bóg chce. Jeśli jest to Żyd niereligijny, to prawda jest czymś subiektywnym, albo prawdą będzie to, co będzie służyło interesom Izraela. Żydzi mają taki swój gatunek literacki – tymi słowami, wypowiedzianymi na antenie TVP,  ksiądz Zieliński naraził się środowiskom żydowskim.

 

Wypowiedź dotyczyła konfliktu na linii Polska – Izrael wywołanego na bazie nowelizacji ustawy o IPN.

 

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP złożył do KRRiT skargę, podkreślając, że słowa księdza podżegają do nienawiści oraz dyskryminują rasę i narodowość żydowską. Międzynarodowego charakteru nadała sprawie izraelska gazeta „Jerusalem Post”, ukazująca księdza jako przedstawiciela polskiego antysemityzmu.

  

Źródło: wpolityce.pl, jpost.com

PR

 


DATA: 2018-03-02 18:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pisać, mówić i powoływać prawdę. Prawda wyzwoli. Może także i tych dla których prawdą jest kłamstwo....
11 miesięcy temu / mj
 
Czy ksiądz Henryk Zieliński równocześnie zaatakowany przez żydostwo w Polsce i przez gazetę,tysiące kilometrów stad w Izraelu ,sam musi się tłumaczyć przed biblijnymi przewrotnikami,ze nie popełnił najnowszego rodzaju kościelnego grzechu w Polsce,o nieograniczonych możliwościach interpretacyjnych ,antysemityzmu?
11 miesięcy temu / stan
 
A my wzywamy do obrony prawdy i do walki z wewnetrzna i zewnetrzzna cenzura.Jerusalem Post podobnie jak Gazeta wyborcza nie sa polskimi gazetami, to ostatnia jednak uzywa nowo-mowy w jezyku polskim, Odsylam do rozumnego porownania, ktore przytoczyl Pan Michalkiewicz: Polak kiedy mu wskazano szklany obiekt i zapytano co to jest, z latwoscia odpowiedzial - to jest dzbanek, natomiast jego zydowski interlokutor na to samo pytianie odparl: kochany, o co ciebie chodzi? Cale to myslenie da sie odniesc do porzekadla o Kalim i jego krowie. Tylko wtedy jest dobrze jak Kali ukradnie krowe, ale jak Kalemu to juz nie. Kali ma miec zawsze racje, a sprzeciw jest anty-Kalizmem, bo to Kali jest jedyna ofiara krowokradztwa. 2000 lat pozniej, Zydzi dalej wola Barabasza, a dla Judaszow maja juz przygotowane srebrniki. Ksiedzu Zielinskiemu nalezy sie tylko szacunek. Mam nadzieje, ze Episkopat mysli tak samo. Jesli nie, to trzeba bedzie sie zastanowic nad nowa nazwa.
11 miesięcy temu / Zygmunt Jaslowski
 
@kwiatek 77 Widzę, że Pan (Pani?) strasznie się przejął tematem - chociaż ja ostatni komentarz zakończyłem anegdotą. "(...) wobec tego może się zdarzyć, że zamiast wyleczyć pacjenta, przyśpieszy jego śmierć". Owszem - może się zdarzyć. Powiem Panu (Pani?) na ucho, że nie tylko "może", ale że się w rzeczy samej zdarza (niezależnie od dobrych chęci medyka i tego, jak się przykładał do nauki jako student). Miałem swego czasu rozmowę z chirurgiem. Przyznał on, że każdy chirurg ma swój prywatny cmentarzyk. Częścią zawodu chirurga jest to, że co jakiś czas (na skutek błędu - albo zwykłego pecha) przy pomocy noża uśmierca pacjenta. Na zakończenie tych rozważań (o ignorancji) proponuję Panu (Pani?) lekturę: Adam Majewski, "Wojna, ludzie i medycyna" (bardzo ciekawa i pouczająca książka).
ponad 1 rok temu / wwm
 
@wwm. Użyłam słowa "zapewne", co wskazuje, że nie "wiem", jakie byłoby Pana zdanie, ale "przypuszczam". Co do "współczesnych historyków", to akurat oni, niezależnie czy zajmują się czasami Pana Jezusa czy dokumentacją Holokaustu, są tymi specjalistami, którym przypadłaby rola biegłych sądowych w sprawach z ustawy o IPN. Zauważy Pan, że ustawa zwalnia historyków i artystów z obowiązku głoszenia prawdy, te profesje bowiem nie podlegają wymogowi dbania o fakty. Zło szerzone przez nich może mieć szczególnie silne oddziaływanie społeczne. Zatem "żydowska koncepcja prawdy" przebiła się do sejmu RP?
ponad 1 rok temu / Hanka
 
@wwm, Mój błąd - NIE TYLKO wobec poznawania wiary katolickiej, ignorancja jest grzechem "student medycyny poddaje się lenistwu, mimo to szczęśliwym trafem zostaje lekarzem, ale nie umie w swoim zawodzie wielu rzeczy elementarnych, które powinien znać; wobec tego może się zdarzyć, że zamiast wyleczyć pacjenta, przyśpieszy jego śmierć. Nie ma tu grzechu bezpośrednio dobrowolnego, ale jest z pewnością grzech pośrednio dobrowolny, może nawet ciężki i sprowadzający śmierć pacjenta przez nieostrożność lub ciężkie zaniedbanie...nieświadomość dobrowolna, czyli pokonalna, w stosunku do tego, co możemy i powinniśmy wiedzieć, jest grzechem mniej lub więcej ciężkim, zależnie od wagi obowiązku, którego się nie spełnia." z "Trzy okresy życia wewnętrznego" O. Reginald, z KKK "1791 Ignorancja często może być przypisana odpowiedzialności osobistej. Dzieje się tak, "gdy człowiek niewiele dba o poszukiwanie prawdy i dobra... W tych przypadkach osoba jest odpowiedzialna za zło..."
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.