DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2019 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Służba Bogu i Kościołowi wymaga wyrzeczeń i czystości intencji. Ma też polegać na ciągłym doskonaleniu się w cnotach, księża muszą mieć czas dla każdego, kto potrzebuje pomocy i wsparcia, ale także czas na osobistą modlitwę. A z drugiej strony parafianie muszą otoczyć swoich kapłanów modlitwą i wsparciem, aby nie czuli się samotni i tylko "skazani' na pracę dla innych.
4 miesiące temu / M_X
 
Kościół Katolicki w Niemczech nie istnieje. Jest hybryda katolicko-protestancka, którą budowano od lat '60 XX wieku na wzór "kościółków" protestanckich - i tak samo jak one ze znikająca ilościa wiernych. A przypomnę że bez wierzących nie ma Koscioła.
4 miesiące temu / Hanys
 
Acha, więc Pana Jezus wiedział, jak konieczne jest życie w czystości, ale Apostołowie to już nie! To przykład obrazujący, dlaczego KK tak mocno zalecał ostrożność przy czytaniu Pisma Św. przez nieprzygotowanych do tego Wiernych. Jeżeli czyta sie tylko po to by znaleźć jakiś urywek, który "potwierdzi" z góry założone myślenie. Ileż to przykładów podaje Historia KK, że każdy, kto postanowił Służyć Jezusowi obierał drogę Cnoty i Czystości, nie ma ani jednego przykładu, by działo się ODWROTNIE!!! Poza tym dywagacje o innych zawsze prowadzą na manowce pomówień, aż po potwarz. Bo czy Apostołowie mogą się bronić?!Pomyśl - jak Ty w tej sytuacji powinieneś postąpić, pokaż swe prawe sumienie ku budowaniu Bliźniego, a nie ku jego nieustannemu zgorszeniu, redukując Pismo Św. do elaboratu dyskusyjnego. 2 tys. lat ukazało się już tylu super mózgów z Lutrem i mu podobnym, a efekt zawsze ten sam - pośmiewisko i potępienie. Publiczne wypowiadanie się, to duża odpowiedzialność!
4 miesiące temu / Andrzej BR
 
Ujawnić nazwiska homoseksualistów w Watykanie i całym kościele katolickim jak zrobił to Macierewicz z tajnymi współpracownikami służb komunistycznych.
4 miesiące temu / kolo
 
@rgd skąd masz takie informacje? Że apostołowie odeszli od swoich rodzin??? Nie interesuje mnie kto i z jakich "doktorów" kościoła gdzie pisał. Faktem jest że : Mt. 5,32 "A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę - poza wypadkiem nierządu - naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa"... To chyba jakieś niedomuwienie że strony Pana Jezusa? Po drugie i najważniejsze, to że Jezus był Bogiem, nie przyszedł więc na świat by żyć i się rozmnażać, a po to by świat zbawić!!! Więc nie potrzebował Żony, nie potrzebował też rodziny... Mk 5,35 "Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką?... O co więc Ci chodzi???
4 miesiące temu / okirex
 
Budzi się we mnie przerażenie kiedy pomyślę sobie gdzie zaprowadzą po śmierci te wszystkie "nowości" tych wszystkich postępowców. A oni to wszystko robią jakby piekła nie było. To w co oni wierzą?
4 miesiące temu / ma
 
No i znowu erudycja szatkowana w akcji. Czy Apostołowie mieli dzieci przed czy po zostaniu Apostołami. Po co cała armia Świętych i Doktorów KK, by wobec jednego cytatu z historii, wykastrowanego z najistotniejszej treści walić w KK bez opamiętania.Znamy już "Filip z konopii" musi mieć LGBT odpowiednik, "wyskoczyło jak z kanapy Freuda".Wstyd jest bardzo istotną cechą posiadania cnót, zdegenerowany zmusza nas do obcowania z totalnym chaosem zamiast rozumu i roztropności!
4 miesiące temu / Andrzej BR
 
Proste. Trzeba zadać pytanie- w jakim stopniu kościół w Niemczech był pod " opieką " Stasi i co wywarło taki destrukcyjny wpływ na ich myślenie ?. Z pewnością protestantyzm.
4 miesiące temu / Jonas
 
cyt"ilu takich jest wśród lekarzy,strażaków,policjantów,nauczycieli.Nie doszukuj się zboczenia li tylko wśród jednej profesji"- serio nie widzisz różnicy ? -i nazywasz to profesją? to powinno być powołanie ale nawet na potrzeby wpisu nazywając to profesją to żadna inna nie uzurpuje sobie prawa do bycia przewodnikiem duchowym pouczania o moralności i żadna z wymienionych nie udziela sakramentów to nie jest miejsce dla ludzi z własnymi demonami
4 miesiące temu / ewa do rgo
 
@rgd. Ty też poczytaj. Euzebiusz z Cezarei w III księdze "Historii kościelnej" napisał, cytując Klemensa Aleksandryjskiego, który pisał o niechętnych małżeństwu:" Czy oni nawet apostołów potępią? Toć Piotr i Filip mieli dzieci, a Filip także swe córki wydał za mąż ...." Pan Jezus kazał komuś porzucić żonę? PS. Nie wiem, jaki jest procentowy udział homoseksualistów wśród strażaków, nauczycieli, żołnierzy, sportowców czy rybaków, ale wśród duchownych katolickich molestujących dzieci udział homoseksualistów jest około 80-procentowy, jak wynika z raportów niemieckich czy amerykańskich.
4 miesiące temu / Hanka
 
Czy po to to zgorszenie całe, by powstał nowy dogmat o oczywistej oczywistości, że tylko kobieta i mężczyzna mogą tworzyć rodzinę, a homoseksualizm jest grzechem? Pewnie jakąś herezję napisałam, ale teologiem nie jestem, podejrzewam tylko, że ca;a sytuacja do tego zmierza...
4 miesiące temu / matkaPolka
 
To straszne. Boże, ty widzisz i nie grzmisz
4 miesiące temu / yeti
 
@okirex Ty poczytaj!Jezus rzeczywiście powołał żonatych,jeden to miał nawet teściową,którą Pan uzdrowił,a ona im usługiwała.Jednakże oni zostawili WSZYSTKO i poszli za Nim.Zostawili nawet firmy utrzymujące ich rodziny i poszli,po różnych perypetiach,nauczać.Jeśli chodzi o homoseksualizm księży,to warto by sprawdzić ilu takich jest wśród lekarzy,strażaków,policjantów,nauczycieli.Nie doszukuj się zboczenia li tylko wśród jednej profesji.Trzeba być obiektywnym.Warto byś dowiedział się co na temat bezżenności księży mówili Doktorzy Kościoła,co zawarto w różnych encyklikach,jakie postanowienia były poszczególnych soborów.Łatwo jest mówić,że ksiądz jest taki albo siaki,ale może było by dobrze wpierw zajrzeć do lustra,rozejrzeć się po swoim otoczeniu i zastanowić się trochę nad tym dlaczego Jezus był bez żony.Dlaczego zamiast porzucić wszystko Chrystus nie kazał im zabrać ze sobą żon,dzieciaków i teściowych?Dlaczego całe to towarzystwo kazał im zostawić?
4 miesiące temu / rgd
 
Nie ma się co martwić.Raz dwa wywietrzeją im te moderne pomysły z głów jak więcej kościołów przekażą innym wyznaniom.Takim gdzie za wiarę oddaje się życie.I wcale nie jest to wiara chrześcijańska.
4 miesiące temu / a może
 
I znowu praktyczność ponad prawdę objawioną.Można się spierać czy garbaty może być dobrym tancerzem bo to tylko rzecz gustu lub poziomu Kultury, ale takie co by było gdyby było, w temacie Objawienia i Tradycji KK niegodne jest Katolika.2 tys. lat Tradycji, a tu jak kąkolu by kto zasiał . . .
4 miesiące temu / Andrzej BR
 
Ksiądz składa śluby czystości i przyrzeka wstrzemięźliwość seksualną, więc wiedza o tym czy woli on panie czy mężczyzn jest naprawdę zbędna. Ma żyć w celibacie.Dopóki jest. A w którym kierunku skierowane są jego żądze nad którymi ma panować to jego prywatna sprawa.
4 miesiące temu / klik
 
"U sąsiadów" w Czechosłowacji w latach szalejącego komunizmu tajnie wyświęcono na prezbiterów żonatych mężczyzn. Zapytajcie ich,co u nich słychać, jakie funkcje obecnie pełnią w strukturach Kościoła Katolickiego. Całe dziesięciolecia nie wiedziano , co z nimi zrobić. Niestety, przykre, ale prawdziwe.
4 miesiące temu / Czytelnik
 
@Aha - Myślisz, że kłamstwo powtarzane po wielokroć stanie się prawdą? Celibat istnieje w Kościele przynajmniej od II wieku, a po raz pierwszy Kościół usankcjonował go na synodzie w Elwirze ok roku 306 przy czym wiemy, ze sami apostołowie, a nawet Pan Jezus żył w celibacie i sam go pochwalał. To tak jakby stwierdzić, że nauczanie o Niepokalanym Poczęciu NMP ma swój początek w roku 1854, czyli w roku, w którym został ogłoszony dogmat. Prawda jest taka, że wiara w Niepokalane Poczęcie istniała w Kościele od wieków. Czym innym jest jasne zdefiniowanie prawdy, czy oficjalne ogłoszenie pewnych dyscyplinarnych wymogów, a czym innym jest praktyka Kościoła. Takie oficjalne stanowiska w kwestii doktryny, moralności czy dyscypliny jest najczęściej skutkiem tego, że w Kościele pojawiają się tendencje do zanegowania prawd wiary czy utrwalonych zwyczajów i Kościół czuje się w obowiązku pewne rzeczy raz na zawsze zdefiniować.
4 miesiące temu / Iw
 
Bójcie się Boga. Pan Jezus powiedział, kto wytrwa do końca będzie zbawiony. Nikt nie zmieni nauki Chrystusa!
4 miesiące temu / Roman
 
@Andrzej BR, to dlaczego Jezus powolal wiekszosc Apostolow zonatych??? "Czy Ojciec rodziny będzie dobrze spełniał obowiązki wobec niej, jeżeli większość czasu będzie poświęcał obcym ludziom nawet w imię najwznioślejszych hasełek?!" A jak jest z lekarzem, strazakiem, pielegniarzem, zolnierzem,policjantem, nauczycielem i wieloma wieloma innymi POWOLANIAMI, nie ZAWODAMI!!! na swiecie???!!! Konis z rzedem Andzrejku, jesli teraz zapukasz na plebanni i zastaniesz ksiedza "wolnego, bo przeciez bez rodziny" na miejscu!!! A tak do tematu, mam pytanie do Autora: DLACZEGO STAWIA PAN ZBOCZENIE HOMOSEKSUALNE na ROWNI Z SAKRAMENTEM MALZENSTWA??? KSIADZ HOMOSEKSUALISTA NIE MOZE BYC KAPLANEM; BO ZBOCZENIE TO WYKLUCZA GO Z GRONA DOPUSZCZONYCH DO SWIECEN... MALZENSTWO JEST SAKRAMENTEM, PODONIE JAK 3 STOPNIOWE KAPLANSTWO, A ONO NIE WYKLUCZA Z NICZEGO!!!
4 miesiące temu / okirex
 
Celibat jest bezpośrednim naśladownictwem Pana Jezusa. Czy Ojciec rodziny będzie dobrze spełniał obowiązki wobec niej, jeżeli większość czasu będzie poświęcał obcym ludziom nawet w imię najwznioślejszych hasełek?! Tak i Kapłan, ma za rodzinę swoje owieczki, więc jak może tracić czas na swoją doczesną rodzinę?! To takie proste, ale nie dla chodzących po krzywych zwierciadłach wolnomyślicieli. Kapłaństwo to czystość w służbie Stwórcy i Jego Syna w asyście Ducha Św. jak może sprawować tę świętą posługę człowiek uwikłany w życie światowe, w życie prokreacji i cielesności?! Jak?! Wstając z małżeńskiego łoża iść do Ołtarza, co będzie miał przed oczyma???! Ech, mądrej głowie dość . . .
4 miesiące temu / Andrzej BR
 
Ale przecież celibatu nie było kiedyś więc nie jest to jedna z pierwotnych tradycji kościoła. Celibat wprowadzono w średniowieczu, gdy zaczęły się spory o majątki z udziałem potomstwa księży
4 miesiące temu / Aha
 
Nie może być akceptacji zniesienia celibatu dla NIEKTÓRYCH regionów świata. To jest jeden Kościół Powszechny obrządku łacińskiego. Chyba, że Franciszek zechce powołać jakiś nowy ryt, co byłoby zupełnie bezsensowne, ale czego wykluczyć nie sposób!
4 miesiące temu / Karol
 
@katolik Ohyda Spustoszenia stanęła w Jerozolimie w 688 roku na Wzgórzu Świątynnym. Jest to Meczet na Skale.
4 miesiące temu / Sec
 
Bardzo ważny tekst. Dziękuję.
4 miesiące temu / aaa
 
Donikąd! Część Kościoła hierarchicznego, aby przykryć ogrom skandali homoseksualnych i pedofilskich, postanawia uznać to pierwsze zboczenie za normę. Myli się myśląc, że to pozwoli mu przetrwać nawałnicę. Nam, wierzącym i trzymającym się prawdy Ewangelii, pozostaje trwać i sprzeciwiać się złu.
4 miesiące temu / magis
 
I będzie coraz gorzej i gorzej.Proszę spytać ks.Egzorcystę,ale tego z łaciną na ustach,by tak ogólnie opisał skutki rzucanych: klątw, przekleństw,czarów itp.-na biednego,zupełnie tego nieświadomego człowieka?!Walka o uwolnienie przekracza nieraz granice horroru.W takim razie, jakie skutki może mieć takie np.głoszenie "innej ewangelii",Św.Paweł w Gal 1,6-9 obłożył klątwą uroczystą!Co z takimi,którzy Świętą Liturgię traktują jak przepis na udaną zabawę?Takich św.Pius V obłożył uroczystą i wieczną Klątwą-bezwarunkową!A co z takimi, co to z beztroską łamią złożoną przysięgę?!Takich sam Szatan trzyma na krótkiej smyczy, bo to gorsze od klątwy! A czy to nie ojcowie soborowi złamali taka uroczystą przysięgę Antymodernistyczną składaną Papieżowi?!Skutki?-no niech nam to wyjaśnią właśnie Egzorcyści,jeśli jeszcze się nie boją skutków swych słów!Niemcy,Francja są wzorcowym przykładem działania KLĄTW!Uwolnić od tego może tylko sam Papież,potępiając te Grzechy równie
4 miesiące temu / Andrzej BR
 
Armagedon moze sie więc zdarzyć w kazdej chwili. Bo ohyda spustoszenia jest widoczna
4 miesiące temu / katolik
 
JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ !!!
4 miesiące temu / Daro
 
Dokąd zmierza rewolucja w Kościele, rewolucja o masie atomowej 32,065 u, i symbolu S? Do Piekła. Z Panem Bogiem +
4 miesiące temu / Em
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.