DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Ks. Zieliński odpowiada Żydom: aby rozmawiać, trzeba zrozumieć różnice kulturowe i mentalne

Ks. Zieliński odpowiada Żydom: aby rozmawiać, trzeba zrozumieć różnice kulturowe i mentalne
Źródło: tvp.info

Po tym jak Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP złożył do KRRiT skargę na ks. Henryka Zielińskiego za jego słowa dotyczące różnych koncepcji prawdy wyznawanych przez Żydów, kapłan odniósł się do sprawy. - Nie dajmy się zwariować. Trzeba zrozumieć różnice kulturowe i mentalne – powiedział.

 

Ks. Zieliński skomentował skargę żydowskiej organizacji w „Salonie Dziennikarskim”. W tym samym programie wcześniej padły jego słowa, na które Żydzi postanowili się poskarżyć do KRRiT. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

 

- Nie dajmy się zwariować. Jeśli ja powiem, że Żydzi modlą się inaczej niż my, bo zakładają czapki, a u nas, jak wchodzi się do kościoła, to zdejmuje się czapkę, że czytają książki od drugiej strony niż my, to czy jest to antysemityzm? Trzeba zrozumieć różnice kulturowe i mentalne, żeby zacząć rozmawiać. Tak samo, jak trzeba wiedzieć, że w Wielkiej Brytanii jeździ się po lewej stronie – skomentował ks. Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

 

Goście programu rozmawiali też o obchodach Marca’68 i próbie monopolizacji debaty przez środowiska liberalne, także tej odbywającej się na uczelniach. Ks. Zieliński pytany o tę sprawę zauważył, że przykładów uderzających w wolność debaty akademickiej jest w Polsce wiele.

 

W tym kontekście przypomniał o odwołaniu wykładu znanego psychoterapeuty, który na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu miał mieć wykład na temat próby wyprowadzania z zachowań homoseksualnych. - Takich przykładów jest bardzo dużo. Przyznaję, że jest to dla mnie kluczem do zrozumienia tej sytuacji - ocenił ks. Zieliński.

 

Warto pamiętać, że liberalne środowiska wielokrotnie próbowały nie dopuścić do głosu takie osoby jak choćby Paul Cameron, zajmujący się problemem homoseksualizmu, czy Rebekę Kiessling, prawnika i działacza pro life. Problemów z organizacją spotkań nie mają osoby mówiące o reinkarnacji.

 

Źródło: wpolityce.pl

MA


DATA: 2018-03-03 13:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@jurekw Drogi Panie. Pisze Pan: "(...) różnica kulturowa jaką obserwujemy (nie wiem na ile ona wynika z fundamentalnych zasad, a na ile jest po prostu przyjętą praktyką) (...)". Nie mam do Pana pretensji, że Pan "nie wie" - ale skoro Pan "nie wie", to po co się Pan wypowiada? Rozumiem, że chciał mi Pan coś zakomunikować, ale niczego oryginalnego Pan nie wymyślił. Używa Pan sformułowań typu "narracja" (?), "Holocaust" (skąd ta wielka litera?) i kalkuje schemat typowy dla zawodowych szabesgojów (schemat ten widziałem setki razy). Jeśli chce Pan ze mną dyskutować, to poproszę o jakąś myśl własną. Od razu Panu napiszę, że nie chodzi mi o koncept, żeby w odpowiedzi na "podłość", która "stała się oficjalną doktryną Izraela i jest wspierana przez USA" "podnieść problem" w "Radzie Bezpieczeństwa". Do tego, żeby z "falą płynącego z podłości zła" "sobie poradzić" nie potrzebujemy "powszechnego poparcia" ("powszechnego", czyli czyjego?) - potrzebujemy własnej decyzji.
3 miesiące temu / wwm
 
do wwm: Ten komentarz też jest przykładem uległości wobec żydowskiej narracji. Podstawowa różnica kulturowa jaką obserwujemy (nie wiem na ile ona wynika z fundamentalnych zasad, a na ile jest po prostu przyjętą praktyką) polega na tym, że Żydzi są skłonni oceniać osoby na podstawie tego, do jakiego narodu należą. Gdy mówią, że Polacy są współwinni Holocaustu, to potępiają cały naród - na podstawie win jednostek. Gdy piszesz (tak jak ja powyżej) ogólnie o Żydach - ulegasz ich narracji. A przecież ci ludzie z USA i Izraela tak postępują - bo są podli, a nie dlatego że są Żydami. Tak samo jak polscy szmalcownicy korzystali na zagładzie, bo byli źli a nie dlatego, że byli Polakami. Ponieważ wspomniana wyżej podłość stała się oficjalną doktryną Izraela i jest wspierana przez USA = należałoby podnieść problem na forum międzynarodowym (Rada Bezpieczeństwa?), bo falą płynącego z podłości zła trudno będzie nam sobie poradzić, jeśli nie zyskamy powszechnego poparcia.
3 miesiące temu / jurekw
 
No tak, trzeba...jeszcze chcieć.
3 miesiące temu / agricola
 
"Trzeba zrozumieć różnice kulturowe i mentalne, żeby zacząć rozmawiać" - powiada ks. Zieliński. Zgadza się. Nie można potencjalnego rozmówcy oceniać po sobie - trzeba go widzieć takim, jaki jest. Osobną sprawą jest to, czego się po tej rozmowie spodziewamy, jaki jest jej cel. We wszystkich dotychczasowych "dialogach" z Żydami szukamy jakiejś mitycznej "zgody" - i nieustannie się tłumaczymy. To jest droga donikąd. Obchodzimy się z Żydami jak z jajkiem - bo Żydzi mają tzw. "wrażliwość". Żydzi tę "wrażliwość" przeliczają na gotówkę. Żydzi nie są "wrażliwi" - Żydzi są bezczelni. Kto raz ulegnie, raz Żydom ustąpi - zostanie wyciśnięty jak cytryna. Kto zaczyna grę z szulerem popełnia jeden błąd - siada do stołu i bierze karty do ręki.
3 miesiące temu / wwm
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.