DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2018 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Ks. Wojciech Lemański przywrócony do posługi. Zajmie się dialogiem polsko-żydowskim

Ks. Wojciech Lemański przywrócony do posługi. Zajmie się dialogiem polsko-żydowskim
fot. Ralf Lotys (Sicherlich) [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0) or CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], from Wikimedia Commons

Ks. Wojciech Lemański został przywrócony do posługi kapłańskiej przez ordynariusza diecezji warszawsko – praskiej, biskupa Romualda Kamińskiego. Nowe obowiązki podejmie w jednej z łódzkich parafii.

 

Decyzją biskupa, trwająca od 2014 r. suspensa została anulowana. Ks. Lemański będzie mógł z powrotem uczestniczyć w zgromadzeniach publicznych będąc w koloratce, a także pełnić funkcje kapłańskie: spowiadać, odprawiać Mszę Św. czy udzielać pozostałych sakramentów.

 

Biskup Kamiński potwierdzając prasowe doniesienia, zaznaczył, że posługa ks. Lemańskiego będzie swoistym sprawdzianem. Podkreślił, że jego zdaniem należy ratować ludzi w każdy możliwy sposób i ta decyzja jest właśnie takim ratunkiem.

 

Jak zaznaczył Lemański w rozmowie z radiem TOK Fm, dodatkowo będzie zajmował się dialogiem chrześcijańsko - żydowskim. Podlegać będzie jurysdykcji metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia.

 

 

Źródło: onet.pl / dzienniklodzki.pl

PR


DATA: 2018-07-11 15:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hmm. Ciekawe czy kara jaką odbył czegoś go nauczyła? Jeśli tak to dlaczego nie dać mu kolejnej szansy. Taka kara powinna też spotkać ks. Sowę i wszystkich innych duchownych wysługujących się instytucjom i ludziom reprezentującym raczej antykatolickie wartości oraz poglądy. Bo czymże są duchowni wspierający słowem satanizm, aborcję czy homoterroryzm oraz popierający jawnie komunistów i postkomunistów?
5 dni temu / Jurgen
 
Czy odwołał swoje opinie z zakresu bioetyki?
6 dni temu / Frondo z Krainy Deszczowców
 
I jeszcze słówko odnośnie asymetrycznego "dyscyplinowania" niektórych kapłanów. Przypomnę casus ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Po jego zaangażowaniu się w sprawy lustracji, wycierpiał ze strony przełożonych wiele niesprawiedliwych ataków, a także kary dyscyplinarne. Nawet śp. ks. kardynał Glemp miał w nich swój udział, choć w porę zorientował się, że przesadził i szczerze przeprosił. Otóż ks. Tadeusz wyznał później, że był już tylko o krok od odejścia ze stanu kapłańskiego. Tyle, że w jego przypadku rzecz dotyczyła duchownego już w pełni uformowanego, z ponad dwudziestoletnim stażem kapłańskim...
7 dni temu / Karol
 
@ asdf: A co takiego, przeciwnego wierze, czynił ks. Międlar, że stał się obiektem gorliwych "zabiegów" dyscyplinujących?! Odpowiem krótko: kłuł w oczy swych zwierzchników patriotycznym zaangażowaniem w ruchu narodowym!
7 dni temu / Karol
 
To bardzo przykra informacja. Jeszce te zadania dla PANA Lemańskiego?? Księże Biskupie prosimy o rozwagę. Wierni
7 dni temu / ORM
 
@Karol: wymaganie posłuszeństwa i przestrzegania chociaż elementarnych zasad to grillowanie? Nie słyszałem o ani jednym niesprawiedliwym czynie przełożonych ks. (wtedy jeszcze) Międlara. Przełożeni mają swoje prawa, a nawet obowiązki, zarówno względem Międlara, jak i ks. Lemańskiego.
7 dni temu / asdf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.