DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Ks. Wojciech Lemański przywrócony do posługi. Zajmie się dialogiem polsko-żydowskim

Ks. Wojciech Lemański przywrócony do posługi. Zajmie się dialogiem polsko-żydowskim
fot. Ralf Lotys (Sicherlich) [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0) or CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], from Wikimedia Commons

Ks. Wojciech Lemański został przywrócony do posługi kapłańskiej przez ordynariusza diecezji warszawsko – praskiej, biskupa Romualda Kamińskiego. Nowe obowiązki podejmie w jednej z łódzkich parafii.

 

Decyzją biskupa, trwająca od 2014 r. suspensa została anulowana. Ks. Lemański będzie mógł z powrotem uczestniczyć w zgromadzeniach publicznych będąc w koloratce, a także pełnić funkcje kapłańskie: spowiadać, odprawiać Mszę Św. czy udzielać pozostałych sakramentów.

 

Biskup Kamiński potwierdzając prasowe doniesienia, zaznaczył, że posługa ks. Lemańskiego będzie swoistym sprawdzianem. Podkreślił, że jego zdaniem należy ratować ludzi w każdy możliwy sposób i ta decyzja jest właśnie takim ratunkiem.

 

Jak zaznaczył Lemański w rozmowie z radiem TOK Fm, dodatkowo będzie zajmował się dialogiem chrześcijańsko - żydowskim. Podlegać będzie jurysdykcji metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia.

 

 

Źródło: onet.pl / dzienniklodzki.pl

PR


DATA: 2018-07-11 15:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Biskup Warszawsko-Praski pozbył się problemu a pan Lemański trafił na pokrewną sobie duszę w osobie nowego przełożonego.
ponad 2 lata temu / Jan
 
Hmm. Ciekawe czy kara jaką odbył czegoś go nauczyła? Jeśli tak to dlaczego nie dać mu kolejnej szansy. Taka kara powinna też spotkać ks. Sowę i wszystkich innych duchownych wysługujących się instytucjom i ludziom reprezentującym raczej antykatolickie wartości oraz poglądy. Bo czymże są duchowni wspierający słowem satanizm, aborcję czy homoterroryzm oraz popierający jawnie komunistów i postkomunistów?
ponad 2 lata temu / Jurgen
 
Czy odwołał swoje opinie z zakresu bioetyki?
ponad 2 lata temu / Frondo z Krainy Deszczowców
 
I jeszcze słówko odnośnie asymetrycznego "dyscyplinowania" niektórych kapłanów. Przypomnę casus ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Po jego zaangażowaniu się w sprawy lustracji, wycierpiał ze strony przełożonych wiele niesprawiedliwych ataków, a także kary dyscyplinarne. Nawet śp. ks. kardynał Glemp miał w nich swój udział, choć w porę zorientował się, że przesadził i szczerze przeprosił. Otóż ks. Tadeusz wyznał później, że był już tylko o krok od odejścia ze stanu kapłańskiego. Tyle, że w jego przypadku rzecz dotyczyła duchownego już w pełni uformowanego, z ponad dwudziestoletnim stażem kapłańskim...
ponad 2 lata temu / Karol
 
@ asdf: A co takiego, przeciwnego wierze, czynił ks. Międlar, że stał się obiektem gorliwych "zabiegów" dyscyplinujących?! Odpowiem krótko: kłuł w oczy swych zwierzchników patriotycznym zaangażowaniem w ruchu narodowym!
ponad 2 lata temu / Karol
 
To bardzo przykra informacja. Jeszce te zadania dla PANA Lemańskiego?? Księże Biskupie prosimy o rozwagę. Wierni
ponad 2 lata temu / ORM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.