DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2021 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


To normalka że KUL jest odjechany... wiele negatywnych opinii na ten temat słyszałem... To nie jest Katolicki Uniwersytet Lubelski.
2 miesiące temu / przeciwko homol
 
Księża też błądzą....A nawet są pyszni. ŻAL mi tego księdza....taki wykształcony a taki biedny....Może powinien pomyśleć co powiedziałby Jezus w tej kwestii...powinien pomyśleć..
2 miesiące temu / Anna
 
Jestem zbulwersowana tym księdzem profesorem Wierzbickim. Jeżeli katolickie uczelnie mają takich nauczycieli to nie ma się co dziwić, że młodzież jest taka jaka jest. dla mnie ten człowiek nie powinien być księdzem. moim zdaniem może być to jeden z tych ludzi wrzuconych do Kościoła przez masonów lub komunistów po to by rozbić nasz Kościół od środka. Jak można tak niekatolickie bzdury głosić na katolickim uniwersytecie! I do tego ksiądz głosi kłamstwo, że niby homoseksualiści są w Polsce prześladowani. Nie widzi jednak tego, że oni walczą z nami katolikami profanując nasze wartości i narzucając się ze swoją ideologią, która nie każdemu musi odpowiadać. To my musimy bronić się przed narzuceniem nam tych tzw. wartości europejskich, które nie są naszymi wartościami a które zdemoralizowana Europa próbuje nam tu zainstalować za pomocą tęczowej młodzieży , aktywistów lewicowych mediów i księdza Wierzbickiego.
2 miesiące temu / Tina
 
Ks. Wierzbicki jest jedną z nielicznych osób reprezentujących KK w Polsce, która nie ulega zbiorowemu obłędowi. Myślę, że ludzkość trapią poważniejsze problemy, a przed chrześcijanami stoją poważniejsze wyzwania, niż tropienie gejów. Jako katolik w pełni popieram jego postawę. Brawo!
3 miesiące temu / Bibliotekarz
 
1 Kor 6:9-10 PRZECIW NIEPORZĄDKOM WŚRÓD CHRZEŚCIJAN KORYNTU TRZY "GRZECHY GŁÓWNE" ADRESATÓW Szukanie sprawiedliwości przed trybunałami pogańskimi 69 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.
3 miesiące temu / wierzbicki to z
 
Ga 1,6-12 PRAWDZIWOŚĆ GŁOSZONEJ PRZEZ ŚW. PAWŁA EWANGELII Prawdziwa Ewangelia 16 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą od nas otrzymaliście - niech będzie przeklęty! DOWODY HISTORYCZNE PRAWDZIWOŚCI EWANGELII PAWŁOWEJ Paweł również apostołem Chrystusa 10 A zatem teraz: czy zabiegam o względy ludzi, czy raczej Boga? Czy ludziom staram się przypodobać? Gdybym jeszcze teraz ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusa. 11 Oświadczam więc wam, bracia, że głoszona przeze mnie Ewangelia nie jest wymysłem ludz
3 miesiące temu / wierzbicki to z
 
Mimo że będą 100 razy deklarować walkę o równouprawnienie, to GŁOSZONE IDEE A PRZEDE WSZYSTKIM METODY WZIĘTE CZĘSTO ŻYWCEM WPROST Z PORADNIKÓW NAZISTÓW DLA NSDAP TEMU PRZECZĄ - takie są fakty na temat LGBT. LGBT to nie ludzie, ludzie to geje i lesbijki itp i większość SIĘ OD TEGO FASZYZMU LGBT odcina.
3 miesiące temu / dfdf
 
Wielkie podziękowania dla Prof. Sztychmilera za wysłanie listu. Ksiądz Wierzbicki jest wstydem dla katolików. Jestem oburzona tym, że nadal reprezentuje stan duchowny, o uniwersytecie nie wspominając, wstyd!
3 miesiące temu / Agnieszka
 
Niektórzy katoliccy "myśliciele" przyklaskiwaliby Faryzeuszom, gdyby tylko mogli, a gdyby byli świadkami słów Jezusa to zapewne nazwaliby je nietolerancją. Trzeba nazwać po imieniu herezje, które głoszą. To nienazywanie rzeczy po imieniu i lewackie relatywizowanie jest dzisiaj największą słabością KK.
3 miesiące temu / JJ
 
Należałoby zacząć od zbadania prof.w dwóch gabinetach : urologicznym i ginekologicznym , bo może to od poniedziałku do soboty Alfreda a w niedziele Alfred.I wtedy poparcie dla płciowego pobratymca stanie się jasne.
3 miesiące temu / Bernard Gui
 
Władze KUL mają obowiązek jednoznacznego reagowania kiedy pracownicy naukowi swoimi wypowiedziami wprowadzają taki zamęt wśród ludzi wierzących. Moja rodzina od dziesiątków lat wspierała KUL, ja czują się zawiedziona taką postawą profesora uczelni katolickiej, budzą się wątpliwości czy należy ją wspierać.
3 miesiące temu / ala
 
Co do tego że katolicy nie powinni reagować na to co pewni ludzie robią ze świątyniami, bo przecież figura Chrystusa jest częścią świątyni, chciałbym przypomnieć że Jezus Chrystus jedyny raz zastosował przemoc J 2, 13 ? 15 więc nadstawiajmy policzek ale swój, ale gdy ktoś znieważa Boga reagujmy.
3 miesiące temu / Marek
 
... ani grosza na tacę 26 grudnia...proste...
3 miesiące temu / Szczepan
 
czas wywalić ateistów z kościoła ,to jeden z tych wsadzonych przez komunistów na siłę niezwykłe szataństwo.
3 miesiące temu / CORAL
 
Dlaczego nazywamy tego gości Margot ? Przecież tylko dlatego że ktoś chce być tak nazywany niczego tu nie zmienia, jeśli ja pójdę do sądu i powiem że chcę być nazywany Hitlerem to raczej są odrzuci to i będzie mnie nazywał tak jak się prawnie nazywam. To że ksiądz wypowiada się o tym biednym mężczyźnie "JEJ" świadczy jak nisko upadł ten ksiądz i jak bardzo nie wierzy z dzieło stworzenia Boga.
3 miesiące temu / Leliwa
 
Do kom poniżej Amelia naprawdę ? możesz powiedzieć jakie dobro z tego wyszło?bo gość wyszedł zebrał kase na dalsze działania . JAk zaczną podpalać kościoły to też banda durni będzie im biła brawo i stawiała się za nimi ? gdzie jest napisane że masz popierać zgorszenie i nieprawość?teraz ten ksiądz powinien ze swoich zapłacic za zdemolowanie ciężarówki pro life bo jak za kogos sie wstawiasz to za niego odpowiadasz?
3 miesiące temu / Kuba
 
Ksiądz profesor Wierzbicki bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, ponieważ nie przypuszczałam że usłyszę cokolwiek pozytywnego z ust księży katolickich. Ksiądz Wierzbicki jest z pewnością wyjątkowym, prawdziwym i mądrym duchownym. Jego poglądy i trafność spostrzeżeń pozwalają mieć chociaż cień nadziei, że katolicyzm i w ogóle chrześcijaństwo może kiedyś zmieni się i odrodzą się wartości na których wyrosła nasza religia. W innym wypadku, idea Jezusa Chrystusa pójdzie na zmarnowanie ponieważ nie znajduje ona zrozumienia w umysłach ogromnej większości księży katolickich. Jestem wdzięczna ks. Wierzbickiemu za słowa prawdy, które oczywiście są negowane w tym zakłamanym świecie.
3 miesiące temu / Amelia
 
Władze KUL milczą, jakby wyczyny kierownika jednej z katedr ich nie dotyczyły. W międzyczasie podpisują umowę o współpracy cokolwiek ta współpraca miałaby oznaczać z Onetem, czyli ośrodkiem mainstreamowej progenderowskiej propagandy. KEP również milczy, jakby ich z kolei nie dotyczyło, co się wyprawia na rzekomo katolickiej uczelni. Kondycja moralna hierarchii oraz rzekomej elity intelektualnej polskiego Kościoła z nielicznymi wyjątkami jest po prostu porażająca.
3 miesiące temu / Ruben
 
Katolicy ! - przestańcie wspierać KUL finansowo bo to jest katolicki uniwersytet ale już tylko z nazwy. Jeśli nie odrodzi się do swojego pierwotnego posłannictwa, to lepiej niech przestanie istnieć.
3 miesiące temu / tak tylko
 
Kiedy wykładowca etyki KUL przedstawi program walki "rycerzow cywilizacji śmierci" oraz herszta bandy z podniesiona przyłbica?.
3 miesiące temu / st
 
pogarda dla PRAWDY godna sanhedrynu...
3 miesiące temu / janek
 
Tysiące lat wstecz wiadomo było o grzechu homoseksualizmu, ok. 3700 lat temu, Pan Bóg pokarał Sodomę i Gomorę za ten grzech o czym wiedziały doskonale następne pokolenia przez tysiące lat i nadały mu nazwę "sodomski". A teraz przychodzi jakiś lewicujący ksiądz i mówi nam, że to należy przedyskutować. Czyli co? Pan Bóg nie wiedział co czyni?
3 miesiące temu / taki 1
 
Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina... I dziś widzę owoce wszystkich moich grzechów.
3 miesiące temu / hipopotam
 
Ten mężczyzna prowadzi nielegalną, nieopodatkowaną zbiórkę pieniędzy na swoje potrzeby. Media donoszą, że zebrał już około pół miliona złotych. Dementi nie było, więc to chyba prawda? Co na to warszawski Urząd Skarbowy, właściwy dla miejsca jego zamieszkania? Codziennie widzę na Puławskiej biednych, zaniedbanych ludzi - bezdomnych. I widziałem Michała Sz - młodego, zdrowego, dobrze odżywionego. Serce mi się kraje, kiedy o tym myślę.
3 miesiące temu / Piotr54
 
Kto skazuje niewinnego i ten który uwalnia winnego od kary, obaj są ochydą dla Pana. Księga przysłów Salomona
3 miesiące temu / [email protected]
 
Nic dziwnego że Jezus mówił: "Mt 11, 25: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom." Wielokrotnie czytając teksty duchownych /na szczęście nie wszystkich/ z tytułami zaczynającymi się na prof. , dr , staje mi przed oczami ten cytat z Pisma Świętego.
3 miesiące temu / umcus
 
Nie jest to pierwszy przypadek kompletnego oderwania pracownika KUL do wielowiekowego nauczania Kościoła w kwestiach moralnych. A że reakcja władz uczelni jest jak zwykle nieadekwatna do skali problemu kilka lat temu przestałem łożyć na tą uczelnię i dopóki tacy ludzie będą tam wykładowcami nie dam ani grosza. Do tego też zachęcam innych. To jedyna forma nacisku jaką dysponujemy.
3 miesiące temu / wer
 
Bo lewacy uważają że cywilizacja śmierci była przed 1968 - Hitler, Stalin, kolonializm, niewolnictwo, pańszczyzna, leczenie homoseksualizmu elektrowstrząsami itp. itd. Dla nich rok 1968 to wyzwolenie od wojen na których ginęły miliony Europejczyków.
4 miesiące temu / ala wilk
 
Nie wiem, czy w stosunku do tej osoby uprawnione jest określenie:"kapłan" lub "ksiądz", sam przecież przyznał, że to co mówi nauka traktuje wyżej niż to, co mówi Kościół.
4 miesiące temu / ws
 
Szanownego wykładowcę KUL prosze o przybliżenie idei rycerzy cywilizacji śmierci i jej hetmana.
4 miesiące temu / st
 
Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego.
4 miesiące temu / Pwt 22,5
 
Jestem bardzo ciekaw - Gdyby Muzułmanie pozwalali stawiać figury proroka Mahometa to czy aktywiści LGBT ośmieliliby się tęczową flagę powiesić na niej?
4 miesiące temu / Ciekawski
 
Z całym szacunkiem do księdza ale czy wypowiedź jego nie świadczy o zupełnym zamknięciu oczu na problem... ? Przecież średnio rozgarnięty człowiek rozumie,że nie chodzi to o agresję chrześcijan wobec LGBT ale o agresywne narzucanie ideologii LGBT właśnie chrześcijanom. Wszyscy widzą,że zagrażają nam katolikom,że depczą nasze wartości, rodzinę.. Szatan działa...nawet ksiądz współdziała z szatanem..To przerażająca przewrotność..
4 miesiące temu / Anna
 
czy to nie ten jeździł z Życińskim do Pragi?
4 miesiące temu / lolo
 
Przykre, ale prawdziwe. TO "BRAK LUSTRACJI". Dziesiątki osób wprowadzonych w szeregi KAPŁANÓW, dzisiaj otwarcie mówi o swoich "LEWACKICH POGLĄDACH". UMIEJMY TYCH "APOSTOŁÓW DIABŁA" POKAZAĆ PALCEM I OMIJAĆ ICH DIABELSKIE WYWODY.
4 miesiące temu / iksi
 
KUL, wykłady z etyki '94 -'95. Na tle wykładowców o.Krąpiec, ks.Wilk, s.Zdybicka, ks.Nowosad pozostał tylko podpis w indeksie i wspomnienie jakby zahukanego, speszonego człowieka, a tu proooszę. Zaistniał, odkuł się. Kto by pomyślał przed 25 laty?
4 miesiące temu / babi
 
Niechaj KUL usunie gender studies ze swoich wykładów. Dla kasy nie można robić takich rzeczy.
4 miesiące temu / fhf
 
Coś w główce się pomieszało i inna teologia jakaś
4 miesiące temu / wer
 
O proszę, mamy polskiego James Martin. Co do Margot, to jest kobietą w rozumieniu przepisów forsowanych przez globalistów - znacie przecież Margerite Peeters czy Agnieszka Stelmach ewentualnie Anna Ciborowska o tym pisała, zdaje się także na łamach Pch24.
4 miesiące temu / PK
 
Nie dziwi mnie, że wśród wielu dobrych kapłanów znajdują się tacy, którzy pobłądzili i bardziej służą promocji grzechu, niż nauce Chrystusa. Najgorsze jest to, że taki człowiek znajduje się na katolickim uniwersytecie, kształtuje kolejne pokolenia katolickich intelektualistów i jest to akceptowane. Kłamie o gminach wolnych od LGBT i odwala rolę wrogiego kościołowi agenta. Typowy marsz przez instytucje. Instytucja toleruje takiego, potem pojawia się ich więcej i przejmują władzę brutalnie likwidując pozostałych. Mamy potem "katolicki" Tygodnik Powszechny, sprotestantyzowany kościół w Niemczech, Catholics for Choice, itd. Odsunąć go od pracy z młodzierzą, by nie siał zgorszenia.
4 miesiące temu / Paweł
 
Chłopu w koloratce zdaje się pomyliły się religie. To co wygaduje to pomieszanie z poplątaniem nie mające nic wspólnego z Ewangelią. Niech odejdzie do protestantów. Tam każda dewiacja jest nie tylko akceptowana, ale nawet wywieszana na sztandarach i zborach.
4 miesiące temu / STOP BREDZENIU
 
No cóż, żyjemy przecież w czasach apokaliptycznych, czemu więc się dziwić....
4 miesiące temu / umcus
 
Tutaj też jest dosyć charakterystyczne, że ten ksiądz powołuje się na naukę - a "nauką" głoszącą brednie o 56 płciach jest gender, czyli de facto diabelskie zaprzeczenie Bożej prawdy o stworzeniu kobiety i mężczyzny. Być może ten pogubiony ksiądz jest jedną z wielu ofiar wprowadzenia elementów tej "nauki" na KUL. Kolejny raz by się potwierdzało, że głównym problemem KULu są władze tej uczelni i to od nich należałoby zacząć naprawę bo inaczej produkcja takich księży Wierzbickich będzie szła nadal pełną parą.
4 miesiące temu / abc
 
Kto odpowiada za obecność promotora genderyzmu w KUL. Zasłania się ideologią a wmawia, że to nauka. Wszyscy pseudo naukowcy genderyzmu to głosiciele ideologii braku konsekwencji za swoje czyny - róbta co chceta. Nazywają to wolność, równość, braterstwo albo śmierć. Jak takich ?naukowców? mamy w KUL to jakich mamy ?studentów?. Właśnie tacy ludzie sankcjonują swoją pokrętną ?logiką? cywilizację śmierci.
4 miesiące temu / Kul
 
Jak mu zburzę jego plebanię i kościół to też za mnie poręczy ? Trzeba zrozumieć, ze czym innym jest tolerancja dla różnych genderów, a czym innym na pozwalanie aby niszczyli i bezcześcili naszą wiarę. A jak "głowy" kościoła tego nie rozumieją niech się nie dziwią na spadki wizyt wiernych w kościołach.
4 miesiące temu / kokos
 
W Kościele, który znałby swoją drogę, służbę i miał odwagę głosić Prawdę, taki ktoś, jak pan Wierzbicki, nie mógłby sprawować posługi kapłańskiej.
4 miesiące temu / hafhar
 
Każdy dzień zwłoki władz KUL z decyzją o relegowaniu z uczelni tego szkodnika tylko potęguje zgorszenie.
4 miesiące temu / Ruben
 
Tym prędzej powinien wylecieć z KUL. O karach kanonicznych nie wspominając, choć tutaj nie ma co specjalnie liczyć na biskupa. Jednak słuszna okazuje się akacja nie płacenia na KUL corocznej daniny, w postaci tacy w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Z Panem Bogiem
4 miesiące temu / Stefan
 
Najwyższy czas przesunąć go w szeregi laikatu. Dość już w Kościele polskim księży - gorszycieli. Zwyczajnie nie chcę się już z nimi stykać w przestrzeni Wiary. Precz!!!
4 miesiące temu / Jan
 
@PCH24 - NIE NIS: "Jeżeli zawsze zadaniem Kościoła było szukać chwały Bożej i starać się o zbawienie ludzi, a tym samem głosić prawdę i usuwać wszelkie błędy z serc, to tym więcej jest to zadaniem jego w naszych czasach, kiedy fałszywe i błędne zdania wszelkiego rodzaju tak szerokie znalazły rozprzestrzenienie. Obrona wiary jest bez wątpienia w pierwszym rzędzie sprawą tych, których Bóg uczynił zwierzchnikami swego Kościoła, atoli "każdy chrześcijanin jest zobowiązany wyznawać wiarę, innych w niej pouczać, lub wzmacniać i odpierać napaści niewiernych". Przed nieprzyjacielem ustępować albo zamilknąć, kiedy przeciwko prawdzie na ogół powstaje krzyk tak głośny, jest tchórzostwem, albo sprawą tych, którzy o prawdzie wątpią. Ale cokolwiek stać się może, jest to zniewagą i obrazą Boga, zgubnym dla zbawienia duszy jednostek i ogółu, przynoszącym jedynie korzyść nieprzyjaciołom wiary, których odwagę i zuchwałość przez takie zachowanie się umacnia i pomnaża". - Leon XIII
4 miesiące temu / M.
 
Dlaczego ten mało kumaty ksiądz jest jeszcze księdzem?
4 miesiące temu / pytanie
 
Czekam aż Wierzbicki będzie głosić,że ja hetero jestem nienormalny. Boże czekam na Twoją sprawiedliwość bo zło w Twoim Kościele galopuje.
4 miesiące temu / Grzegorz
 
PCH24 NIE NISZCZ KOŚCIOŁA I NIE BĄDŹ JAK FARYZEUSZ- ?Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi? - napisał Franciszek w mediach społecznościowych, przed Międzynarodowym Dniem pamięci o ofiarach przemocy na tle religijnym.
4 miesiące temu / PCH24 - NIE NIS
 
Proponuję księdzu dr przeczytać jeszcze raz mniemam, że czytał np. fragment Pisma Świętego " List do Rzymian 1 - 18- 32 ".
4 miesiące temu / Monika
 
Tak sobie wyobrażam, że ktoś do pana profesora zadzwonił i kazał coś takiego powiedzieć. Może padła jakaś groźba.. mam nadzieję że pan profesor nie robi tego z przekonania.
4 miesiące temu / Gość
 
Przestałam wspierać finansowo KUL od czasu wprowadzenia wykładów z genderyzmu a konkretnie od nasłania ochroniarzy na protestujących przed uczelnią. Co jakiś czas tylko się utwierdzam w słuszności tej decyzji.
4 miesiące temu / Gość
 
Miałam kiedyś wykład i egzamin u księdza profesora. Niczym szczególnym się nie wyróżniał, nie szokował, po prostu wykonywał swoje obowiązki dydaktyczne. Słyszałam, że pisze wiersze. Podejrzewam, że ten łagodny człowiek po prostu zbyt długo słuchał tylko jednej strony konfliktu i uwierzył, że krzywda jest jednostronna. Bagatelizuje cierpienie rodzin, które obawiają się, że ktoś ich dzieci będzie zmuszał do zajęć, z którymi się nie zgadzają, bagatelizuje cierpienie mieszkańców małych miejscowości, którzych szyderczo pomawia się o jakieś nienawiści. Gdyby ksiądz mówił o człowieku wielokrotnie zdradzającym żonę, również uważałby ksiądz, że taka jego natura, no taką ma skłonność?
4 miesiące temu / BP
 
Już nie dam ani złotówki na KUL
4 miesiące temu / cba
 
Mt 7 15-16 15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi?
4 miesiące temu / fish1
 
precz z takim księdzem - t0 V kolumna w hierarchii.
4 miesiące temu / Jaca
 
Póki ksiądz żyje, to jeszcze wciąż może się nawrócić - dalej to już tylko nieskończona sprawiedliwość Pana Boga - dla przypomnienia 1 Kor 6,9-10
4 miesiące temu / anonim_galeon
 
To jest, niestety, KUL! Przecież ten nieszczęsny, zagubiony ksiądz nie żył w próżni, zapewne też nie krył się jakoś nadzwyczajnie z poglądami. Przecież nauczał młodzież, pewnie co najmniej przez kilka lat- i co, nikt nie widział ile złego narobił, ile sumień wykrzywił i jak wypaczał katolicką naukę? Odcięcie się przez rektora w takiej spektakularnej sytuacji to jednak za mało, coraz częściej na KULu pojawiają się takie dziwne wypadki jak ten, świadczące, że "katolicki" to ten uniwersytet robi się niestety z nazwy tylko, a lewactwo nie jest wśród wykładowców wyjątkiem, a regułą. Ja już od kilku lat, podczas świątecznych tradycyjnych zbiórek na KUL nie daję nic, chociaż smutno trochę...
4 miesiące temu / Qlanka
 
Jeszcze jedno tu zwraca uwagę - nazywanie obrońców prawdy "rycerzami śmierci", czyli typowo lewackie, a właściwie to diabelskie odwracanie pojęć. Strach pomyśleć czego on może uczyć na tej swojej katedrze i jak wiele osób wyprowadza na manowce. Być może ten biedny, całkowicie zagubiony ksiądz, potrzebuje egzorcyzmu.
4 miesiące temu / abc
 
Gdzie jest biskup miejsca lub któremu ten nieszczęśnik podlega? Jesteśmy ostatnim bastionem katolickim w Europie. Możemy się uczyć na błędach poprzedników. I co? Pasterze obudżcie się.
4 miesiące temu / Mirrro
 
Czy ten cywil na zdjęciu to poręczyciel za Margota ?
4 miesiące temu / andrzej
 
Czyż nie żyjemy obecnie w czasie "prześwietlenia sumie?"? "wyjdą na wierzch zamysły wielu", tak mi to wszystko pasuje...
4 miesiące temu / ter
 
Co to za pseudo ksiądz nieszczęśnik w sidłach szatana
4 miesiące temu / Czytelnik
 
Wydaje się, że ten nieszczęsny ksiądz ma w głowie postawione wszystko na głowie, a do Biblii nie zaglądał już bardzo dawno. Szokuje również, że tacy ludzie są dopuszczani do nauczania, a nawet kierują katedrami na KUL, właśnie tak niszczy się Kościół od środka.
4 miesiące temu / abc
 
6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą od nas otrzymaliście - niech będzie przeklęty!
4 miesiące temu / Kris
 
ale On został skazany za czyn Huligański ! Poręczy kapłan za kibica drużyny ? Przecież kibic też ma swoją pewną ideologię !
4 miesiące temu / taki tam
 
Odleciał całkowicie
4 miesiące temu / Ewa
 
W takim razie Redakcja Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski powinna zająć jasne stanowisko w sprawie Wierzbickiego, ponieważ jego stanowisko jest czytelne; zamiast ewangelizować-genderyzuje, zamiast nawracać-utwierdza w grzechu. Czy na ten wirus duszy ludzkiej doprowadzajacy ją do wiecznych męk w Piekle, Episkopat Polski zastosuje stosowne obostrzenia? Wirus Wierzbickiego zabija życie wieczne, zatem stawka jest większa niż życie doczesne... Króluj nam Chryste!
4 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Czy naprawdę jest potrzebna poświęcania czasu temu upadłemu kapłanowi który zachowuje się jak pajac?
4 miesiące temu / Adam
 
W szkole Pana Jezusa było dwunastu Apostołów. Wiadomo, co z nimi się stało. Ksiądz profesor naiwnie wierzy w naukę, która jest bardziej teorią niż mocnym fundamentem. W historii było wielu heretyków, którzy podobno dla dobra Kościoła głosili swoje błędy... Podział w Kościele Polskim wisi na włosku... Niektórzy zdradzą wierność Ewangelii pod pozorem troski o człowieka... Wieczność się nie liczy, gdyż naiwna wiara tego typu uczonych gwarantuje zbawienie wszystkim... Na podstawie czego sądzą takie androny... Tego nikt nie wie...
4 miesiące temu / Krakusik
 
A gdzie reakcja Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski? Natychmiast mąciciela odsunąć od owczarni.
4 miesiące temu / ks. emeryt
 
Fałszywy prorok! Chrystus ostrzegał przed takimi, przyjdą oni jak wilki w owczej skórze i będą próbowali siać błędy wśród owieczek Kościoła. Ale Kościół nigdy nie popadnie w błąd! Mamy Piotra na stolicy rzymskiej, od którego bije prawda objawiona przez Boga.
4 miesiące temu / Robert
 
jeżeli nie żałuje grzechu, który uczynił, to spowiedź będzie nieważna
4 miesiące temu / abc
 
drugi grzech wolajacy o pomstę do nieba to grzech sodomski
4 miesiące temu / Pani
 
Już kiedyś na KUL były studia o gender.Teraz obrona osób gender. A niedługo normalność gender a normalna rodzina to dewiacja którą będzie się piętnować?
4 miesiące temu / Ewa
 
Macki wolnej masonerii s? wszedzie..... Dosłownie
4 miesiące temu / Ahmedabad
 
Zgorszenie nie tylko tym księdzem, ale wszystkimi jego przełożonymi z biskupem a nawet prymasem na czele. Dawno powinni reagować i go usunąć. Ponieważ tego nie robią przykładają rękę do zła.
4 miesiące temu / frasz
 
Czy jest jeszcze jakiś uniwersytet katolicki na świecie wolny od masońskich doktryn? Czy mamy świadomość w którym punkcie jesteśmy?
4 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Są grzecgy wołające o pomstę do Nieba. Jednym z czterech jest sodomia.
4 miesiące temu / Pani
 
Ten ksiądz od dawna gorszy. By
4 miesiące temu / Zbigniew
 
Poręczyciel za Michała Sz. jako naukowiec w rozpoznawaniu prawd i fałszów mających pozory prawd, nie zastosował krytycyzmu, lecz obronę ich błędu. To z definicji naukowiec - czytaj Wikipedia. Człowiek ten zdyskredytował się sam jako naukowiec i jako kapłan na podstawie własnych słów. Powinno to być ostrzeżeniem, że praca dla masonerii i trwanie w antydekalogu, jest samodestrukcją intelektualną i moralną. Od osądzenia Wierzbickiego jest rektor KUL-u i biskup, a jeśli tego nie zrobią to środowisko KUL-u ma obowiązek zaprotestować przeciw zgorszeniom, ponieważ nie mogą być one tolerowane. Przykładowo, czy tolerowalibyśmy "lekarza" który słynie ze stawiania fałszywych diagnoz i zamiast leczyć - szkodzi, zagrażając życiu pacjentów? Albo czy zaufalibyśmy bankowi, który roztrwonił cały kapitał i założylibyśmy w nim lokatę?! Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemności na światło, a światło na ciemności... Iz5,20 . Króluj nam Chryste!
4 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
?Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada. Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów? Dz 20,29-30. ?Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy ?niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą od nas otrzymaliście ?niech będzie przeklęty!? Ga 1,6-9
4 miesiące temu / Amen.
 
Facet wie gdzie stoją konfitury,wróżę mu wielką karierę może nie tylko w polskim Kościeleprzyszły papież?,choć konkurencja coraz większa wśród tych którzy "idą z postępem i osiągnięciami".
4 miesiące temu / Sciepuro
 
Ten człowiek jesli nie jest opętany to ma powazny problem. Takich ludzi trzeba usuwac z uniwersytetów zeby nie zarażali innych swoimi błędami.
4 miesiące temu / eeeeeee
 
Nie mnie osądzać ks.prof.ale nastąpił czas fałszywych proroków więc należy być bardzo czujnym i ostrożnym na nowości.
4 miesiące temu / ula
 
Mówi o chłopaku jako o dziewczynie wbrew biologicznym faktom, do tego twierdzi że Kościół powinien popatrzeć co nauka mówi o homoseksualizmie. Temu księdzu już podziękujemy. Jak ktoś taki może uczyć na katolickim uniwersytecie?
4 miesiące temu / Rose
 
Wierzbicki jako naukowiec w rozpoznawaniu prawd i fałszów mających pozory prawd, nie zastosował krytycyzmu, lecz obronę ich błędu. To z definicji naukowiec, czytaj Wikipedia. Człowiek ten zdyskredytował się sam jako naukowiec i jako kapłan na podstawie własnych słów. To powinno być ostrzeżeniem, że wchodzenie do masonerii i w przestrzenie antydekalogu, oraz jego akceptacja jest samodestrukcją intelektualną i moralną. Od osądzenia Wierzbickiego jest rektor KUL-u i biskup, a środowisko KUL-u ma obowiązek zaprotestować przeciw zgorszeniom, ponieważ nie mogą być one tolerowane. Przykładowo, czy tolerowalibyśmy lekarza który słynie z tego że stawia fałszywe diagnozy, zamiast leczyć, szkodzi i wywraca sztukę lekarską do góry nogami? Albo czy zaufalibyśmy bankowi, który roztrwonił cały kapitał i założylibyśmy w nim lokatę?! Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemności na światło, a światło na ciemności... Iz5,20 . Króluj nam Chryste!
4 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
Ksiądz Wierzbicki to papierek lakmusowy tego jak Katolicki Uniwersytet Lubelski upadł. Dopuścić do tego, żeby cywilizacja śmierci miała tam swoje macki? Ignorować swoje korzenie oraz autorytet? Rozumiem, że jako uniwersytet powinien być miejscem wymiany myśli i poglądów, ale... w duchu chrześcijańskim i patriotycznym. Ksiądz Wierzbicki ma jako obrońcę też nieszczęsnego byłego rektora Dębickiego.
4 miesiące temu / Polishwolf97
 
Tacy jak on są najgorsi, wpływają na poglądy osób niezorientowanych w sytuacji a zorientowanych odstręczają od Kościoła jako instytucji.
4 miesiące temu / Babunia
 
Poglądy tego kapłana powodują zgorszenie i zamieszanie wśród Katolików i umacniają w błędnych mniemaniach wrogów Kościoła. Boże zmiłuj się nad nim i chroń jego studentów
4 miesiące temu / Promyk
 
Babcia poprosiła mnie o wydrukowanie zdjęcia B i położyła na nim różaniec. Działa, tak kiedyś położyła na wydruku S.Niesiołowskiego
4 miesiące temu / Roman
 
to się pokrywa z komentarzami pod artykułem o biskupie Jędraszewskim na interii
4 miesiące temu / wera
 
Ks. Wierzbicki: "Jeśli ktoś jest chrześcijaninem, to nie może nikogo wykluczać", Pius XII: "Jako więc w prawdziwym zgromadzeniu wiernych jedno mamy ciało, jednego ducha, jednego Pana i jeden chrzest, tak też możemy mieć jedną wiarę, tak iż kto Kościoła słuchać się wzdryga, ten ma być, według rozkazu samego Chrystusa, uważany za poganina i jawnogrzesznika - Efez. 4, 5; Mt. 18,17", Św. Paweł: "Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą od nas otrzymaliście - niech będzie przeklęty!" - Ga 1,9, "Jeżeli ktoś nie kocha Pana, niech będzie wyklęty" - 1 Kor 16,22. Sobory Powszechne, formuły anathema sit, wyklinanie heretyków w historii Kościoła. Dlaczego ksiądz, który jest kompletnym ignorantem jeśli chodzi o chrześcijaństwo, otrzymał święcenia, ba, otrzymał tytuły naukowe i pozwala mu się nauczać na Uniwersytecie?
4 miesiące temu / M.
 
Ksiądz Wierzbicki sam pewnie skrycie uważa się za niebinarnego lub tęczowego, a jak to mówią ciągnie swój do swego.
4 miesiące temu / Michu.
 
Na KUL nie wolno dawać pieniędzy! Teraz więcej szkodzi niż pomaga.
4 miesiące temu / GreAnn
 
Myślę że wyraża opinię postępowej części duchowieństwa. To nie w nim jest problem tylko w Kościele... Albo w katechizmie. Nieważne już zresztą.
4 miesiące temu / Pppp
 
A co mówi na ten temat nauka ... nic nowego, Ponieważ nic nie wykryto. Homoseksualizm jest ułomnością, którą się wykorzystuje dla niecnych celów i przyjemności... oraz psychicznym zwichnięciem woli.
4 miesiące temu / DNA
 
Bełkot naukowy czy głupota i przekupstwo
4 miesiące temu / DNA
 
Niepojęte!! Świat stanął do góry nogami a katolicki kapłan wypowiada kompletne bzdury!! Zaćmienie umysłu.
4 miesiące temu / Kasia
 
@Aha. W Imię Jezusa Chrystusa idź precz szatanie!
4 miesiące temu / Amen.
 
szkoda tylko kapłana.
4 miesiące temu / Rocky
 
Ks. Wierzbicki ,,kiedy próbują mnie cywilnie i akademicko zniszczyć, to oni służą śmierci". Demagogia. To Ksiądz sam się niszczy jako kapłan Chrystusa i wykładowca. Słuchając Księdza zaczynam rozumieć dlaczego w Polsce jest tylu młodych księży modernistów. A może zamiast tych wszystkich fałszywych wywodów po prostu powiedzieć: jestem homoseksualistą i będę bronił wyznawców ideologii LGBT.
4 miesiące temu / jan
 
Czy dostrzegacie jakieś fizjonomiczne podobieństwo z odchodzącym RPO?
4 miesiące temu / gość
 
Ten ksiądz już odleciał daleko od nauczania Kościoła Katolickiego. Odnoszę wrażenie, że nie zgadza się w pewnych sprawach z nauczaniem JEZUSA CHRYSTUSA a wręcz przekręca to co jest zapisane w Piśmie Świętym i Świętej Ewangelii. Odnośnie grzechu i miłosierdzia Bożego to ks. Wierzbicki wysuwa jakieś zaskakujące swoje pokrętne teorie. Nauczanie Kościoła Katolickiego opiera się na CHRYSTUSIE i JEGO NAUCE i jest niezmienne od 2000 lat. A tu nagle ksiądz katolicki próbuje dostosować prawa BOGA do nauki człowieka. Może niech od razu powie, że JEZUS CHRYSTUS się mylił a on jako naukowiec z tytułami wie wszystko lepiej. Coś mi tu zalatuje odstępstwem od Kościoła i herezją. Chyba mamy w Polsce naszego ojca Jamesa Martina. To hańba dla stanu kapłańskiego.
4 miesiące temu / Daro
 
Brawo księże Profesorze. Każdy ma prawo do swojego zdania. Poza tym radykalizm tej fundacji odstrasza ludzi od idei obrony życia - aktywiści tej fundacji są fanatykami o skrajnych poglądach. Obrona życia przez nich w oczach wielu stała się dziwactwem. Ponadto dziwnym trafem fundacja życie i rodzina popiera karę śmierci potępioną przez Papieża oraz przemoc w rodzinie chcąc wypowiedzenia konwencji anyprzemocowej. Działania tej fundacji katolicką nazwać raczej nie można.
4 miesiące temu / Aha
 
Ks dr Wierzbicki zachowuje się jak ten tłum przed pałacem Piłata, który na pytanie: czy mam uwolnić Jezusa czy Barabasza? - odkrzyknął: Uwolnij Barabasza!
4 miesiące temu / PM
 
Gdyby nie było to grzechem to Sodoma i Gomora nadal by stały.
4 miesiące temu / Legwan
 
Niesamowite, jakie poglądy może mieć katolicki kapłan. Szok.
4 miesiące temu / raf
 
A co na to kuria. Trzeba się naprawdę zastanowić czy na prawdę KUL to jeszcze uczelnia KATOLICKA
4 miesiące temu / nikt
 
Pycha kroczy przed upadkiem.
4 miesiące temu / Jan
 
Jak to mówiła pani Bieńkowska: ale ...., ale....!
4 miesiące temu / Kasandra
 
i pomyśleć, że ten człowiek wg WHO jest w pełni zdrowy na umyśle . . .
4 miesiące temu / AndrzejBR
 
"zamiast powtarzać ciągle, że homoseksualizm jest grzechem, Kościół powinien być bardziej ostrożny i poważniej traktować to co na ten temat mówi nauka. Tu rysuje się poważny konflikt między antropologią chrześcijańską, a nauką." Czyli sam napisał, że nie zgadza się z nauczaniem KK. Jeżeli władze KUL nie wyciągną konsekwencji, to niech chociaż zmienią nazwę na UL.
4 miesiące temu / TT
 
Ten człowiek jest jeszcze kapłanem ?
4 miesiące temu / Grisza 67
 
Dopóki właściwy biskup nie wywali go ze stanowiska i nie wyśle na wikarego do najbiedniejszej i najbardziej zapadłej parafii w Polsce, dopóty nie ma mowy o normalności w polskim Kościele instytucjonalnym.
4 miesiące temu / Republikanin
 
KUL nie zobaczy moich pieniedzy dopoki nie zwolni tego pana.
4 miesiące temu / A.G.
 
Jezeli ktos twierdzi że jest psem a sa tacy to ks. prof. bedzie na niego wołał Azor??
4 miesiące temu / A.G.
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.