DZIŚ JEST:   01   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
 
 
 
 

Ks. Wierzbicki nie żałuje poręczenia za „Margot”. I wskazuje „rycerzy cywilizacji śmierci”

Ks. Wierzbicki nie żałuje poręczenia za „Margot”. I wskazuje „rycerzy cywilizacji śmierci”
Źródło: youtube.com/ Fundacja Służby Rzeczypospolitej

Ks. dr hab. Alfred Wierzbicki, który poręczył za Michała Sz. agresywnego aktywistę LGBT uznającego się za kobietę i nazywającego siebie „Margot”, nie żałuje udzielonego mu poręczenia. Kapłan nie kryje też żalu do władz KUL za odcięcie się od jego poglądów oraz atakuje Fundację Życie i Rodzina za ich walkę z ideologią gedner. To, gdzie naukowiec dostrzega wrogów i rycerzy cywilizacji śmierci może mocno zaskoczyć.

 

Ks. dr hab. Alfred Wierzbicki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pytany o to czy żałuje poręczenia za Michała Sz. ps. Margot, odrzekł na wstępie, że wobec aktywisty LGBT+ używa „formy żeńskiej respektując jej własną tożsamość”. „Poręczyłem za nią, ponieważ byłem przekonany, że sankcja jaką zastosowano była nieproporcjonalna i jest to dodatkowa represja. Zanim to zrobiłem dość dobrze zorientowałem się, czy Margot wcześniej stawiała się na wezwania prokuratury. Wówczas doszedłem do przekonania, że należy jej pomóc. To powinien uczynić każdy chrześcijanin czy w ogóle człowiek przyzwoity” – dodał.

 

Naukowiec odwołał się tu do czasów komunizmu, mówiąc że wie czym są represje. „Nie sądziłem, że dożyję takich czasów, kiedy znowu będzie się używało aparatu państwowego do represjonowania ludzi” – dodał. I jak zapewnił, gdyby ktoś był „represjonowany z powodu przekonań religijnych, to również udzieliłbym poręczenia”.

 

Dalej kapłan stwierdził m.in., że „jeśli ktoś jest chrześcijaninem, to nie może nikogo wykluczać”. Słowa te padły jednak w kontekście zawieszenia sześciobarwnej flagi na figurze Chrystusa zaś działania katolików zostały ustawione w kategoriach zemsty.

 

Naukowiec powiedział też, że „Kościół nie może stawać się narzędziem ideologizacji i mówienia, że ci ludzie są zagrożeniem” – wyraźnie wpisując się w narrację środowisk LGBT+ uznających, że krytyka ich grzechu i mówienie o zagrożeniu ideologią gender, to atak na nich, jako ludzi.

 

Komentując stanowisko rektora KUL, który odciął się od wypowiedzi ks. Wierzbickiego, naukowiec wyraził żal i dodał, że w swoich wypowiedziach starał się odnosić do tego, co głosi Kościół. „Nie tylko o doktrynę chodzi, ale w Katechizmie Kościoła Katolickiego znajduje się dyrektywa praktyczna, wyraźna zachęta, by osoby homoseksualne traktować z szacunkiem i delikatnością”.

 

Tu dziennikarz prowadzący rozmowę podał nieprawdę mówiąc, że „Kościół przecież mówi, że homoseksualizm jest grzechem”. Ks. prof. Wierzbicki odrzekł: „Wielokrotnie wypowiadałem się na ten temat i nadal to podtrzymuję - zamiast powtarzać ciągle, że homoseksualizm jest grzechem, Kościół powinien być bardziej ostrożny i poważniej traktować to co na ten temat mówi nauka. Tu rysuje się poważny konflikt między antropologią chrześcijańską, a nauką. Jeszcze nie czas na ostateczne konkluzje, powinno się na ten temat debatować, prowadzić gruntowne badania”.

 

Ks. Wierzbicki widzi tu zadanie dla uniwersytetów katolickich. Zaś w wypowiedziach doktrynalnych zasugerował by „zachować pewną powściągliwość”. Na koniec kapłan dodał, że „Katechizm nawet nie nazywa homoseksualizmu grzechem, tylko mówi że istnieją osoby o takich skłonnościach. Stwierdza fakt, a o czynach homoseksualnych mówi, że są one moralnie nieuporządkowane”.

 

Ks. prof. Wierzbicki negatywnie ocenił też działalność Fundacji Życie i Rodzina, która rozpoczęła walkę z ideologią LGBT+ i uznał te działania za radykalizm. „Nie tylko stali się zbyt radykalni, ale też popadają w sprzeczność. Bo jeśli na swoich sztandarach umieszczają cywilizację życia, to kiedy próbują mnie cywilnie i akademicko zniszczyć, to oni służą śmierci. W tej chwili są to bardzo niebezpieczni rycerze cywilizacji śmierci” – ocenił.

 

Odnosząc się zaś do dokumentu biskupów na temat LGBT kapłan stwierdził, że zamiast skomplikowanych wywodów doktrynalnych, powinien się tam znaleźć apel „dość homofobii”. „Ona wylewa się z gmin i miast, które ogłaszają strefy anty-LGBT oraz z ambon. Ten dokument biskupów wygląda jakby był pisany na księżycu, a nie w Polsce, gdzie prześladowani są na tym tle ludzie. Nie twierdzę, że biskupi zrobili to świadomie. Mimo, że będą 100 razy deklarować tolerancję, to pozostałe wypowiedzi nakręcają homofobię. Oczekiwałbym od hierarchów w Polsce zdecydowanego głosu przeciwko nienawiści i homofobii” – dodał powtarzając niesprawiedliwą ocenę aktywności samorządów, które w swoich uchwałach zdecydowały się w sposób szczególny chronić nade wszystko dzieci i młodzież.

 

Cała rozmowa ukazała się w serwisie onet.pl

MA

 

Oczekuję zwolnienia księdza, który poręczył za „Margot” || Ks. Sztychmiler dla PCh24TV [PODCAST]

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-14 14:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego nazywamy tego gości Margot ? Przecież tylko dlatego że ktoś chce być tak nazywany niczego tu nie zmienia, jeśli ja pójdę do sądu i powiem że chcę być nazywany Hitlerem to raczej są odrzuci to i będzie mnie nazywał tak jak się prawnie nazywam. To że ksiądz wypowiada się o tym biednym mężczyźnie "JEJ" świadczy jak nisko upadł ten ksiądz i jak bardzo nie wierzy z dzieło stworzenia Boga.
14 godzin temu / Leliwa
 
Do kom poniżej Amelia naprawdę ? możesz powiedzieć jakie dobro z tego wyszło?bo gość wyszedł zebrał kase na dalsze działania . JAk zaczną podpalać kościoły to też banda durni będzie im biła brawo i stawiała się za nimi ? gdzie jest napisane że masz popierać zgorszenie i nieprawość?teraz ten ksiądz powinien ze swoich zapłacic za zdemolowanie ciężarówki pro life bo jak za kogos sie wstawiasz to za niego odpowiadasz?
14 godzin temu / Kuba
 
Ksiądz profesor Wierzbicki bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, ponieważ nie przypuszczałam że usłyszę cokolwiek pozytywnego z ust księży katolickich. Ksiądz Wierzbicki jest z pewnością wyjątkowym, prawdziwym i mądrym duchownym. Jego poglądy i trafność spostrzeżeń pozwalają mieć chociaż cień nadziei, że katolicyzm i w ogóle chrześcijaństwo może kiedyś zmieni się i odrodzą się wartości na których wyrosła nasza religia. W innym wypadku, idea Jezusa Chrystusa pójdzie na zmarnowanie ponieważ nie znajduje ona zrozumienia w umysłach ogromnej większości księży katolickich. Jestem wdzięczna ks. Wierzbickiemu za słowa prawdy, które oczywiście są negowane w tym zakłamanym świecie.
2 dni temu / Amelia
 
Władze KUL milczą, jakby wyczyny kierownika jednej z katedr ich nie dotyczyły. W międzyczasie podpisują umowę o współpracy cokolwiek ta współpraca miałaby oznaczać z Onetem, czyli ośrodkiem mainstreamowej progenderowskiej propagandy. KEP również milczy, jakby ich z kolei nie dotyczyło, co się wyprawia na rzekomo katolickiej uczelni. Kondycja moralna hierarchii oraz rzekomej elity intelektualnej polskiego Kościoła z nielicznymi wyjątkami jest po prostu porażająca.
2 dni temu / Ruben
 
Katolicy ! - przestańcie wspierać KUL finansowo bo to jest katolicki uniwersytet ale już tylko z nazwy. Jeśli nie odrodzi się do swojego pierwotnego posłannictwa, to lepiej niech przestanie istnieć.
5 dni temu / tak tylko
 
Kiedy wykładowca etyki KUL przedstawi program walki "rycerzow cywilizacji śmierci" oraz herszta bandy z podniesiona przyłbica?.
5 dni temu / st
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.