DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Ks. Wierzbicki atakuje abp. Jędraszewskiego: wymyślanie kolejnej ideologii to jakaś choroba

Ks. Wierzbicki atakuje abp. Jędraszewskiego: wymyślanie kolejnej ideologii to jakaś choroba
Ks. prof. Alfred Wierzbicki. FOT.:Tv KUL - telewizja dla Ciebie!/YouTube

To jest bardzo śmieszne. Wymyślanie kolejnej ideologii to jest jakaś choroba – powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską ks. prof. Alfred Wierzbicki odnosząc się do słów abp. Marka Jędraszewskiego – metropolity krakowskiego – który 19 września przestrzegał podczas homilii przed „ideologią singli”.

 

Nie żyjemy dla siebie i nie umieramy dla siebie, wbrew lansowanym dzisiaj różnym ideologiom, począwszy od ideologii singli, która każe nam żyć jako samotne wyspy – powiedział mówił 19 września metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Wcześniej metropolita krakowski przestrzegał wiernych przed „tęczową zarazą”, „ideologią gender” i „ekologizmem”.

 

Ks. prof. Alfred Wierzbicki stał się szerzej znanym opinii publicznej pracownikiem KUL po tym jak poręczył za oskarżonego o napaść i zniszczenie mienia aktywistę LGBT Michała Sz. Ponadto duchowny przyznał, że Michał Sz., czyli mężczyzna, który uważa, iż jest niebinarną kobietą i żąda, aby nazywać go „Margot”, jest „interesujący intelektualnie”.

 

Ks. Wierzbicki stwierdził, że nie wie, czy gdzieś na świecie istnieje „ideologia singli”. – W tradycji katolickiej życie samotnicze było uważane za dużą wartość. Celibat kapłański. (…) Takich rzeczy nie wolno mówić, żeby ludzi nie wypychać z Kościoła, nie wyrzucać z Kościoła – podkreślał ks. Wierzbicki. Pracownik KUL dodał również, że zadaniem biskupa jest głoszenie Ewangelii i wciąganie ludzi do społeczności kościelnej, nie walka z wydumanymi ideologiami.

 

Na koniec duchowny mówił o swoich spostrzeżeniach po spotkaniu z „młodymi ludźmi”. Jego zdaniem są oni wiernymi „wypchniętymi i wyrzuconymi z Kościoła”. – Wiem, że jakiś procent pozostaje w Kościele, że jest duszpasterstwo młodzieży, ale logika duszpasterska nakazywałaby poszukiwanie każdego, kto odchodzi. A tych ludzi jest coraz więcej – powiedział.

 

Źródło: wp.pl

TK

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-25 14:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

mowia , że t nie ideologia a technologia , maże czarna magia , głosbezpośrednio ....
25 dni temu / korona otwarta
 
@ska: Ksiądz W. powinien przeczytać 1 Kor 6,9-10 - chyba że już nie obowiązuje w nowym kościele?
27 dni temu / anonim_galeon
 
Trzymam stanowisko Abp Jędraszewskiego trafia do serca kto ma uszy niechaj słucha
27 dni temu / Karoll102
 
ska-proste pytanie: jeszcze jesteś w kościele - dopowiedz W JAKIM?! Bo ks.prof W. jest w kościele powszechnym zwanym New Age, Ja należę do Kościoła Katolickiego, dzisiaj kościół kościołowi nie równy, a nawet wrogi! - aż po śmierć . . .
27 dni temu / AndrzejBR
 
Ksiądz Alfred Wierzbicki jest jednym z nielicznych kapłanów, dzięki którym jeszcze jestem w Kościele. Jak mogliście Państwo nadać tak pokrętny tytuł swojemu tekstowi?! Przejrzyjcie na oczy. Ksiądz Wierzbicki nikogo nie atakuje. To Jędraszewski - aż dziw bierze, że zajmował się kiedyś filozofią różnicy Levinasa! - obsesyjnie atakuje Bliźnich.
28 dni temu / ska
 
A znasz stanowisko abpa? widać nie, bo nie masz pojęcia co komentujesz. Wskażę kierunek: egiozm, hedonizm, życie tylko dla własnej zabawy i przyjemności, nie patrząc na innych... kojarz sam dalej
28 dni temu / @Michael Wolf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.