DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: „Wyborcza” urabia opinię publiczną według swoich zasad

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: „Wyborcza” urabia opinię publiczną według swoich zasad
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Fot.Filip Blazejowski/FORUM

Na łamach PCh24.pl opublikowaliśmy szokujący raport doktora Marcina Jendrzejczaka. Przeanalizował on rocznik „Gazety Wyborczej” pod kątem promowania przez pismo Adama Michnika wszelkich form walki z Bogiem i Kościołem. O ocenę praktyk tego medium poprosiliśmy ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

 

 

Oto słowa duchownego i zarazem uczestnika opozycji antykomunistycznej w PRL:

 

 

 „Gazeta Wyborcza”, jak wskazuje jej nazwa, powstała na czas częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w 1989 roku. Po wyborach nadal kontynuowała swoją działalność, używając na winiecie znaczka „Solidarność”.  Już wtedy odznaczała się ona tendencyjnością i politykierstwem. Z tego powodu we wrześniu 1990 roku Komisja Krajowa NSZZ „Solidarności” odebrała jej prawo do posługiwanie się tym znaczkiem.

 

W następnych latach „Gazeta Wyborcza”, kierowana nieprzerwanie przez Adama Michnika i jego ekipę, dążyła do urabiania opinii publicznej według swoich zasad. Były to zasady lewicowe, wrogo nastwione do katolicyzmu i wartości narodowych. W swym działaniu posługiwała się metodami sprzecznymi z etyką dziennikarską, nie cofając się przed manipulacją i oszczerstwem. Szczególnie naganne były ataki personalne na osoby mające inne poglądy. Vide: ataki na osoby pragnące ujawnienia akt dawnej komunistycznej bezpieki i dążące z rozliczenia działalności KPP, PZPR i SB. Promowała przy tym tzw. „politykę wstydu”, zmuszająca Polaków i katolików do czucia się obywatelami gorszej kategorii.

 

Dziś „Gazeta Wyborcza”, nazywana słusznie przez opinię publiczną „Gazetą Wybiórcza”, ma niewiele wspólnego z obiektywnym dziennikarstwem. Jest to agresywne i nietolerancyjne pismo, zbliżone swym poziomem do biuletynów wydawanych przez niektóre lewicowe partie i środowiska. Z tego względu osobiście dziwię się tym duchownym, na szczęście już bardzo nielicznym, którzy uwiarygadniają to pismo, pisząc na ich łamach lub udzielając wywiadów. Dziwię się także tym przełożonym kościelnym, którzy to tolerują. Dodam, że kilka lat temu z rąk Adama Michnika tytuł Człowieka Roku „GW”, wbrew stanowisku wielu biskupów, przyjął arcybiskup lubelski Józef Życiński, zagorzały przeciwnik lustracji. Z kolei Adam Michnik otrzymał Medal św. Jerzego od „Tygodnika Powszechnego”, który całkowicie wtopił się w ideologię „Gazety Wyborczej”. Dziś te dwa media niewiele się od siebie się różnią.

 

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

 

 

RAPORT MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ:

 


DATA: 2017-10-26 11:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak opinię miała większość osób z mojego otoczenia. I ksiądz to potwierdza.
ponad 2 lata temu / Mateusz
 
Cieszę się, że są jeszcze prawdziwi Polacy, jak Ksiądz Zaleski, dlatego Polska nigdy nie zginie. I nie będę się ukrywał pod nickiem.
ponad 2 lata temu / Jerzy Glen
 
GW weszła na rynek na fali entuzjazmu po "okrągłym stole" i przez ubiegłe lata urabiała i urabia sposób myślenia i mentalność wielu Polakom przede wszystkim młodzieży, studentów, urzędników a w szczególności prawników i ludzi "humanistyki" a nawet duchowieństwa. Obecny zmierzch GW jest mało pocieszający bo zastąpił tą propagandę TVN.
ponad 2 lata temu / Czesław
 
Nie ma się co dziwić, że ś.p. Józef Życiński przyjął od Michnika tytuł Człowieka Roku ?GW?, a także aktywnie wspierał to czasopismo i bardzo często gościł na ich łamach, choć gościć można u kogoś obcego, a tutaj ś.p. zmarły czuł się jak u siebie.
ponad 2 lata temu / zupełnie nikt
 
Mam pytanie do katolików czytających G. Warte, gdy czytacie w. wym. gazetę to wzrasta w was duma z tego, że jesteście Polakami, gdy czytacie w. wym. gazetę to wzrasta w was miłość do Boga, Kościoła,do bliźnich swoich? Zakładam,że Wasza odpowiedź powinna być dwa razy - NIE. Pan Bóg dał nam wolną wolę i rozum. Rozum, aby mogliśmy go odnaleźć, a wolną wolę, abyśmy mogli wybrać Jego i Jego naukę.
ponad 2 lata temu / winsent
 
Przecież nie od dziś wiadomo że ma bliskie kontakty z Jerzym Urbanem. To u niego opozycjonista antykomunistyczny Adam ukrywał się w Stanie Wojennym i to jemu sprzedał legitymację członka Solidarności ale Jurek jego wykiwał i pokazano tą transakcję w telewizji. Przecież Adam w Magdalence powiedział wprost że ,,życzy takiego rządu w którym Lech Wałęsa będzie premierem a Czesław Kiszczak ministrem sprawiedliwości". Co tu jeszcze można dodać....
ponad 2 lata temu / mrówa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.