DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


nacjonalizm w znaczeniu wywyższania swojego narodu ponad inne to jest po prostu szowinizm.
5 miesięcy temu / Janek
 
,,Tylko nikczemne i złośliwe indywidua, lub absolutni głupcy mogą porównywać nacyonalizm polski z hakatystycznym nacyonalizmem niemieckim lub z czarnosecinnym rosyjskim. Nacyonalizm polski nie tuczył się nigdy cudzą krwią i łzami, nie smagał dzieci w szkołach, nie stawał pomników katom. Zrodził się z bólu, największej tragedyi dziejowej. Przelewał krew na rodzinnych i na wszystkich innych polach bitew, gdzie tylko chodziło o wolność. Wybuchnął i rozgorzał w niewoli, jako poryw ku wolności. Wypisał na swych chorągwiach najszczytniejsze hasła miłości, tolerancyi, oswobodzenia ludu, oświaty, postępu ? i w imię tych haseł przechodził wraz z całą ojczyzną w osobach swych bojowników przez takie cierpienia, przez jakie, od czasów chrześcijaństwa, nie przechodzili bojownicy żadnej innej idei. Kto go inaczej pojmuje ? płytko i źle go pojmuje; kto mu inaczej służy ? błądzi. Będzie on zawsze najszlachetniejszym splotem myśli i uczuć narodu, i dlatego pod jego sztandarem stanąć mo
5 miesięcy temu / Piter
 
To Bóg powołuje wladze i stracą z tronow. Tak samo z narodami. Bóg jest niezmienny i to co obiecał realizuje. Obiecał Izraelitom błogosławieństwo i przekleństwo. Co ciekawe można to sprawdzić po wielu latach. "Kto wam błogosławi, temu Ja błogosławię. Kto was przeklina, tego Ja przeklne" Kraje które wyrzuciły Żydów zostały ukarane.
5 miesięcy temu / Sec
 
Koledzy katoliccy narodowcy, pogódźcie się z tym, że nacjonalizm jest przekonaniem, że naród jest najwyższą wartością. Swoją drogą ciekawe, co dla takiego katolika powinno być najwyższą wartością
5 miesięcy temu / Dx2ta
 
Największą herezją jest lewactwo a nie nacjonalizm...
5 miesięcy temu / wb
 
Wszystko ładnie i pięknie, abp grekokatolicki tak ładnie mówił, ale przemilczał fakt, że na Ukrainie gloryfikuje się zbrodniarzy, którzy bestialsko mordowali Polaków. Na to nie może być polskiej zgody i to wyklucza przyjaźń polsko - ukraińską.
5 miesięcy temu / Janek
 
Dajcie spokój. Ksiądz mówi o spaczonym nacjonalizmie.
5 miesięcy temu / O
 
w Polsce są takie określenia jak: patriotyzm, nacjonalizm, szowinizm. W rozumieniu potocznym miesza się słowo nacjonalizm w rozumieniu polskim z nacjonalizmem ukraińskim a to jest całkiem co innego, jest tu zbieżność tylko fonetyczna a nie merytoryczna. W stosunku do nacjonalizmu ukraińskiego powinno używać się słowa szowinizm lub integralny nacjonalizm ukraiński.
5 miesięcy temu / Czesław
 
Nacjonalizm Chrześcijański "Kochaj własny naród szanuj inne narody "to jest Polski Nacjonalizm .A Szowinizm to nie jest prawdziwy nacjonalizm bo opiera się na nienawiści do innych narodów ,Polski nacjonalizm jest na pierwszym miejscu stawia miłość do ojczyzny .
5 miesięcy temu / Tomasz
 
Nacjonalizm można zdefiniować jako integralny patriotyzm: najwyższą, a zarazem racjonalną formę miłości własnego narodu. A taka miłość nie jest ślepa na własne wady i zachowuje szacunek wobec innych. Błędnie przypisuje się nieraz nacjonalizmowi to, co stanowi istotę szowinizmu narodowego: deifikacja własnego narodu i uczucie irracjonalnej nienawiści do innych. Skoro ten pierwszy jest MIŁOŚCIĄ, to drugi jedynie jej odbiciem w krzywym zwierciadle, a więc rodzajem miłosnego SZALEŃSTWA.
5 miesięcy temu / Karol
 
Kiedy posłuchamy kazań na poziomie Abp Fultona Sheena?
5 miesięcy temu / Tadeusz
 
Proszę księdza. Ksiądz mówi o szowinizmie a nie o nacjonalizmie.
5 miesięcy temu / kskiba19
 
Czy kiedykolwiek celebrowanie uroczystości z udziałem tak jak w tym przypadku duchownych trzech obrządków: rzymsko- i greckokatolickiego oraz ormiańskiego przyniosło ludzkości, jakiekolwiek dobre rozwiązania czy poprawę postępowania ludzi czy stosunków między narodami? Może nastąpić taka sytuacja,że pod ściana płaczu będą razem się modlic żydzi, muzułmanie,katolicy, prawosławni, protestanci razem ,w wybranej intencji i zwracać się do Pana Boga?
5 miesięcy temu / Tadeusz
 
Fatima Różaniec!
5 miesięcy temu / Gosc
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.