DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Ks. Stanisław Małkowski: wrogowie Kościoła nie mordują już ludzi fizycznie, tylko duchowo

Ks. Stanisław Małkowski: wrogowie Kościoła nie mordują już ludzi fizycznie, tylko duchowo
By Bartosz Zieliński (Own work) [CC BY 1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/1.0)], via Wikimedia Commons

„Przeciwnicy wiary i Kościoła w ojczyźnie udoskonalają swe narzędzia dechrystianizacji, odchodząc od otwartych i często krwawych prześladowań w stronę marszu przez instytucje, czyli przez edukację, kulturę i środki społecznego przekazu. Dlatego zachęceni skutkami swojej działalności w Europie, chcą zniszczyć katolicyzm w Polsce odbierając Kościołowi środowiska podatne na propagandę wolności jako swobody samo-zniewolenia i uzależnienia od zła w różnych postaciach”, pisze na łamach tygodnika „Warszawska Gazeta” ks. Stanisław Małkowski.

 

Legendarny kapelan „Solidarności” podkreśla, że wrogowie Kościoła Katolickiego nie odbierają już ludziom życia w sensie fizycznym. Wyjątek stanowią dzieci poczęte i ludzie ciężko chorzy. Zamiast tego odbiera się ludziom życie duchowe, a „wierność prawu moralnemu przedstawia się jako niewolę”.

 

„Wolności jako wierności prawdzie i życiu przeciwstawia się swobodę wyboru, odbierając znaczenie słowom, szerząc tolerancję dla zła i brak tolerancji dla dobra rzekomo ograniczającego wolność”, zauważa ks. Małkowski.

 

Duchowny zwraca uwagę, że każdy, kto mówi słowem i czynem Panu Bogu „NIE”, jednocześnie mówi „NIE” samemu sobie – istocie stworzonej na obraz Boga. „Dlatego TAK Bogu na wzór Maryi jest również TAK ludziom, nie w ich poglądach, często błędnych, ale w naturze ludzkiej i powołaniu do świętości i nawrócenia oraz wiecznego życia we wspólnocie nieba”, pisze.

 

„Kto nie wierzy w wieczne istnienie stworzonego człowieka, ogranicza sens i wartość ludzkiego życia do czasu na ziemi. Z tego wyboru wynikają dobre albo złe konsekwencje. Dlatego niewiara jest zagrożeniem człowieczeństwa, a wiara – ratunkiem”, podsumowuje ks. Małkowski.

 

Źródło: tygodnik „Warszawska Gazeta”

TK

 

 


DATA: 2019-08-10 11:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ksiądz Małkowski, pamiętam gdy przemawiał pod Krzyżem Smoleńskim na Krakowskim Przedmieściu. To On miał być przed Księdzem Popiełuszko zamordowany, widocznie Niebo miało wobec Niego inne zamiary. Przeżył, a przez swego przełożonego za odwagę przeciwstawiania się złu, został suspensą wynagrodzony. On Ksiądz Katolicki, przyjaciel Pana Boga i ludzi, dla mnie niedościgniony wzorzec postępowania, dla innych wyrzut wykoślawionego sumienia.
6 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Biblijna zapowiedż końca świata zawiera dwa elementy:katastrofę kosmiczną i sąd nad światem,a także i to,że w czasach ostatecznych ujawni się szczególnie moc zła,bezbożności,nienawiści i wrogości,Sytuacja obecnego świata jakby wskazywała na fazę eschatologiczną.Gniew Boży na niegodziwych za ich grzechy - o czym pisał m.in prorok Izajasz - jakby się przybliżał.
6 miesięcy temu / t
 
Duchowo mordują głównie tam gdzie fizycznie nie można dokonać likwidacji.
6 miesięcy temu / Stop cenzurze
 
13. rozdział Apokalipsy ma dziś jakąś swoją realizację w pełni pasując do otaczającej nas rzeczywistości. "Tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych".
6 miesięcy temu / sp
 
skoro edukacja, kultura i środki społecznego przekazu są złe to proszę wziąć przykład z Amiszów ,oni potrafią zachować ortodoksję obok zgnilizny świata ,słaby człowiek i słaba nauka ,nie zwalajcie winy na wszystko wokół
6 miesięcy temu / chichot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.