DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Ks. Stanisław Małkowski: Syn Boży uratuje tych, którzy pójdą Drogą Krzyża

Ks. Stanisław Małkowski: Syn Boży uratuje tych, którzy pójdą Drogą Krzyża
By Bartosz Zieliński (Own work) [CC BY 1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/1.0)], via Wikimedia Commons

„Liczni zwolennicy zakłamania i zabijania (zwłaszcza gdy jedno i drugie wydaje się łatwe, korzystne i przyjemne dla niektórych) prowadzą siebie i kogo mogą pozyskać dla swoich pomysłów w stronę nicości, absurdu i konsekwencji wiecznego a nie tylko doczesnego piekła” - pisze na łamach tygodnika „Warszawska Gazeta” ks. Stanisław Małkowski.

 

„Doczesny przedsionek piekła można przyozdobić i upięknić różnymi atrakcjami, natomiast wiecznego piekła, gdzie robak nie umiera i ogień nie gaśnie, przyozdobić się już nie da” - podkreśla ks. Małkowski. W ocenie kapłana diabeł, wraz z wszystkimi ludźmi, którzy są mu ulegli i posłuszni wymyślił i wypromował pojęcie „mowy nienawiści”, które służy walce z dobrem, prawdą i życiem. Właśnie dlatego, jak zauważa duchowny, dzisiaj nienawistnikiem jest każdy, kto staje w obronie życia, kto sprzeciwia się ideologii gender i deprawacji dzieci oraz ten, kto przypomina, że Pan Bóg jest Sędzią Sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze.

 

„Diabeł chce mieć licznych towarzyszy w niedoli piekła. Podobnie postępują dzisiaj jego słudzy i naśladowcy, sądząc że w większości tłumu jest siła”, pisze ks. Małkowski, po czym przypomina kolejną oczywistą oczywistość, że „ostatecznym miejsce wiecznego pobytu jest niebo albo piekło”.

 

„Drogę w jedną albo w drugą stronę chcą określać i już wyznaczają ludzie, którym się wydaje, że za cenę chwilowych ziemskich korzyści i w piekle będzie im prawie tak dobrze jak w niebie, ponieważ liczą oni na wdzięczność domowników, albo sądzą, że z chwilą śmierci nie tylko życie ciała, ale cały człowiek na zawsze się kończy, czyli wieczność ich nie obchodzi” - podkreśla ks. Małkowski.

 

Duchowny wskazuje, że tym, kto broni ludzi przed piekłem i wiecznym zatraceniem jest Pan Jezus. Nie jest jednak tak, że Syn Boży uratuje wszystkich, ale tych, którzy pójdą Drogą Krzyża. Tylko w ten sposób może nastąpić prawdziwa „przemiana cierpienia i śmierci w radość i chwałę życia bez końca we wspólnocie miłości z Bogiem, Matką Bożą, Aniołami i Świętymi”.

 

Źródło: „Warszawska Gazeta”

TK


DATA: 2019-04-12 13:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

[email protected] Wśród ludzi/w dordze do pracy/szkoły oczy utkwione w kościołach/przydrożnych krzyżach w przyrodzie, w scianę, wszędzie byle nie w kobietach! Jeśli wzrok Ci zejdzie na nieprzyzwoicie ubraną kobietę to w tej samej sekundzie odwracasz głowę i odmawiasz modlitwę do Św Michała Archanioła 3 sprawa i najważniejsza do której doszedłem to fakt że sam się nie zbawię i nie pokonam grechu, tylko Pan Bóg jest w stanie to zrobić i nikt inny. Ps. jak nie masz akurat czasu na Godzinki to Zdrowaś Mario i dwa zdania od siebie do Maryi z prośbą o wstawiennictwo o czystość Ps2 Z pieśni rycerskich to Jacek Kowalski, Seigneurs sachiez qui or ne s'en ira René Zosso, Arany Zoltán
10 miesięcy temu / do zagubiony
 
Ksiądz Małkowski potrafi czasem opisać na nowo i w całkiem oryginalny sposób sprawy, które wydawałoby się zostały już wielokrotnie poruszane i nic mnie nie powinno zaskoczyć.
10 miesięcy temu / Iw
 
@ zagubiony- niech pan nie wariuje. Niech pan pamięta kogo szczególnie dziś Kościół czci w liturgii. Jego godność i wszechwładzę. I On z niej korzysta i dopuszcza na nas różne krzyże. Bo ma takie KRÓLEWSKIE prawo. I nic nam do tego. Jak ześle panu łaskę czystości- to ześle. Walczyć oczywista trzeba i pokus UNIKAĆ. Mogły by nam niewiasty pomagać odp. strojem, ale idzie Wiosna :- i ...jest jak jest. Proszę rozważyć jeszcze raz słowa o piekle i retorycznie zadać sobie pytanie: czy ludziom jako społeczności łatwiej było wytrwać w czystości kiedyś czy w umownym posoborowiu, gdzie piekłem "straszy" głównie Tradycja. Do niej też zachęcam . Oremus za wszystkich Poddanych próbom by wytrwali. ps. Niech pan raczej nie mówi " Zdaję sobie sprawę, że nigdy nie pojde w ateizm,..." bo nie my jesteśmy właścicielami "naszego" życiorysu. Niech Zmartwychwstały obdarzy nas Prawdziwym miłosierdziem potem, a teraz sprawiedliwie traktuje- jeśli taka wola Nieba, z nią się zawsze...
10 miesięcy temu / secessio
 
Drogi Zagubiony. Rozumiem Twoj problem, bo tez sie z nim zmagalam przez wiele dlugich lat i bardzo z tego powodu cierpialam. Kiedys, a bylo to tuz po moim nawroceniu dowiedzialam sie, ze przychodzac na Msze Sw. powinnismy przyniesc ze soba swoje ofiary, czyli to za co chcemy Pana Boga przeprosic, nasze dziekczynienie, prosby, ale takze wszystko to co nas przygniata, nasze slabosci i smutki. Tak tez uczynilam i zlozylam na Oltarzu swoj grzech proszac aby Pan Jezus go ode mnie zabral. I Pan Jezus zabral ode mnie moja nieczystosc. Od tamtej pory zostalam uwolniona. Powierz swoja slabosc Panu w czasie Eucharystii i wierz, ze On moze Cie od niej uwolnic. Pozdrawiam i polecam Cie Najswietszej Pannie Maryi, naszej najlepszej Matce.
10 miesięcy temu / MartaNC
 
Silna wola. To jest lek na wszystko. Trzeba nie tylko wierzyć, ale zawierzyć.
10 miesięcy temu / Amen
 
Jako katolik żyję w strachu. Nie mogę żyć pełnią życia, bo ciągle słysze w kościele straszenie piekłem i te apokaliptyczne opowieści np. ks. Glasa, że "należy wybrać" / "dokonać wyboru w która stronę pojdziemy" etc. Zdaję sobie sprawę, że nigdy nie pojde w ateizm, okultyzm, za sławą i pieniądzem oraz wątpliwymi kontaktami i znajomościami. Od razu mówię, że ponad rok temu przeszedłem seminarium odnowy w Duchu Św, działam we wspólnocie, spowiadam się co 3 tygodnie nie jak kiedyś raz na kilka miesięcy, wyzbyłem się nienawiści, zawiści, gniewu, złorzeczenia, kłamstwa. Moje życie duchowe się zmieniło i nie potrafię żyć z poczuciem grzechu, bo wtedy Bóg jest jakby daleko mnie. Ale mam problem z jednym, co mnie dobija. Mam problem z masturbacją, bo choc staram się zyc w czystosci, to po tygdoniu dwoch upadam. I czuję się strasznie, jakby jedną stopą w piekle. Nie potrafię ztym walczyć, bo mam silny popęd i nie umiem tego tłumić. Modliłem się o czystość nie raz.Zwariuje.
10 miesięcy temu / zagubiony
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.