DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Ks. Stanisław Małkowski: pogańska ideologia LGBT chce zamordować wśród dzieci wiarę w Boga

Ks. Stanisław Małkowski: pogańska ideologia LGBT chce zamordować wśród dzieci wiarę w Boga
By Bartosz Zieliński (Own work) [CC BY 1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/1.0)], via Wikimedia Commons

„Dzisiejsze pogańskie i antychrześcijańskie ideologie wchodzące do szkół i przedszkoli chcą tak kształtować ludzi od dziecka, aby do wiary w Boga i Jego miłości nie byli zdolni. Odważne „NIE” powiedziane złu jest zarazem „TAK” dla dobra i życia. Chodzi o skuteczny sprzeciw władz i społeczeństwa wobec inwazji ideologii LGBT odbierającej naturę ludzką od zarania”, pisze na łamach tygodnika „Warszawska Gazeta” ks. Stanisław Małkowski.

 

Marnością są sprawy doczesne, przywiązanie się do nich jest głupotą, powiada Kohelet w swojej księdze. Pomimo iż ziemskie doświadczenia autora nie dają mu trwałej nadziei, na zakończenie odwołuje się do Boga: Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj, bo cały w tym człowiek! Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd, wszystko, choć ukryte: czy dobre było czy złe (12, 13n)”, pisze ks. Małkowski. Podkreśla przy tym, że mimo iż ówczesne „wyobrażenie o przyszłym życiu było niejasne”, to jednak zarówno Kohelet jak i wielu innych wiedziało, że jedynie „posłuszeństwo Bogu jest jedyną i trwałą drogą w doczesnej drodze człowieka”.

 

Ks. Małkowski przytacza również fragment Ewangelii według św. Łukasza o zamożnym i chciwym mężczyźnie, który sądzi, że „jego życie zależne jest od mienia”. Kapłan zwraca uwagę na jego krótkowzroczność i głupotę zawartą w słowach „odpoczywaj, jedz, pij i używaj”. Tego typu podejściem można stracić wszystko, ponieważ „bogactwem przed Bogiem jest miłość i mądrość w myśleniu, mówieniu i działaniu oraz dążenie do tego „co w górze jest, gdzie przebywa Chrystus (…), nie do tego co na ziemi” (Kol 3,1n).

 

„Chrześcijanie oczekujący zmartwychwstania u kresu czasów, są wezwani i powołani do ciągłego przemieniania się i nawracania już teraz, aby uczestniczyć w przyszłej, chwalebnej przemianie wskrzeszonych ciał”, wzywa ks. Małkowski. Kapłan cytuje słowa wypowiedziane 23 sierpnia 1973 roku na Jasnej Górze przez prymasa Stefana Wyszyńskiego: „Pragniemy wolności wychowania po chrześcijańsku. Nie chcemy być we własnej ojczyźnie niewolnikami narzuconych nam przemocą przekonań. Niewolnik – to znaczy człowiek, któremu czegoś nie wolno, a my po tylu latach niewoli pragniemy, aby nam nareszcie było wolno kochać Boga nie tylko skrycie, ale otwarcie i odważnie! Pragniemy wzywać Go wszędzie, publicznie czcić Boga”.

 

Właśnie dlatego, zdaniem ks. Małkowskiego, musimy powiedzieć twarde i zdecydowane „NIE” pogańskiej i antychrześcijańskiej ideologii LGBT, która chce zamordować wśród naszych dzieci wiarę w Boga oraz zniszczyć w nich uczucie miłości. „Chodzi o skuteczny sprzeciw władz i społeczeństwa wobec tej inwazji odbierającej naturę ludzką od zarania”, podsumowuje ks. Małkowski.

 

Źródło: tygodnik „Warszawska Gazeta”

TK


DATA: 2019-08-08 13:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jestesmy atakowani ze wszystkich stron , my damy rade , ale dzieci sa podatne , szczegolnie te gdzie wiara nie jest najmocniejsza.Swiete slowa ksiedza.
1 miesiąc temu / paulus
 
@Izydor Oracz - narzucając obowiązek nauki religii doprowadzi się tylko do wypaczeń, zniechęcenia i wściekłych ataków przeciwników religii. Wiara nigdy nie może być narzucona. Jak mawiał Bernard z Clairvaux - capiantur non armis, sed argumenti.
1 miesiąc temu / Akwin
 
Otworzyłem sobie Nowy Testament i takie słowa przeczytałem ?Właśnie wy, bracia, jesteście jak Izaak dziećmi obietnicy. Ale jak wówczas ten, który się urodził tylko według ciała, prześladował tego, który się urodził według ducha, tak dzieje się i TERAZ. Co jednak mówi Pismo? Wypędź niewolnicę i jej syna, bo nie będzie dziedziczyć syn niewolnicy razem z synem wolnej. Tak to, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, ale wolnej.? Ga 4, 28-31 Życzę wszystkim wierzącym i trzymającym się Ręki Boga korzystania z tej wolności do budowania Jego Królestwa już tu na ziemi :
1 miesiąc temu / J 3,16
 
Ks. Malkowski bardzo dobrze okreslil poganska ideologie lgbt. Rodzice powinni edukowac swoje dzieci w domu bo przeciez jest takie prawo ze nie musza ich wysylac do szkoly publicznej. Przeciez sa juz takie zrodla w Polsce I coraz wiecej sie to juz dzieje. Nie pozwulmy aby ta zaraza zatruwala nam nasze niewinne dzieci. To jest zgroza od ktorej musimy sie bronic.
1 miesiąc temu / Bogumila
 
- jedyne zatem co nas powinno laczyc to Prawo Boga.
1 miesiąc temu / mee...
 
...nie wiecie zatem skad zgorszenie, ta obrzydliwosc sie wziela. A jest to kara za notoryczne lamania Prawa - X Przykazan, jezeli zatem przed potopem bylo tak samo jak mowi Bog i z potopu ocalo 8 osob, to ilu dzis by ocalalo ...5 czy 20 osob. To nie jest tak, ze Bog puka do drzwi, puk puk, a ty jak zechcesz otworzysz, bos ty bog, ktory idzie za wlasnymi slowami, idzie za sercem...tak bylo tez przed potopem.
1 miesiąc temu / mee...
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.