DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Ks. Stanisław Małkowski: Piekielna łuna zastępuje Światło Chrystusa!

Ks. Stanisław Małkowski: Piekielna łuna zastępuje Światło Chrystusa!
By Bartosz Zieliński (Own work) [CC BY 1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/1.0)], via Wikimedia Commons

„Obecność wspólnoty Kościoła jest warunkiem życia wiecznego, ale również dobra doczesnego tych, którzy Kościół szanują. Kto jest Boży, ten jest ludzki. Bezbożność prowadzi do zaniku człowieczeństwa”, pisze na łamach tygodnika „Warszawska Gazeta” ks. Stanisław Małkowski.

 

„Bóg jest światłością! Jako Stwórca oddziela światło od ciemności! Jako Zbawiciel uwalnia z mocy ciemności i wprowadza w światło prawdy, miłości i życia”, przypomina legendarny kapelan „Solidarności”. Dodaje, że Pan Bóg podarował ludziom stworzonym na swój obraz „światło w życiu  doczesnym i nieustającą światłość życia wiecznego”.

 

„Doświadczenie światła pozwala poznać kształty i kolory oraz wybrać drogę ku ostatecznemu zwycięstwu światła, prowadzącego przez ziemię ku niebu”, podkreśla kapłan.

 

Jak przypomina ks. Stanisław Małkowski objawienie się Chrystusa jako Światłości świata „ujawnia podział między ludźmi na tych, którzy wierzą w światło i chcą być dziećmi światła oraz zwolenników ciemności gaszących światło w sobie i wokół siebie”.

 

Duchowny przypomina słowa Ewangelii według św. Mateusza: „Niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”. Następnie ks. Małkowski dodaje: „Gaśnicami światła są ci, którzy sprzeciwiają się wierze nie tylko w sobie, ale i wokół siebie”. Niestety, jak zauważa „współczesny człowiek próbuje zbawiać siebie i innych światłem, które nie płynie od Boga”, ale będącego w rzeczywistości piekielną łuną.

 

„Nie odwracaj porządku świata. Bóg jest Twoim Zbawicielem, a Ty jesteś po to, aby głosić Jego naukę innym, a nie nieustannie czekać na ich pomoc. To do Ciebie należy prowadzić innych do jedynego Zbawiciela”, podsumowuje ks. Stanisław Małkowski.

 

Źródło: tygodnik „Warszawska Gazeta”

TK


DATA: 2020-02-09 08:48
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dzis na Apelu Jasnogórskim prowadzący ksiądz wypomniał ludziom ,ze nie płacą podatków .A ja mówie księdzu ,że w Polsce ludzie płacą podatki,jako obywatele tego kraju jestesmy bardzo opodatkowani,podatek na podatku.Zenujące,żeby ksiądz pod obrazem Matki Bożej mówił o niepłaconych podatkach przez ludzi.Taki ksiądz jak widac nie ma żadnego pojęcia o podatkach .
11 miesięcy temu / do czego to doc
 
Rzadko można trafić na mądre kilka zdań, ale czasami się trafi i dlatego opłaca się śledzić co tu piszą.
11 miesięcy temu / oj tam
 
?Nie odwracaj porządku świata. Bóg jest Twoim Zbawicielem, a Ty jesteś po to, aby głosić Jego naukę innym, a nie nieustannie czekać na ich pomoc. To do Ciebie należy prowadzić innych do jedynego Zbawiciela?, podsumowuje ks. Stanisław Małkowski..." Biskupie Rzymu usłysz słowa polskiego Kapłana miłującego Boga i ludzi. Pamiętaj, że człowiek całe życie się uczy.
11 miesięcy temu / Amen.
 
...wiedzialem, ze z 99 proc. cezury - puscicie jeden procent.
11 miesięcy temu / Teodor...
 
Dlaczego jestescie tacy sarzy- a pisalem wam o waszej szarosci juz dawno- mimo ze dzis zaczeliscie sie usmiechac...
11 miesięcy temu / Teodor...
 
Ludzie bardziej umilowali ciemnosc anizeli swiatlo, bo zle byly ich ucznki! To takie proste! Z Panem Bogiem
11 miesięcy temu / Slawomir Roch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.