DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Ks. Stanisław Małkowski: Katoliku, musisz wybrać! Chcesz wiecznie istnieć czy wiecznie żyć?

Ks. Stanisław Małkowski: Katoliku, musisz wybrać! Chcesz wiecznie istnieć czy wiecznie żyć?
By Bartosz Zieliński (Own work) [CC BY 1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/1.0)], via Wikimedia Commons

„Odrzucenie zła nie oznacza odrzucenia tego, który zło czyni, a nawet z nim niesłusznie się utożsamia na własną szkodę doczesną i zgubę wieczną. Nienawiść wobec zła nie oznacza nienawiści wobec człowieka, który dopóki żyje, może od zła się odłączyć poprzez nawrócenie, aby żyć nie tylko częściowo i tymczasowo, ale na zawsze i w pełni”, pisze na łamach tygodnika „Warszawska Gazeta” ks. Stanisław Małkowski.

 

Kapłan w swoich rozważaniach nawiązuje do Listu do Hebrajczyków, w którym zostaliśmy wezwani do naśladowania Chrystusa: „Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala (…), który tak wielką wycierpiał wrogość przeciw sobie ze strony grzeszników (…), abyśmy nie ustawali złamani na duchu”.

 

„Zatwardziali grzesznicy sprzeciw wobec ich grzechów odnoszą do siebie, skarżąc się, jakoby byli prześladowani. Identyfikują się przy tym z własnym złem, z którym przecież mogliby się rozstać, gdyby chcieli uniknąć piekła i wyrzec się współdziałania z diabłem na swoją zgubę”, podkreśla ks. Małkowski.

 

Duchowny zwraca uwagę, że Pan Bóg pragnie naszego zbawienia, czyli „życia na zawsze we wspólnocie miłości”, nawet jeśli nasze „myślenie i postępowanie bywa zaprzeczeniem miłosierdzia i sprawiedliwości”. Dodaje przy tym, że Stwórca „nikogo do miłości nie zmusza”, ale do samego końca daje każdemu z nas „możliwość przyjęcia szczęścia wiecznego”.

 

„Miłosierdzie darowane jest znakiem i możliwością ocalenia. Znakiem miłości gotowej przebaczać jest odróżnienie człowieka od zła, które czyni”, podsumowuje ks. Małkowski.

 

Źródło: tygodnik „Warszawska Gazeta”

TK

Czytaj także:
DATA: 2019-08-16 10:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proroctwa się spełniają. Zamęt i chaos w Kościele, a autentycznie wierni Chrystusowi i powołaniu kapłani nauczający "tak, tak - nie, nie" tak jak to czyni ks. Stanisław, to już tylko jednostki, w dodatku przez przełożonych uciszani i spychani na margines.
ponad 1 rok temu / Ruben
 
Prawda
ponad 1 rok temu / Kira
 
Piękne kazanie, oby więcej właśnie takich przekazów w mediach katolickich i nie tylko.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Rzm 1:20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty ? wiekuista Jego potęga oraz bóstwo ? stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się oni wymówić od winy, Rzm 1:21 ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. Rzm 1:22 Podając się za mądrych, stali się głupimi. Rzm 1:23 I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. Rzm 1:24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. Rzm 1:25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. Rzm 1:26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na
ponad 1 rok temu / Trzeba pamięta
 
@axe, to prawda, co piszesz. Jednak jest i prawda kolejna: w czym upatrywałbym ratunku dla siebie, gdyby się okazało, że znalazłem się w takiej właśnie, grzechowej sytuacji, która mnie zaślepiła. I o to trzeba się modlić i pościć dla nich właśnie, bo nasze słowa same często nie wystarczą bez Bożego zmiłowania nad grzesznikiem. Niektóre złe duchy to już nawet tylko modlitwą i postem...
ponad 1 rok temu / sp
 
proste słowa, proste rzeczy, my to wiemy, natomiast duża część osób ma przyćmiony rozum, bo trwanie w grzechu to spowodowało, że wygadują i postępują wbrew rozumowi i prawdzie.
ponad 1 rok temu / axe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.