DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Ks. Stanisław Małkowski: Katoliku, czyjej władzy się poddasz? Ducha Bożego czy szatana?

Ks. Stanisław Małkowski: Katoliku, czyjej władzy się poddasz? Ducha Bożego czy szatana?
By Bartosz Zieliński (Own work) [CC BY 1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/1.0)], via Wikimedia Commons

„Od nas zależy, od naszej woli, czyjej władzy chcemy się poddać: Ducha Świętego albo złego ducha. Skutki naszego doczesnego wyboru trwają wiecznie, bo tylko w życiu na ziemi możliwe jest nawrócenie w wyniku przyjęcia Ducha Bożego”, pisze na łamach tygodnika „Warszawska Gazeta” ks. Stanisław Małkowski.

 

Kapłan przypomina, że śmierć ciała nie jest unicestwieniem duszy, a odejście ciała do grobu jest czasowe, o czym wielu dzisiaj zapomina.

 

„Cały człowiek, raz poczęty i stworzony, istnieje wiecznie, śmierć ciała nie jest unicestwieniem osoby ludzkiej stworzonej na obraz Boży. Bóg nie zaprzecza samemu sobie, tylko człowiek jest do tego zdolny, na przykład widząc w sobie i w innych ludziach tylko rodzaj myślącego zwierzątka, trochę bardziej inteligentnego od naszych kudłatych przyjaciół”, podkreśla ks. Małkowski.

 

Legendarny kapelan „Solidarności” wzywa czytelników do naśladowania Chrystusa, czyli łączenia swoich pragnień z Jego wolą, ponieważ tylko w ten sposób możemy wejść na ścieżkę prowadzącą do wiecznego dobra w niebie.

 

„Pełnienie swojej woli przez własne upodobania i wpływy zewnętrzne pomija prawdę zawartą w dziele stworzenia i zbawienia, gdy wolność jest pomyślana jako stworzenie i zbawienie samego siebie”, zaznacza duchowny. Dodaje, że to jest prawdziwa wolność, a nie to co proponuje diabeł pod hasłem: „Rób, co chcesz! W razie czego podtrzymają cię moi upadli aniołowie”.

 

Źródło: tygodnik „Warszawska Gazeta”

TK


DATA: 2020-01-11 20:01
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Większość bardziej wierzy w demokrację niż Boga. Wierzą w bieganie na fałszowane wybory niż w modlitwę.
ponad 1 rok temu / Ron
 
Tak-tak, nie-nie i tak powinno wyglądać głoszenie Prawdy, która jest również Drogą i Życiem.. Panu Bogu niech będą dzięki, że obdarowuje nas takimi wspaniałymi Kapłanami, którym zależy na naszym zbawieniu, którzy uważają za najważniejszą rzecz, aby nam o zbawieniu i konsekwencjach naszych wyborów mówić...
ponad 1 rok temu / Kefas
 
STOP laicyzacji Polski! Odprawiajcie 5 pierwszych sobót miesiąca. Polecam książkę Wincenta Łaszewskiego pt. "5 dni, które zmieniają świat". Tam znajdziecie wszystko.
ponad 1 rok temu / gzk
 
Módlmy się za wszystkich, szczególnie za duchownych, żeby o tym, co ks. Małkowski powiedział, zawsze pamiętali i postępowali zgodnie z nauką Pana Jezusa. Szczęść Boże.
ponad 1 rok temu / L
 
Amen!
ponad 1 rok temu / czerro
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.