DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Ks. Stanisław Małkowski: Herod nie zginął, tylko nadal chce zamordować Chrystusa

Ks. Stanisław Małkowski: Herod nie zginął, tylko nadal chce zamordować Chrystusa
By Bartosz Zieliński (Own work) [CC BY 1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/1.0)], via Wikimedia Commons

„Człowiek jako samowolny prawodawca stawia siebie powyżej Boga po to, aby spaść z upadłymi aniołami w otchłanie piekła”, pisze na łamach tygodnika „Warszawska Gazeta” ks. Stanisław Małkowski.

 

W felietonie zatytułowanym „Boża Miłość dawna i wciąż Nowa” kapłan przypomina, że dary ofiarowane Panu Jezusowi przez Mędrców ze Wschodu nie miały jedynie wymiaru materialnego, ale przede wszystkim duchowy. „Złoto to dar miłości i mądrości, kadzidło – wiary i modlitwy, mirra – cierpienia i nadziei”, wskazuje.

 

„Naszymi skarbami są wiara, nadzieja i miłość w drodze ku Bogu jaśniejącemu ponad ciemnością doczesnych trudów, cierpień i niepowodzeń. Wezwani jesteśmy do naśladowania owych mędrców i omijania siedziby króla Heroda czyhającego na życie Dzieciątka, widzącego w Jego przyjściu i władzy zagrożenie dla swojego zbrodniczego panowania, wkrótce potwierdzonego nakazaną rzezią niewiniątek, aby wśród dziecięcych ofiar zabić Chrystusa”, podkreśla ks. Małkowski.

 

W ocenie ks. Małkowskiego rzeź niewiniątek nie skończyła się wraz ze śmiercią Heroda, tylko trwa do dzisiaj i osiąga coraz bardziej tragiczne rozmiary. Według szacunków w roku 2019 zamordowano w wyniku tzw. aborcji ponad 42 miliony dzieci poczętych. „Herodowa władza wciąż trwa na świecie widząc we władzy Bożej konkurencję i zagrożenie dla siebie. Dzieciobójstwo zgodnie z przepisami ma być dozwolone wbrew przykazaniom Dekalogu”, zaznacza.

 

Jak zauważa duchowny „człowiek jako samowolny prawodawca stawia siebie powyżej Boga po to, aby spaść z upadłymi aniołami w otchłanie piekła”. Jedynym ratunkiem przed wiecznym potępieniem są „wiara, nadzieja i miłość”, które „odkrywają mocą krzyża sens w tym, co wydaje się bezsensowne, widzą zwycięstwo w doznaniu przegranej”.

 

„Mądra miłość trwa i powiększa się zarówno w cierpieniu jak i szczęściu. Nic zewnętrznego nie jest zdolne miłości odebrać tym, którzy czerpią miłość ze źródła, ku któremu prowadzi zjednoczenie z Bogiem w zgodzie z wolą Bożą”, podsumowuje ks. Stanisław Małkowski.

 

Źródło: tygodnik „Warszawska Gazeta”

TK


DATA: 2020-01-06 10:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Teraz Herod bezkarnie zabija, bo jeszcze nienarodzone.
6 miesięcy temu / Stopa
 
Wzór kapłana Chrystusowego.
6 miesięcy temu / Jerzy
 
Zmartwychwstałego nie da się ponownie zabić. Nie oznacza to jednak że nie bedzie powtórki z Sodomy. Nie znamy matematyki Boga ale w Sodomie pozostała jedna rodzina godna uratowania. Czy tak będzie z obecnym światem? 99% stoczy się i wtedy nastąpi koniec rozgrywki?
6 miesięcy temu / Jot
 
Ks. Małkowski prześladowany przez wrogów i swoich. Podobny los spotkałby bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, gdyby żył do dnia dzisiejszego. Za głoszenie Prawdy, dziś płaci się coraz wyższą cenę. Kiedyś ludziom odbierano życie doczesne, dziś przez szerzenie kłamstwa próbuje odebrać się ludziom życie wieczne z Bogiem.
6 miesięcy temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.