DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Ks. Stanisław Małkowski: Czas ucieka, wieczność czeka!

Ks. Stanisław Małkowski: Czas ucieka, wieczność czeka!
By Bartosz Zieliński (Own work) [CC BY 1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/1.0)], via Wikimedia Commons

„Ideologiczne odejście od pojęcia natury sprawia, że nienaturalne przestaje być niedozwolone, a każdy może sam lub razem z innymi określać i wybierać, co mu wolno”, pisze na łamach tygodnika „Warszawska Gazeta” ks. Stanisław Małkowski.

 

Kapłan zwraca uwagę, że dożyliśmy czasów, w których większość, mówiąc najdelikatniej, lekceważy Słowo Boże i samego Boga. Od Mądrości Bożej ważniejsza jest mądrość ludzka i przez to dochodzi do tak zatrważającego odrzucenia wiary i Kościoła w imię uwielbienia dla własnego „widzimisię”.

 

„Bez prawd wiary, przykazań i sumienia powstaje chaos potrzeb i poglądów, samowoli i uzależnień. Ludzkie stworzenie pozostawione samo sobie łatwo staje się nieludzkie”, zauważa ks. Małkowski.

 

Jak podkreśla legendarny kapelan „Solidarności” właśnie dlatego każdy z nas musi mieć wiarę i świadomość, że „jest stworzeniem Bożym, a gdy dziełu stwórczemu bywa niewierny, może mocą Bożego miłosierdzia przyjąć przebaczenie i zbawienie na chwałę Bożą, dla własnego dobra w czasie i w wieczności”.

 

„Czas ucieka, wieczność czeka!”, podsumowuje ks. Stanisław Małkowski.

 

Źródło: tygodnik „Warszawska Gazeta”

TK


DATA: 2020-02-02 12:53
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Koronizacji miałem napisać w poprzednim wpisie
11 miesięcy temu / Alan
 
bardzo dobry ksiądz, ale.niestety odsuniety na boczny tor.Zbyt dużo mówi nie wygodnych faktów m.in na temat śmierci ks.Jerzego Popiełuszki.Tez nie podoba się zapewne pewnych kręgach to iż mówi on o kolonizacji Jezusa na króla Polski, o orędziu Rozali Celakówny.
11 miesięcy temu / Alan
 
"Czas ucieka, wieczność czeka" Piekne słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II podczas ostatniej pielgrzymki w Wadowicach.
11 miesięcy temu / Polonus
 
...ale wpierw trzeba miec swiadomosc tego kim jestes - "musi mieć wiarę i świadomość, że ?jest stworzeniem Bożym". A o tym skad pochodzimy mowi nam Chrystusa Pan. Nie mozna wiec pojsc za Panem Jezusem - odrzucajac nasze pochodzenie.
11 miesięcy temu / Teodor...
 
Tak, wiara w Pana Jezusa jest wyborem, ktory jest wolna wola. Wybieramy i trwamy, a nie zostaniemy bez pomocy Jezusa Chrystusa i Jego Ducha.
11 miesięcy temu / Tedor....
 
Tak się sprawować, żeby każdy mógł się u księdza wyspowiadać.
11 miesięcy temu / ???
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.