DZIŚ JEST:   07   KWIETNIA   2020 r.

Św. Jana Chrzciciela de la Salle
 
 
 
 

Ks. Stanisław Małkowski: bez Boga nie ma jedności, tylko jej niegodziwe namiastki

Ks. Stanisław Małkowski: bez Boga nie ma jedności, tylko jej niegodziwe namiastki
By Bartosz Zieliński (Own work) [CC BY 1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/1.0)], via Wikimedia Commons

„Świętość w życiu doczesnym jest możliwa w każdych warunkach i w każdym wieku. Szczere nawrócenie prowadzi do świętości we wspólnocie z Bogiem, który naszej świętości pragnie”, pisze na łamach tygodnika „Warszawska Gazeta” ks. Stanisław Małkowski.

 

Legendarny kapelan „Solidarności” przypomina, że świętość wieczną można osiągnąć przez nawrócenie i dobrą, szczerą spowiedź z rozgrzeszeniem. „Natomiast świętość w życiu doczesnym osiąga się przez wytrwałe współdziałanie z łaską”, dodaje.

 

„Wielki Post jako czas pokuty, nawrócenia i rozważania męki Pańskiej, przygotowuje do przeżycia Wielkanocy w jedności z Chrystusem Zmartwychwstałym. Duchowe wskrzeszenie darowuje zbawienie i zapowiada przyszłe osobiste zmartwychwstanie. Społecznym skutkiem nawrócenia i przyjęcia miłości Bożej, jest jedność międzyludzka na ziemi i w Niebie”, podkreśla ks. Małkowski.

 

Na potwierdzenie swoich słów kapłan cytuje słowa prymasa Stefana Wyszyńskiego z 1946 roku: „Największą troską Chrystusa Pana, wziętą z Serca Ojca Przedwiecznego, jest utrzymanie jedności na świecie. Wszystko bowiem wyszło z jedności Bożej, wszystko przez jedną miłość Ojcowską powstało i wszystko z pomocą tej miłości ma wrócić do tej jedności. Nic więc dziwnego, że Kościół Święty, wyszkolony przez swego Bożego Założyciela, pielęgnuje w swej nauce i czynie apostolskim jedność i pragnie ją utrzymać za wszelką godziwą cenę”.

 

Jak zauważa ks. Małkowski „bez Boga w jedności Osób Trójcy Świętej jedność międzyludzka jest niemożliwa i nieosiągalna, stosowane bywają natomiast jej szkodliwe namiastki”.

 

„Ideologiczne i polityczne próby tworzenia jedności ludzi między sobą, nie są i nie mogą być skuteczne ani godziwe. Wiara w Boga w Trójcy Świętej Jedynego prowadzi do jedności we wspólnocie Nieba, ale również umożliwia ziemską jedność wierzących. Świat bez podziałów i wojen przestaje być utopią pod warunkiem naśladowania Boga w Chrystusie, gdy władzę ludzką poddaje się władzy Bożej w znaczeniu posłuszeństwa i uczestnictwa”, podsumowuje ks. Stanisław Małkowski.

 

Źródło: tygodnik „Warszawska Gazeta”

TK


DATA: 2020-03-09 12:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech dobry Bóg błogosławi Księdzu Stanisławowi, który kapłańskim sercem i wieloletnia posługą umacnia naszą wiarę, nadzieję i miłość w Kościele Katolickim.
28 dni temu / warszawiak
 
Niezłomny, odważny, wielki.
29 dni temu / PI Grembowicz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.