Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Ks. Roman Kneblewski o Mszy Świętej: trzeba wrócić do skupienia i kontemplacji


Odtwórz w YouTube
 

Trzeba wrócić do skupienia, kontemplacji. Odkryć sacrum i misterium. Musimy pamiętać, że mamy do czynienia ze świętymi czynnościami i tajemnicą, której nie zrozumiemy do końca. Msza Święta stanowi tajemnicę, gdyż sam Bóg jest także tajemnicą - mówi ks. Roman Kneblewski.


DATA: 2016-09-11 07:41:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Wspaniały kapłan, wspaniały wykład. Nie wróżę mu dalszej kariery w Kościele. Raczej emerytura.
ponad 2 lata temu / TZ
 
Na nowej Mszy świętej nie ma chwili ciszy (poza podniesieniem). Nawet nie ma możliwości, żeby odmówić modlitwę przed Komunią świętą. Ludzie w ogóle przestali modlić się z książeczki do nabożeństwa, bo na Mszy nie ma na to czasu.
ponad 2 lata temu / Sally
 
Eucharystia jest szczytem Liturgii, Najswietsza Ofiara, a przez wszelkie nowinki w kosciele staje sie teatrzykiem dla widzow. Nieporozumieniem jest wypieranie z Kosciola postaw i gestow liturgicznych, przede wszystkim klekania przed Najswietszym Sakramentem, nieuzywania welonu podczas adoracji. W wielu kosciolach pozwala sie swieckim siedzenia w czasie Mszy sw. w prezbiterium, to miejsce dla kaplanow. Pozwala sie swieckim nakladac rece na glowe osob proszacych o modlitwe wstawiennicza, to tylko rodzice i osoby konsekrowane maja prawo do tego gestu. Wkradla sie do Liturgii bylejakosc i pospiech w czasie sprawowania Eucharystii.
ponad 2 lata temu / Magda
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 109 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.