DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Ks. Rafał Cyfka dla PCh24: znowu giną chrześcijanie, znowu Kościół cierpi, znowu świat milczy

Ks. Rafał Cyfka dla PCh24: znowu giną chrześcijanie, znowu Kościół cierpi, znowu świat milczy
fot. REUTERS/Dinuka Liyanawatte/FORUM

Tragiczna śmierć chrześcijan na Sri Lance, którzy zginęli w zamachach dokonanych w Wielką Noc, to potwierdzenie dramatycznych słów wypowiedzianych przez Pana Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy: „Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał” – mówi w rozmowie z PCh24.pl ks. Rafał Cyfka (Pomoc Kościołowi w Potrzebie).

 

Kapłan zwrócił uwagę, że to kolejne święta Wielkiej Nocy podczas których doszło to masakry setek chrześcijan. – Każdego roku właśnie w święto Zmartwychwstania Pańskiego w wielu miejscach świata dzieje się coś tak potwornego, że aż trudno jest w to uwierzyć. Brak słów wobec tak wielkiego dramatu, który się dokonał. Brak słów wobec cierpienia chrześcijan mieszkających na Sri Lance. Brak słów wobec cierpienia rodzin tych wszystkich, którzy zginęli. Brak słów wobec cierpienia całego Kościoła, który z jednej strony raduje się ze Zmartwychwstania Syna Bożego, a z drugiej cierpi dlatego, że Chrystus zwyciężył śmierć, piekło i szatana – podkreślił.

 

Ks. Cyfka zwrócił uwagę, że masakra, do jakiej doszło w wielkanocny poniedziałek na Sri Lance to efekt bierności świata, którego nie interesuje los chrześcijan. Duchowny przypomniał, że prześladowania i terror wobec chrześcijan tak na Sri Lance trwa od wielu lat, podobnie jak w wielu innych miejscach na świecie. – Świata Zachodu, a zwłaszcza ludzi, którzy mają możliwości ku temu, aby obronić wyznawców Chrystusa nie interesuje ich los. Dzisiaj dużo mówi się o masakrze chrześcijan w Sri Lance, ponieważ w święta w mediach zazwyczaj panuje tzw. sezon ogórkowy. Tylko dlatego w wielu mediach jest to temat numer jeden. Gdyby do tej masakry doszło w innym czasie, pośród wielu innych wydarzeń politycznych, to doczekalibyśmy się co najwyżej krótkiej wzmianki o śmierci chrześcijan – ocenił.

 

Nasz rozmówca na potwierdzenie swoich słów przywołał tragedie, jakich niemal codziennie doświadczają chrześcijanie. – Proszę sprawdzić jak media informują o rzezi chrześcijan np. w Nigerii, gdzie tylko od początku tego roku dokonano kilkuset pogromów wyznawców Chrystusa. Proszę zobaczyć jak świat milczał przez lata wobec cierpienia chrześcijan w Syrii, Iraku. Kiedy zaczęto o tym mówić? Dopiero wówczas, gdy powstało tzw. Państwo Islamskie. Wcześniej los żyjących tam wyznawców Chrystusa nikogo nie obchodził i dalej zdaje się nie obchodzić, ponieważ nikt nie chce powstrzymać kolejnych mordów na naszych braciach w wierze – zaznaczył.

 

Świat nie interesuje się losem prześladowanych chrześcijan. Zamiast tego podnoszone jest larum w związku z losem pszczół, psów, losem krowiego mleka. Chrześcijanie dla świata istnieją tylko jako obiekt nagonki i wyszydzania. To jest w tym wszystkim najbardziej smutne - o śmierci chrześcijan mówi się tylko, gdy nie ma innych tematów, bądź gdy chce się to wykorzystać politycznie – mówił ks. Cyfka.

 

Módlmy się do Pana Boga, aby On Sam stanął w obronie tych wszystkich, którzy w Jego Imieniu pokładają nadzieję – zaapelował na koniec ks. Cyfka.

 

PCH24.pl

TK


DATA: 2019-04-23 07:39
AUTOR: ROZMOWA Z KS. RAFAŁEM CYFKĄ (POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE)
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Za to tym głośniej biadają nad żydowskimi ofiarami Hitlera i szukają antysemitów?
ponad 1 rok temu / Janusz z Koloni
 
Chrześcijanie niech się "nie mazgają" i nadstawjają drugi policzek tylko niech podejmą walkę podobnie jak było za czasów krucjat. Prezydenci i premierzy niby katolicy chrzescijanie a nie zabierają nawet głosu w obronie chrzescijan a np. taki prezydent Turcji czy władze Arabii Saudyjskiej wspieraja i finansują swoją religię. Kościół calkowicie dał sie wypchnąc z polityki i kraje nieraz chrzescijańskie są rządzone przez wrogów chrześcijan. Jeżeli biskupi i księżą z ambon będą wpływać na wybór parlamentarzystów to sytuacja śię zmieni. Oczywiście wówczas kościół musi wziąść też odpowiedzialność za stan państwa. Ale wyjścia nie ma jeżeli nasza religia ma nie zniknąć z Europy i świata. Obecnie katolicy działają tak nieoficjalnie, tak w podziemiu. Inna sprawa że obecnie nasz Episkopat stracił autorytet i nie jest przewodnikiem narodu, to się skończyło wraz ze śmiercią prymasa Glempa.
ponad 1 rok temu / Czesław
 
A co robi sternik Piotrowej Nawy? Dialoguje, albo klęka mimo bólu kolan przed wyznawcami Allacha.
ponad 1 rok temu / ena
 
Już tylko niektóre resztki Kościoła Katolickiego nie idą na kompromis z Nowym Porządkiem Świata i jego świetlaną orwellowską przyszłością, więc trzeba te resztki usunąć.. Cała sytuacja przypomina chorego, który odrzuca uzdrowienie od jedynego skutecznego Lekarza w imię obrony swojego wizerunku, czyli z powodu swojej pychy. Wiemy jakie źródło ma ta ciężka choroba. Jedynym lekarstwem na tę oświeconą lucyferiańską pychę jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. W imię monopolu antropocentryzmu, trzeba tę wiedzę i ludzi związanych z tym cudownym lekiem wyeliminować. Mogą przyjść czasy, że ten drogocenny lek będzie poszukiwany na ziemi, a nigdzie go nie będzie można znaleźć..
ponad 1 rok temu / Kefas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.