DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Ks. prof. Wierzbicki: Księża powinni namawiać do szczepień

Ks. prof. Wierzbicki: Księża powinni namawiać do szczepień

Ksiądz profesor Alfred Wierzbicki promował w telewizyjnym programie Moniki Olejnik szczepienia przeciwko COVID-19.

 

 

Zdaniem księdza Wierzbickiego duchowni „jak najbardziej” powinni zachęcać do przyjmowania szczepionki przeciwko COVID.

 

- Oczywiście księża nie są ekspertami od epidemiologii, wirusologii, od szczepionek, ale należy polegać właśnie na fachowcach, na ekspertach – ocenił gość „Kropki nad i” w stacji TVN24.

 

Chwilę potem dodał jednak:

 

- Oczywiście, że księża powinni uświadamiać, bo dobro duchowe można budować tylko na zdrowiu i na życiu.

 

Według duchownego, „ta szczepionka niesie wielką nadzieję”. – Byłoby naprawdę jakimś absurdem, gdyby szczepionka do nas dotarła, a my nie chcielibyśmy się zaszczepić – stwierdził gość Moniki Olejnik.

 

 

Źródło: TVN24.pl

RoM


DATA: 2020-12-23 22:04
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Juz to robia, patrz ks. prof. Kobylinski
21 dni temu / Anna
 
Tak-wiara i rozum...rozum bez wiary może człowieka wyprowadzić na manowce, wiara bez rozumu może przybrać formę zabobonu patrz również: fideizm.Wazne więc jest jedno i drugie.Skoro więc Bóg dał ludziom rozum i wolna wolę, to znaczy że chce byśmy poznali Jego samego, ale i ten świat który stworzył.Tym się zajmują naukowcy i tym się zajmuje nauka. Błędem jest zakładać, że wszyscy ludzie nauki, między innymi zajmujacy się badaniami nad szczepionka mają zła wolę i chcą zniszczyć ludzkość.Bledem też jest podważanie ich wiedzy i umiejętności w tym zakresie.Nie mówię, że należy wszystkim slepo wierzyć, tylko uczyc się, słuchać specjalistów w dziedzinie i czerpać wiedzę że sprawdzonych źródeł najlepiej kilku a nie z portali społecznościowych.
22 dni temu / M
 
"... należy polegać właśnie na fachowcach, na ekspertach..". Na których? Tych co brali forsę od producentów szczepionek? A co z wiedzą o tym, że co 30-ty zaszczepiony w USA traci po szczepionce zdrowie: Nie jest w stanie pracować i wymaga poważnej pomocy lekarzy? Jeżeli to samo będzie w Polsce to po zaszczepieniu 30 milionów Polaków trzeba będzie leczyć dodatkowo 700 000 ludzi!!! Czy polski rząd jest w stanie przygotować odpowiednie kwoty na odszkodowania bo przecież producenci szczepionek dostali zwolnienie z wszelkiej odpowiedzialności? Ministerstwo zdrowia już chce zatrudnić jako naganiaczy znanych aktorów. Teraz na listę płac naganiaczy chcą wpisać księży? Pierwszemu, który się zgłosi odstąpię swój emerytalny przydział szczepionek, może nauczy go mądrości.
23 dni temu / Benek
 
Pytanie retoryczne. Czy telewizja jawnie antyrzadowa przyklaskuje teraz rządowi czy może WHO?. Na początku pandemi był mocny nacisk na rugowanie teorii spiskowych żeby było to coś normalnego. Ale im dłużej to będzie trwać tym bardziej widać że nienormalnosc chce się uważać za normalność. To nie są eksperci i nie będą ale jak staną po stronie większości to zaczną stygmatyzowac przeciwników. I ukaraja tych co ich próbowali choćby skrytykowac za ich kierunek. Czyli wyjdzie że narzucą ten ich kierunek i tyle.
23 dni temu / rd
 
Genetyczny syf eRNA powodujący nadprodukcje przeciwciał, ktore będą powodować choroby z autoagresji.Lekarzy, naukowców, ktorzy osmielają się głosić tą niewygodną prawdę sie ucisza a nawet straszy. Więc te brednie niech on sobie zachiwa dla siebie i nie stręczy tym "dobrodziejstwem"., a powikłania nie będzie odpowiadał NIKT,bo to nam zagwarantowali wybrańcy narodu.
23 dni temu / to tyle
 
Najgorsze jest to że podczas wczorajszej/dzisiejszej homilii, ksieża nawoływali "zawierzcie Chrystusowi, nie bójcie sie oddać steru nad życiem Jezusowi...", wszystko naturalnie w pełnym omaseczkowaniu , pryskaniu ław domestosem itd. idp. Wszystim czytelnikom wszelkich Bożych błogosławieństw :!!! p.s smacznego ;P
23 dni temu / Paw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.