DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Ks. prof. Waldemar Cisło: rzeczywistość Państwa Islamskiego staje się rzeczywistością Europy

Ks. prof. Waldemar Cisło: rzeczywistość Państwa Islamskiego staje się rzeczywistością Europy
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (il vano)

Mamy związane ręce poprawnością polityczną i przekonaniem, że do nas to nigdy nie dojdzie. Teraz, gdy widzimy obrazki z Paryża, z Nicei, gdzie w kościołach są ścinane ludziom modlącym się głowy, to widzimy też, że rzeczywistość z Iraku, czy Syrii państwa islamskiego staje się niestety rzeczywistością Europy – stwierdził w rozmowie z doRzeczy.pl ks. prof. Waldemar Cisło z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

Jak zauważył kapłan, w ramach trwającego #RedWeek na czerwono podświetla się w wielu miejscach świata ważne budynki by zwrócić uwagę na dramat prześladowanych chrześcijan.

 

Ze słów ks. Cisły wyłania się ponadto obraz fatalnej sytuacji wyznawców Chrystusa – aż ćwierć miliarda chrześcijan doświadcza różnych form prześladowania. Jako przykład podał m.in. Irak: „w 2003 roku mieliśmy półtora miliona chrześcijan, dzisiaj mamy poniżej 100 tysięcy i ta liczba bardzo szybko się zmniejsza”. Ów migracyjny proces dotyka także Syrii, a zdaniem duchownego podobnie może stać się w Libanie po wybuchu z lata roku 2020. Trudna sytuacja jest także w Nigerii, gdzie szaleje islamistyczna sekta Boko Haram. Chrześcijanie cierpią również w Indiach, zaś Korea Północna to „jeden wielki obóz koncentracyjny”.

 

Rok temu byłem na konferencji organizowanej przez premiera Węgier z udziałem prześladowanych kościołów. I padły wtedy słowa, że my Europejczycy nie zawsze chcemy widzieć, co się u nas dzieje, bo to wymagałoby jakiejś reakcji, mamy związane ręce poprawnością polityczną i przekonaniem, że do nas to nigdy nie dojdzie. Teraz, gdy widzimy obrazki z Paryża, z Nicei, gdzie w kościołach są ścinane ludziom modlącym się głowy, to widzimy też, że rzeczywistość z Iraku, czy Syrii państwa islamskiego staje się niestety rzeczywistością Europy – stwierdził ks. prof. Waldemar Cisło zauważając, że Polska aktywnie włącza się w pomoc dla prześladowanych chrześcijan zarówno w wymiarze modlitewnym jak i materialnym.

 

 

Źródło: doRzeczy.pl

MWł

 

 


DATA: 2020-11-26 08:44
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mamy związane ręce poprawnością polityczną ..> Warto zapytać ale KTO MA ZWIĄZANE RĘCE ? Jacy My? Ogólnie Kościół ? A może bojaźliwi hierarchowie i urzędnicy budujący Nowy Porządek ŚWIATOWY ONZ i jedna GLOBALNĄ SPOŁECZNOŚĆ ? Przecież oni to czynią razem z p.Franciszkiem uwiarygodniając WYTYCZNE ONZ i UE i równolegle wprowadzając PANEKUMENIZM/ Panreligię . A w szczególe jeśli ktoś ma związane ręce to powinien robić wszystko aby WYZWOLIĆ SIĘ OD LUDZI i SYTUACJI ZNIEWALAJĄCYCH nawet jeśli będzie to kosztowało UTRATĘ STANOWISKA i OSTRACYZM ze strony struktur instytucjonalnych.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Trzeba się organizować i zbroić, bo później będzie na to za późno. I to nie jest problem bezbronnej wobec islamskiej agresji Afryki, ale problem państw Europy, z czasem także Polski.
1 miesiąc temu / Trzeźwy
 
Delaracja Dignitatis humanae oświadcza, że osoba ludzka ma prawo do wolności religijnej. Tego zaś rodzaju wolność polega na tym, że wszyscy ludzie powinni być wolni od przymusu ze strony czy to poszczególnych ludzi, czy to zbiorowisk społecznych i jakiejkolwiek władzy ludzkiej, tak aby w sprawach religijnych nikogo nie przymuszano do działania wbrew jego sumieniu ani nie przeszkadzano mu w działaniu według swego sumienia prywatnym i publicznym, indywidualnym lub w łączności z innymi, byle w godziwym zakresie. Zasada Dzihadu wbudowana jest w islam. I koło się zamkneło.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Jezu ratuj...
1 miesiąc temu / Ona
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.