DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Ks. prof. Waldemar Cisło: bronimy wszystkiego i wszystkich, tylko nie chrześcijaństwa

Ks. prof. Waldemar Cisło: bronimy wszystkiego i wszystkich, tylko nie chrześcijaństwa
Źródło: PCh TV

Od rewolucji francuskiej uznajemy prawo człowieka do wolności, tolerancji, tylko że bronimy wszystkiego i wszystkich, tylko nie chrześcijaństwa – podkreślił w rozmowie z portalem telewizjarepublika.pl ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło. Zdaniem dyrektora sekcji polskiej organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, to powoduje, że Europa, jaką znaliśmy dotąd, ginie.

 

Jak podkreślił ks. prof. Cisło, obecnie muzułmanie patrzą na Stary Kontynent jak na  miejsce, gdzie jest tylko dewiacja i nie ma szacunku do życia. - Oni chcą tę Europę, która jest dla nich bezbożna, bezwartościowa, chcą na nowo zaszczepić prawdziwą religią, jaką dla nich jest islam – powiedział.

 

- Jeśli Europa – co mówił papież Benedykt XVI i papież Franciszek – będzie patrzyła tylko na konsumpcjonizm, dalej będzie zwalczała to wszystko, co religijne, to w tę pustkę ideologiczną przyjdą inni – mówił. Tak na naszych oczach nastąpi koniec Europy, jaką do tej pory znaliśmy.

 

Zdaniem ks. prof. Cisło Europa, która wyrzekła się Chrystusa robi wszystko, by chrześcijaństwo osłabić – a to za sprawą lewactwa rządzącego w UE, które ma wpisane w działanie chrystianofobię. W tej walce zapomniano jednak o rzeczy najważniejszej, że próżnia po chrześcijaństwie zostanie wypełniona – pytanie czym i czy będzie to lepsze i bardziej odpowiadające oczekiwaniom Europejczyków.

 

- Ratunkiem dla Europy jest przebudzenie się z tego letargu, w którym była i zauważenia, że sytuacja wokół nas się bardzo zmieniła i wygląda zupełnie inaczej, niż nam się wydawało – dodał. Zdaniem profesora, w wielu krajach pojawia się instynkt samozachowawczy. - Oczywiście, przez lewactwo i skrajny liberalizm jest to bardzo mocno krytykowane – zresztą Polska napotyka na ogromny opór, tak jak inne kraje, gdzie lewactwo zostało odsunięte od władzy. Ale zauważmy, że Europa idzie w prawą stronę, bo takie całkowite lewactwo nic jej nie przynosi, a wręcz przeciwnie - czyni ją bezbronną pod względem wartości, pod względem ideowym wobec muzułmanów, wobec innych religii – dodał.

 

Ks. prof. Cisło przypomniał też, że nawet Angela Merkel niedawno przyznała, że potrzeba powrócić do korzeni. - Jeśli będziemy bardziej świadomi naszej wiary, wtedy nie będziemy musieli obawiać niczego innego. A gdy jesteśmy byle jacy, zimni, to niestety – obawiać się musimy – zaznaczył.

 

Rozmówca portalu zwrócił również uwagę na sytuację chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Jak przypomniał, tylko obecność chrześcijan na tych terenach daje nadzieję na pokój. - Chrześcijanie to ci, którzy budują pokój – znajdziemy bowiem wioskę, w której chrześcijanie mieszkają z sunnitami i chrześcijanie z szyitami, a sunnici i szyici razem mieszkać nie będą. To jest niesamowicie ważny element - w czasie tej wojny w Syrii było też wiele takich przykładów, gdzie chrześcijanie ratowali muzułmanów, ale też muzułmanie ratowali chrześcijan – dodał.

 


Źródło: telewizjarepublika.pl, wpolityce.pl

MA


DATA: 2016-12-27 08:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A prawo Boga do człowieka to się nie liczy? Jezeli zabraknie Stwórcy, to jako ludzie, sami doprowadzimy ziemię i siebie do zagłady. Wszelkiego rodzaju bozki zdominuja człowieka. I będzie po ludziach.
ponad 2 lata temu / Marek
 
"obecnie muzułmanie patrzą na Stary Kontynent jak na miejsce, gdzie jest tylko dewiacja i nie ma szacunku do życia" - tak my nie szanujemy życia nienarodzonego, wprowadzamy niemoralne prawa. ale oni wcale nie są inni, nie ma tam może aborcji ale nie szanują życia narodzonych, własne dzieci wysyłają na śmierć, powszechne jest bicie i wykorzystywanie seksualne, zero szacunku dla kobiet. tu nie chodzi o to, że oni widzą tu dewiację tylko. Oni po prostu są napędzani przed diabła, a dla nas jest to za pozwoleniem Boga, jako konsekwencja naszego odejścia od Niego. Kara Boża.
ponad 2 lata temu / ewka
 
Dziwię się, że skoro ok 500 milionów chrześcijan na świecie jest prześladowanych to dlaczego papież i inni ekumeniczni chrześcijańscy przywódcy nie połączą swych sił i nie nawołują do aktywnej obrony koniecznej. Nigdzie nie zostało napisane, że chrześcijanie, a w tym katolicy to ofiary losu i mają iść bez walki na rzeź. Trzeba natychmiast wrócić do tradycyjnej nauki katolickiej i nie dać sobie zrobić przez modernistów przysłowiowej wody z mózgu.
ponad 2 lata temu / antymodernista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.