Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Ks. prof. Waldemar Chrostowski: Śladami Pana Jezusa #5 Matka pod Krzyżem


Odtwórz w YouTube
 

„Niewiasto, oto syn Twój”. Te słowa Pana Jezusa skierowane z krzyża do Matki wskazują na rolę Maryi w historii Zbawiania – użyte słowo „niewiasta” w języku hebrajskim nawiązuje do pierwszej niewiasty, do Ewy. Zatem Pan Jezus postrzega Maryją jako Nową Ewę. Jej posłuszeństwo i to czego dokonał Jezus przyniosło światu zbawienie. O niezwykłym spotkaniu Matki Bolesnej z konającym Synem opowiada ks. prof. Waldemar Chrostowski.

 

Materiał jest fragmentem powstającego filmu dokumentalnego „Via Dolorosa – Droga Zbawienia”. By dowiedzieć się więcej o filmie i wesprzeć jego produkcję przejdź na viadolorosa.pl.

  

 

Kliknij TUTAJ i zobacz więcej informacji o filmie

 

Zobacz zwiastun:


Zobacz pierwszą część cyklu Śladami Pana Jezusa, która została poświęcona Palestynie.


Zobacz drugą część cyklu Śladami Pana Jezusa, która została poświęcona trasie jerozolimskiej Drogi Krzyżowej.


Zobacz trzecią część cyklu Śladami Pana Jezusa, która została poświęcona Szymonowi z Cyreny.

 

Zobacz czwartą część cyklu Śladami Pana Jezusa, która została poświęcona skazaniu Pana Jezusa na Śmierć.

 

 


DATA: 2020-05-06 17:57:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

"Jej posłuszeństwo i to czego dokonał Jezus przyniosło światu zbawienie" Ależ oczywiście że nie. Światu Zbawienie przyniósł tyko sam Pan Jezus i niczyjej więcej roli w tym nie ma.
7 miesięcy temu / Gryf
 
Mateusza 15:28 Tedy odpowiadając Jezus rzekł jej: O niewiasto! wielka jest wiara twoja; niechaj ci się stanie, jako chcesz. I uzdrowiona jest córka jej od onejże godziny. Jak widzimy wiele jest takich zwrotów i to do różnych osób . Jak łatwo jest interpretować jak sie chce.
7 miesięcy temu / Czyżby
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 121 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.