Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2021 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Ks. prof. Waldemar Chrostowski: Śladami Pana Jezusa #3 Cyrenejczyk


Odtwórz w YouTube
 

Jedynymi źródłami, które mówią o Szymonie z Cyreny, są oczywiście Ewangelie. Można by powiedzieć, że wiemy o nim stosunkowo mało. Pochodził z Cyreny więc prawdopodobnie był Żydem z diaspory – Cyrena, Cyrenajka leży na terenie Afryki Północnej. Najprawdopodobniej wrócił z diaspory, wrócił z rozproszenia, zamieszkał w Jerozolimie, być może miał jakiś kawałek gruntu pod uprawę gdzieś pod murami Jerozolimy i wracał z pola. Tyle o nim wiemy. Czy to jest mało? Zależy. Chcielibyśmy wiedzieć znacznie więcej, ale myślę, że to co wiemy to całkiem dużo – mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski.

 

Materiał jest fragmentem powstającego filmu dokumentalnego „Via Dolorosa – Droga Zbawienia”. By dowiedzieć się więcej o filmie i wesprzeć jego produkcję przejdź na viadolorosa.pl.

 

Kliknij TUTAJ i zobacz więcej informacji o filmie

 

Zobacz zwiastun:


Zobacz pierwszą część cyklu Śladami Pana Jezusa, który został poświęcony Palestynie.


Zobacz drugą część cyklu Śladami Pana Jezusa, który został poświęcony trasie jerozolimskiej Drogi Krzyżowej.

 

  

Czytaj także:
DATA: 2020-05-06 17:55:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 128 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.