DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Ks. prof. Tadeusz Guz o ideologicznym ekosporze. Trzeba sięgnąć po nauczanie Kościoła

Ks. prof. Tadeusz Guz o ideologicznym ekosporze. Trzeba sięgnąć po nauczanie Kościoła
PCh24 TV

Zawirowania ideologiczne wokół „ocieplenia klimatu” zdają się sięgać w naszych pokoleniach zenitu graniczącego rozmiarem fałszu i zakłamania już tylko z obłędem ducha – zauważył ks. prof. Tadeusz Guz na łamach „Naszego Dziennika”. Wymaga to refleksji i oparcia na społecznym nauczaniu Kościoła rzymskokatolickiego oraz na prawdziwych osiągnięciach nauki.

 

Jeśli tego nie uczynimy, Polska bogata w złoża naturalne zostanie od nich odcięta. Warto zatem zastanowić się, na ile podnoszone głosy w imię „ochrony klimatu” mają uzasadnienie, a w jakim stopniu wynikają jedynie z ideologii „ekologizmu”.

 

Jak przypomniał ks. prof. Guz, to na węglu i stali dziś mocne gospodarki europejskie zbudowały swoją pozycję. Zatem forsowanie dziś przez Niemcy i Francję „całkowitej eliminacji węgla z obiegu gospodarczego i użytkowego Narodów Europy, a głównie naturalnie naszego Narodu i naszej gospodarki w Polsce, jest gigantycznym, jeśli nie szczytowym aktem faryzejstwa i niewyobrażalnej obłudy gospodarczo-politycznej tych krajów”.

 

Czy zatem „dla klimatu” powinniśmy się poświęcić idąc w kierunku paraliżu ekonomicznego Polski? Jak należy postąpić? Przede wszystkim trzeba, by „wszyscy Polacy jako istoty rozumne wiedzieli, jak się rzeczy prawdziwie mają, czym one są, czemu mają służyć, jak się nimi odpowiedzialnie posługiwać, kiedy będą służyły człowiekowi, kiedy mogą stanowić zagrożenie dla życia ludzkiego czy pozostałych istnień w sensie fauny i flory oraz szeroko pojętego klimatu w Polsce i na świecie” – napisał ks. prof. Guz. Jak dodał, o poziom polskiej „świadomości ekologicznej” upominał się m.in. Jan Paweł II: „Należy jednak dobrze zrozumieć prawdziwą naturę kryzysu ekologicznego. Nie wolno nigdy postrzegać relacji między poszczególnymi ludźmi czy społeczeństwem a środowiskiem w oderwaniu od relacji człowieka do Boga. Sprzeciwiając się planom Boga Stwórcy, człowiek wprowadza nieporządek, który niechybnie odbija się na reszcie stworzenia”.

 

Jak dodał ks. prof. Guz, odcinanie obecnego rozumu od Stwórczego Rozumu Boga w edukacji m.in. poprzez propagowanie fałszywej teorii ewolucji Darwina, sprawia, iż „zatracamy prawy rozum w relacji do Pana Boga, do siebie nawzajem jako ludzi, w relacji do świata zwierząt i roślin, którego wartości bytowej czy piękna nikt rozumny nie kwestionuje, ale legislacyjne czy medialne próby zakazu hodowli – na razie – niektórych gatunków zwierząt czy też wynoszenie zwierząt ponad godność osoby ludzkiej wołają o pomstę do Nieba, a zatrważające statystyki zabójstw dzieci nienarodzonych w liczbie ok. 42 milionów rocznie (w czasie II wojny światowej, czyli w przeciągu sześciu lat, zginęło ok. 50 milionów istnień ludzkich) na całym globie mówią o rozmiarze kryzysu prawego rozumu ludzkości”.

 

Jak dodał ks. prof. Guz, „nie można być przyjacielem przyrody i kosmosu: człowieka, zwierząt, roślin, planet czy galaktyk tak długo, jak długo ktoś pozostaje wrogiem Stwórcy Boga. Święty Jan Paweł II nazywa tę rzecz po imieniu: Biada temu, kto zapomni o tej podstawowej prawdzie!”. Naukowiec zwrócił uwagę na ateistyczną ideologię ekologizmu, która nie służy ani człowiekowi, ani Polsce. „Jakże zakłamany jest zideologizowany i upadły rozum, który z jednej strony – za Judaszowe srebrniki obcych – przywiązuje się do chorych drzew łańcuchem, aby ich nie ściąć, i jednocześnie manifestuje – również za diabelskie pieniądze, krzycząc precz z Bogiem i z Kościołem czy sakramentami św., a promując dzieciobójstwo w łonach matek woła: Mój brzuch należy do mnie!” – napisał.

 

W ocenie ks. prof. Guza, obecnie to ocalenie Prawdy i Miłości Pana Boga objawionego naszemu Narodowi przed ponad 1000 lat w świętym chrzcie Polski jest najważniejszą racją stanu Rzeczypospolitej Polskiej w aspekcie wyzwania ekologicznego. „Nie pozwólmy, aby w sensie negatywnym jacyś rozbójnicy ideologiczni i pustoszyciele spod znaku Antychrysta, dzisiaj przybranego w łachmany ekologisty, naszego pięknego i drogiego nam Kraju, Ojczyzny, Państwa i Kościoła, destruowali i unicestwiali nasze życie duchowe, religijne i moralne, naszą polską gospodarkę i naszą chrześcijańską kulturę spod jedynie zbawiennego znaku Jezusa Chrystusa – Pana całej cywilizowanej Polski” – podsumował.

 

Pełny tekst ks. prof. Tadeusza Guza - TUTAJ.

 

Źródło: naszdziennik.pl

MA


DATA: 2020-01-14 07:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dalej popisujesz się bzdurami. Palą czymś co nazywa się węgiel, ale to co truje nie pochodzi od związku węgla o symbolu CO2, tylko od innych substancji, głównie związków siarki. Prąd masz z tych samych solarów co ciepłą wodę??? Jakim cudem, geniuszu? A ciepłą wodę w zimie w dzień pochmurny też masz z solarów? Można - tylko w wyobraźni nieuka. Poza tym, kompromitujesz się ostatecznie pisząc o "czujniku CO2", bo widać że nie odróżniasz CO od CO2. Czy ty czasem nie uczęszczałeś do jednej klasy z Gretą Thunberg? Bo poziom niewiedzy macie podobny.
2 miesiące temu / @Poprawność
 
Rocznie umiera około 45 000 osób w Polsce z powodu smogu ile osób w tym dzieci cierpi na nowotwory , choroby układu oddechowego i inne . Masa z nich spowodowana jest zanieczyszczeniem środowiska. I nie chodzi tylko o palenie w piecu ale tez inne zanieczyszczenia powietrza ,wody i gleby Walka o życie nienarodzonych jest ważna ale równie ważna jest troska o życie i zdrowie dzieci i dorosłych. Nie spotkałam sie ze stwierdzeniem w Pismie Świetym ze jezeli twoj sasiad robi cos gorszego od Ciebie to Ty nie musisz nic zmieniac wiec uwazam ze porównanie do innych krajów jest polityczne a nie Chrześcijańskie . To ze sa osoby które propaguja ekologie i aborcje nie znaczy ze te dwa zagadnienia sie łaczą.
2 miesiące temu / Gość
 
Palą weglem. Pyły. Zanieczyszczenia. Nie palą siarką. Taki mamy węgiel. A ten który ściągamy z Rosji za zgodą władz jest jeszcze gorszy. W elektrowniach pala tym samym. Ja prąd a więc i ogrzewanie mam z solarów. Można. Mniej wydaję. Mniej smrodzę. A czujniki dymu i CO2 włączają mi się. To moi sąsiedzi mordercy. Bo jeśli ktoś mnie zabija - jest mordercą.
2 miesiące temu / Poprawność
 
Jezeli przyjezdza do mnie rodzina ze slaska mieszkam w bieszczadach i dzieci po tygodniu przestaja notorycznie smarkac i kaszlec to uwazam ze naszym Chrzescijanskim obowiazkiem jest dbac o to aby w swoich domach tez mogły byc zdrowe. Wiekszosc problemow ze środowiskiem bierze sie z grzechów . Człowiek w swojej pazerności i pysze chce miec duzy dom duzo gadzetów a pózniej ten dom trzeba ogrzac przy produkcji masy przedmiotów powstaja szkodliwe substancje ktore zanieczyszczaja glebe, powietrze, wode. W swoim lenistwie nie chycemy uprawiac własnych warzyw choć wielu ma moliwość lub wolimy utrzymywac piekny ogród ktorego zazdroszcza nam sąsiedzi zdajac sie na masowa produkcje żywności która czesto szkodzi mam naszym najbliższym i środowisku. Ekologia to nie tylko palenie węglem to przede wszystkim oszczędnosc czesto kosztem dodatkowej pracy lub mmniejszego prestiżu: rezygnacja z niepotrzebnych przedmiotow które sa produkowane ze szkoda dla srodowiska, uzywanie pieluch wielorazowych itp
2 miesiące temu / Gosc
 
Nieprawda, to co omówiłeś w pierwszym wpisie nie jest mikroskalą emisji CO2. Smród za oknami to efekt spalania innych pierwiastków niż węgiel, np. siarki. I z drugiej strony, spalanie gazu ziemnego nie powoduje smrodu, ale CO2 emituje. CO2 to gaz bezbarwny i bezwonny, nawet w dużych stężeniach. Dlatego za dym i smród nie odpowiada CO2. Robisz błąd upierając się przy powiązaniu dwóch różnych zjawisk.
2 miesiące temu / @Poprawność
 
CO to CO2 a mikroskala odbija to co dzieje się w mikroskali. Węgiel kamienny i drewno. Nasze zasoby. Moi sąsiedzi je wykorzystują. To co na dole to na górze.
2 miesiące temu / Poprawność
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.