Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Ks. Prof. Tadeusz Guz: zdrada prawdy skutkuje paktowaniem z szatanem! Kazanie pasyjne, cz. I [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

W jakiej dramatycznej sytuacji znajduje się dzisiaj rozum Polaków, któremu nie tylko nie wolno mieć miejsca dla prawdy naturalnej, lecz co więcej – nie ma przyzwolenia na poznanie Prawd Bożych i Wiecznych? I edukacja polska jest na nie systemowo zamknięta. I polityka polska (…), która karze czekać Prawdzie Bożej, czy prawdzie o każdym nowo poczętym człowieku w łonie matki-Polki, przed drzwiami nowych wyborów i czyni Prawdę – i Najwyższą i ludzką i wiele innych prawd – kartami przetargowymi w diabelskiej grze już tylko o władzę. Bo innego celu szeroko pojęta polityka już nie ma. A jak ogołocono z Prawdy sceny polskiego teatru? Jaką zapaść w aspekcie Prawdy przeżywa kinematografia polska, która pod pozorem obrony Prawdy zamieniła film i kino na formę i miejsce przestępstwa przeciwko Prawdzie. Czyż potrzeba nam jeszcze innych przykładów na wyrażenie tragizmu zdrady Prawdy, której skutkiem jest paktowanie z szatanem? – pytał podczas pierwszego kazania pasyjnego ksiądz profesor Tadeusz Guz. Kazanie zostało wygłoszone w trakcie Gorzkich Żalów w I niedzielę Wielkiego Postu 2019 w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie.

 

 


DATA: 2019-08-21 16:44:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Zdrada prawdy skutkuje paktowaniem z szatanem! Ile sfer ludzkiego życia tyle ZDRAD opisuje Ks. Profesor . A ja dopytuję o tą NAJWAŻNIEJSZĄ sferę - DUCHOWĄ i RELIGIJNĄ kształtowaną i formowaną przez modernistyczne , ekumeniczne DUSZPASTERSTWO i Nową Ewangelizację. Przez Pasterzy, którzy utracili wiarę lub jej NIGDY nie mieli. Pasterzy, którzy wykorzystując talent oratorski zagadywali i manipulowali Nauką Bożą. Pasterzy w wilczych skórach, którzy nie tylko ZDRADZILI ale już nie potrafią zawrócić z drogi kłamstwa i prowadzą ufne OWCE ku przepaści. W tragicznej sytuacji nie znajduje się ROZUM POLAKÓW tylko Kościół Katolicki, który porzucił Doktrynę , Dogmaty, Tradycję i posługiwanie się ROZUMEM o czym pisze R.Amerio w "Iota Unum". A w szczególe jak jest OPINIA Ks. Profesora n.t. Dokumentu "Od Konfliktu do Komunii." 2017 r. wspólnego upamiętnienia Reformacji. Dlaczego "SŁYSZYMY" milczenie. Tylko Prawda wyzwala.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Mam nadzieję, że nowo powstała koalicja narodowa poprosi o stałą współpracę i nadzór Ks. prof. Tadeusza Guza, i nawet nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej.
ponad 1 rok temu / tak tylko
 
Może jeśli będziemy mieć Mądrych Świętych kapłanów Kościół w Polsce będzie uratowany. Może jakąś nadzieję ratunek niebo nam da.
ponad 1 rok temu / Ona
 
Maryjo Królowo Polski ratuj Polskę!
ponad 1 rok temu / GOŚĆ
 
Wspanialy kaplan,ktorego madrosc Boza i pokora przekracza ponad przecietnosc wielu znanych kaplanow polskich. Ksiadz jest czlowiekiem Bozym, ktorego mozna sluchac bez ograniczen. Glosi prawde odwaznie i odpowiedzialnie, wykazuje wielkosc milosci Boga. To czlowiek o ogromnej wiedzy, pracowity, niezlomnie gloszacy slowo poznania, patriota, czlowiek prawdy, sprawiedliwosci, oddany Ojczyznie, bez granic ja milujacy. Polecam Ksiedza Opatrznosci Bozej i Opiece Matki Bozej, by Go chronila przed wszelkimi atakami przeciwnikow kosciola, Szczesc Boze Ksieze Tadeuszu
ponad 1 rok temu / malenka
 
Bóg zapłać za odwagę głoszenia PRAWDY. Lud Boży, szarpany dziś i rozpraszany przez wilków, krzyczy o podobnych kapłanów. Niech Bóg błogosławi Księdza Profesora.
ponad 1 rok temu / Maria
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 140 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.