DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Ks. prof. Tadeusz Guz: Polska jest wielka tylko wtedy, kiedy jest posłuszna woli Bożej

Ks. prof. Tadeusz Guz: Polska jest wielka tylko wtedy, kiedy jest posłuszna woli Bożej
Ks. Prof. Tadeusz Guz. źródło:youtube.com/Polonia Christiana

Majsterkujemy w aspekcie bycia wolnymi Polakami i mówimy: „Nie Panie Boże, to Twoje prawo – to na pewno nie jest dla Polski dzisiaj; na pewno nie jest w relacji do USA, mocnej Rosji czy Niemiec”. Wielcy prymasi uczą nas: bądźcie posłuszni woli Boga, a wtedy polityk nie przegra wyborów; Sejm, Senat, Kościół – to wszystko będzie funkcjonować nie tylko sprawnie, nie tylko skutecznie w sensie gospodarczym, naukowym, historycznym, ale zasadniczo. Polska jest wielka tylko wtedy, kiedy jest wolna w Bogu, czyli posłuszna woli Bożej, a nie majsterkuje na swój – bardzo zresztą – nieudany sposób – powiedział w środę w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam ks. prof. Tadeusz Guz.

 

Ks. prof. Tadeusz Guz zwrócił uwagę, iż kiedy w przeszłości Polska kierowała się wolą Boga – wtedy byliśmy prawdziwie wolni i nie do złamania, nawet pośród światowych mocarstw.

 

Kiedy polskiej wolności nie będzie można złamać? Tylko wtedy, kiedy Polska będzie wolna wolnością Boga. Tak jak Niepokalana, nasza Królowa Polski. Ale jeżeli my Polacy (…) majsterkujemy w aspekcie bycia wolnymi Polakami i mówimy: „Nie Panie Boże, ta Twoja wolność, to Twoje prawo – to na pewno nie jest dla Polski dzisiaj; na pewno nie jest w relacji do Stanów Zjednoczonych, do mocnej Rosji czy mocnych Niemiec. Nie Panie Boże, Ty sobie w dystansie pozostawaj do naszej dzisiejszej Polski”. Troszeczkę staramy się ofiarować Panu Bogu naszej polskiej wolności, ale większe rezerwuary bycia wolnymi Polakami oddajemy obcym – wskazał duchowny.

 

Gość TV Trwam zaznaczył, że „tyle jest Polski, ile jest naszej wolności zakotwiczonej w wiecznie wolnym Bogu”. Dodał, że tego uczyli nas wielcy prymasi, jak ks. kard. August Hlond, ks. kard. Stefan Wyszyński oraz papież Jan Paweł II.

 

Uczą nas: bądźcie posłuszni woli Boga, a wtedy polityk nie przegra wyborów, prezydent nie musi się obawiać o wybór; Sejm, Senat, Kościół – to wszystko będzie funkcjonować nie tylko sprawnie, nie tylko skutecznie i w sensie gospodarczym, i naukowym, i kulturowym, czyli historycznym, ale zasadniczo. Polska jest wielka tylko wtedy, kiedy jest wolna w Bogu, czyli posłuszna woli Bożej, a nie majsterkuje na swój – bardzo zresztą – nieudany sposób – akcentował ks. prof. Tadeusz Guz.

 

Źródło: TV Trwam

TK


DATA: 2020-01-02 07:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
26
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Popieram w całości ks.prof.Tadeusza GUZA.Kto ma uszy niech słuchai czyni wszystko w Wolności Boga.Mamy przekaz 'nie lękajcie się'w Polsce trzeba jeszcze dużo zmienić!!!Wszyscy Polacy to Jedna Rodzina oby tylko nie okazało się że POLACY bez Wolności wBogu to 'majsterkiwicze' co nie daj Panie Boże.
9 miesięcy temu / Łucja lewandow
 
Oczywiście, to prawda, Bóg wskazuję nam bezpieczne drogi i prawa, którymi winniśmy się kierować, aby wszystko szło w dobrym kierunku, gdy tego przestrzegamy, wszystko dobrze się układa, gdy wola Boża gardzimy, wszystko się sypie.
9 miesięcy temu / Ja
 
Zamiast słuchać Ewangelii Jezusa mamy nową ewangelię, setki objawień prywatnych i balwochwalstwo.
9 miesięcy temu / Second
 
@trooper Bóg dał człowiekowi wolną wolę. Żadna inna istota nie dostąpiła tego daru. Pozwolił nam na wybieranie tego, co chcemy czynić. Jeśli pamiętasz przypowieść Jezusa o synu marnotrawnym - to zauważ, że jego Ojciec zapewne wiedział, co się stanie z majątkiem i jaki los czeka syna. A mimo tego nie wyrzuca mu, że nie pełni Jego woli, że nie może tak robić. Nie. Pozwala mu odejść i zaprzepaścić wszystkie otrzymane dary. Ale cierpliwie czeka też na jego powrót i wita go z radością. Bóg się nie narzuca i nie zbawia wszystkich siłą. Jeśli ktokolwiek realizowałby wolę Boga, to nie może być mowy o jakimkolwiek aparacie przemocy.
9 miesięcy temu / M
 
Wypowiedzi ks. Guza to intelektualny miód na duszę. Jestem tylko prostym człowiekiem i nie próbowałbym polemiki na gruncie filozofii. A jednak nurtuje mnie taka myśl: Bóg powołuje do świętości każdego człowieka. Tak indywidualnie: mnie, Ciebie i ich. Z drugiej strony, według filozofii materialistycznej komunistycznej człowiek jest nikim. Dopiero połączony w masę zaczyna wyrażać jakąś ideę. Czy zatem ekstrapolacja w kierunku materializmu, czyli przejściu od szukania i podążania człowieka za Bogiem na - podążanie owej 'masy' -w tym wypadku całego państwa - za Bogiem jest możliwa? Jeśli szatan twierdzi Łk 4,12, że Ziemia należy do niego, to moim skromnym zdaniem nie dopuści, by w jego królestwie powstało państwo oddane Bogu.
9 miesięcy temu / M
 
@Bożena- co wy z tą intronizacją?? Co to zmieni jak ludzie sie nie zmienią? Czy będzie cześć dla Chrystusa Króla przez policję egzekwowana ?? Czy sama intronizacja ma działać jak zaklecie?? Po 300 latach wybudowano sarkofag/koscioł Bozej Opatrznosci i trzeba bylo to robic z budżetu państwa...w przeciwieństwie do bazyliki w Licheniu
9 miesięcy temu / Logika
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.