DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Ks. prof. Tadeusz Guz: państwo polskie za słabo chroni Kościół w Polsce, a jest do tego zobowiązane!

Ks. prof. Tadeusz Guz: państwo polskie za słabo chroni Kościół w Polsce, a jest do tego zobowiązane!
Ks. prof. Tadeusz Guz. FOT.:PCh24TV Polonia Christiana/YouTube

Nasze państwo czyni za mały użytek z prawa, które jest zapisane w Konstytucji RP, konkordacie. Za mały użytek państwo polskie czyni w kwestii prawnej ochrony Kościoła w Polsce, do czego jest zobowiązane – stwierdził w „Aktualnościach dnia” Radia Maryja ksiądz profesor Tadeusz Guz.

 

Jego zdaniem w naturze każdego państwa leży ochrona instytucji w nim działających, jednak w przypadku Polski są w tej materii braki. Dlatego też ks. prof. Tadeusz Guz zaapelował do władz o podjęcie działań kładących kres bluźnierstwom wobec Pana Boga, dzięki któremu Polska istnieje.

 

Duchowny zauważył także, że obecnie trwa walka z Panem Bogiem i Kościołem – zarówno z duchownymi jak i świeckimi, którzy także cierpią. Katolicy nie są jednak bronieni przez państwo, mimo że – jak powiedział ks. Guz – mają do tego prawo.

 

Tego typu haniebne akty ataków na Pana Boga, taki rozmiar bluźnierstw w tzw. polskiej sztuce, kinematografii, literaturze, poezji czy malarstwie, są po prostu wyrazem takiej dezaprobaty dla Pana Boga, i to w ramach państwa polskiego – stwierdził duchowny.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-09-18 08:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

w Polsce atakowany jest kler nie Kościół ,Kościół to wspólnota wiernych,i trochę głupio ze ostatnio to wierni przypominają pasterzom o naukach Jezusa
8 miesięcy temu / @axe
 
Potrzeba bardzo dużo modlitwy!!!
8 miesięcy temu / Polka
 
Kościół w Polsce jest atakowany, państwo nie chroni Kościoła ani żadnej np cywilizowanej jednostki naukowej, wynika to z przeobrażenia molocha państwowego, czyli odstąpienia od suwerenności, a więc od norm cywilizacyjnych, a zastąpienie ich wdrażanymi światowymi nurtami, która maja znamiona światowego totalitaryzm, sam Kościół ma wewnętrzne trudności, ponieważ przeniknęły do niego w niektórych miejscach nurty ducha światowego, stąd jego głos nie jest tak silny jak kiedyś.
8 miesięcy temu / axe
 
Racja, Popis, to zaklamanie, fałsz i obłuda. Nie na takich warunkach zaglospeslismy na PiS. Skandal, skandal to co wyprawiaja, tylko Konfederacja
8 miesięcy temu / Yola
 
A czy to Polski rząd? A czy to Polski KEP?
8 miesięcy temu / Aczyto
 
Kościół w Polsce nie jest atakowany!! ,jakich jeszcze przywilejów oczekuje ? niech się oczyści z chwastów ,ukarze winnych i nikt się nie będzie czepiał
8 miesięcy temu / ale ale
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.