DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2019 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Ks. prof. Tadeusz Guz: konwencja „przemocowa” niezgodna z prawem i nauką

Ks. prof. Tadeusz Guz: konwencja „przemocowa” niezgodna z prawem i nauką
PCh24

„Konwencja stambulska zarówno od strony tytułu jak i treści jest dokumentem totalnie zideologizowanym. (…) Patrząc od strony kodu, jaki został tam użyty widać, że jest to częściowo kod marksizmu i leninizmu oraz przetransformowanego marksizmu, czyli genderyzmu” – powiedział na antenie TV Trwam ks. prof. Tadeusz Guz.

 

Duchowny podkreślił, że przedstawione przez niego zarzuty dotyczące treści znajdują potwierdzenie w „bardzo prostych sformułowaniach” znajdujących się w konwencji stambulskiej. – Jak definiuje się (w tym dokumencie – red.) płeć kobiety i mężczyzny? „Płeć oznacza społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i cechy, które dane społeczeństwo uznaje za właściwe dla kobiet i mężczyzn”. Co się kryje za tym sformułowaniem? To, że płciowość człowieka, a zatem bytowość kobiety i mężczyzny są produktami społecznymi – wskazał ks. prof. Guz.

 

Jego zdaniem tego typu zapisy zawarte w konwencji głoszące wprost, że „człowiek jest produktem społecznym” oznaczają, że jest ona przesiąknięta „ideologią materializmu dialektycznego i historycznego”, jaka została stworzona przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa.

 

- Dlaczego płciowość dla przetransformowanego marksizmu ma aż takie znaczenie? Przyczyna jest prosta: dla marksizmu materia była tą osnową, która w swoim ewolucyjnym rozwoju wyprodukowała takie bytowości jak kobieta czy mężczyzna. Oznacza to, że człowiek w marksizmie jest produktem makromutacji i selekcji materii. (…) Z kolei dla neomarksizmu bytowością, która ukształtowała się z nicości jest popęd seksualny – podkreślił ks. prof. Guz. Dodał, że gdybyśmy zapytali „typowego neomarksistę, czyli genderystę”: „gdzie jest ostateczna racja bytowości kobiety i mężczyzny oraz kim są kobieta i mężczyzna”, to w odpowiedzi usłyszelibyśmy, że „powstanie kobiety i mężczyzny to efekt pewnych aspektów popędu seksualnego”.

 

- Cały ten system genderowo-neomarksistowski jest sprzeczny w sobie. Sprzeczność polega na tym, że (…) do pojednania między kobietą a mężczyzną może dojść tylko wtedy, gdy kobieta neguje bytowość mężczyzny, a mężczyzna neguje bytowość kobiety. (…) W związku z tym konwencja stambulska nie wykazuje w żadnym swoim punkcie tendencji do zgodnego z prawem Bożym, Tradycją i samą nauką rozumienia jej treści  – powiedział duchowny.

 

Źródło: Telewizja TRWAM

TK

 

 


DATA: 2017-12-18 15:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak Michalkiewicz definiuje państwo? Monopol na przemoc. A co znaczy faszyzm. Tylko państwo i nic poza nim. Odebrać ojcu prawo karcenia dzieci to dalsza faszyzacja. Nie mamy broni, nie możemy polować, itd.
ponad 1 rok temu / PK
 
@Izajasz Problem jest pozorny i nie występuje w ogóle w jezyku w jakim stworzono dokument, bo w j.angielskim nie użyto słowa sex tylko gender a to drugie w socjologii oznacza dokładnie to co opisano. I w znaczeniu socjologicznym zostało użyte w dokumencie. W jezyku Polskim nie ma odpowiedniego słowa i w tłumaczeniu użyto słowa "płeć". Jak będę miała chwilę czasu to zastanowię się jaka była by wymowa dokumentu gdyby w tłumaczeniu na polski wstawić zamiast płeć, termin socjogiczny " płeć kulturowa", ciekawe czy zmieni to coś w wymowie dokumentu.
ponad 1 rok temu / Jagoda
 
@jagoda Nie mogę się z tobą zgodzić . Pewne słowa mają tak ugruntowane znaczenie że każde majstrowanie przy nim, nawet na potrzeby konkretnego dokumentu, przypomina bajdużenie naćpanego, któremu kontener na śmieci jawi się jako czołg rudy 102. To tak jak bym ja dla potrzeb jakiegoś mojego dokumentu, powiedział, że ręka to jest noga a noga to ręka. Są przecież ludzie którzy potrafią chodzić na rękach....
ponad 1 rok temu / IzajaszGB
 
Dziękujemy Ks.Profesorowi za odwagę stania przy Prawdzie a Radiu Maryja za otwartość i przekaz.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Nie mam zdania na temat samej konwencji. Natomiast to co jest na początku na temat płci to tekst wyjaśniający w jakim sensie słowo płeć jest użyte W TYM DOKUMENCIE i co pod tym słowem należy rozumieć czytając TEN KONKRETNY DOKUMENT. W wielu dokumentach na samym początku znajduje się wyjasnienie jakie znaczenie nadaje się słowom NA POTRZEBY TEGO KONKRETNEGO DOKUMENTU. To co jest w konwencji to nie jest jakaś uniwersalna definicja płci! To tylko słowo oznaczające to co napisano, że oznacza i ani trochę więcej! Słowo płeć w dokumencie nie odnosi się do czegoś co określa osobę ale jest POJĘCIEM SOCJOLOGICZNYM. Krytyka ks. Guza jest zupełnie nietrafiona, on i konwencja mówią o czymś innym i zestawianie tego z sobą, porównywanie, przeciwstawianie sobie jest wbrew logice.
ponad 1 rok temu / jagoda
 
Skoro jest sprzeczna z Prawem Bożym to trzeba ją jak najszybciej odrzucić.
ponad 1 rok temu / Obywatel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.