Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Św. Jerzego
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Ks. prof. Tadeusz Guz: Kim są współcześni „źli łotrzy”? Kazanie pasyjne cz. IV [VIDEO]


Kazanie zostało wygłoszone w trakcie Gorzkich Żalów w IV niedzielę Wielkiego Postu 2019 (30.03) w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie.

 

Polecamy również I, II i III część kazań pasyjnych księdza profesora Tadeusza Guza:

 

 

 

 

II

 

 

III

 


DATA: 2019-04-03 18:02:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

OD INNEJ DESKI Korczak: Jezus, Pan nasz, polecił mi, abym powiedział ci o ?chrzcie krwi? Janusz Korczak ok 1878-1942 polsko-żydoski pedagog, publicysta, pisarz i lekarz. Autor wielu powieści, publikacji i wypowiedzi radiowych. Publikował w różnych czasopismach humoreski i artykuły na tematy społeczne, obyczajowe i wychowawcze. Dorobek pisarski Korczaka to ponad 20 książek, około 1400 tekstów drukowanych w około 100 pismach, oraz około 200 materiałów nie publikowanych. Poniżej znajduje się częściowa wypowiedz Korczaka na temat Żydów na terenach Polski pt.: "Jezus, Pan nasz, polecił mi, abym powiedział ci o ?chrzcie krwi?..." Jezus, Pan nasz, polecił mi, abym powiedział ci o ?chrzcie krwi?, którym ochrzczony został ogromny zespół moich współziom­ków na polskiej ziemi; a że żyli na niej i z jej dóbr korzystali, śmierć ich ? jeżeli przyjęta została z poddaniem, bez nienawiści, a przez nielicznych jako zadośćuczynienie za winy narodu żydowskiego ? przyjął Pan i zaliczył
15 dni temu / TADEK z KANADY
 
Proszę mnie uświadomić - czy ks.prof.Tadeusz Guz odprawia mszę Wszechczasów?
18 dni temu / stefan
 
Jak to ważne - przypomnieć naszą perspektywę: Niebo albo piekło. Bóg zapłać, Księże Profesorze!
23 dni temu / Alek
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 97 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.