Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   17   SIERPNIA   2018 r.

Św. Jacka Odrowąża
Św. Klary od Krzyża
 
 
 
 

Ks. prof. Tadeusz Guz: Ideologia nowej lewicy jako zasadnicze wyzwanie dla Kościoła Świętego


„Rozum ludzki potrzebuje dla wszystkich swoich rozstrzygnięć prawdy miary wszystkich miar. Dlatego Bóg okazał się dla starożytnej i średniowiecznej nauki najwyższym, najwspanialszym kryterium w poznaniu prawdy”, mówił podczas spotkania w ramach klubu „Polonia Christiana” w Białymstoku ks. prof. Tadeusz Guz.


DATA: 2018-05-08 07:53:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Zasadniczym wyzwaniem dla Kościoła Świętego jest modernizm, który rujnuje nasz Kościół. Przełom dokonał się na rewolucyjnym II Soborze watykańskim. Obecne papieskie niejednoznaczności co do praktyki (wynikające z jednania przez hierarchów Kościoła ze światem, zamiast się jemu przeciwstawiać) w stosunku do małżonków w drugich związkach są jak góra lodowa. +++ "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko (Matko i Królowo nasza)..."
3 miesiące temu / Jurek
 
Po co komu dzisiaj ROZUM , PRAWDA . Dzisiaj jak nas uczy nowy kościół liczą się UCZUCIA - miłość, a prawdę każdy ma swoją indywidualną podobnie jak >swojego< boga. Jest pluralizm - wielość prawd , różnorodność równoprawnych religii. To się nazywa harmonia stworzenia. Kult człowieka a nie Boga. Do jakiego Kościoła kieruje >wyzwanie< Ks. prof. Guz z dalekiej prowincji - do tego , który już zatracił swoje znamiona ?
3 miesiące temu / iskierka
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 75 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.