Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Ks. prof. Tadeusz Guz: gender to chaos i nicość


Ideologia gender chce dopasować świat do nicości, do chaosu. Wyraża w sobie brutalność zła i brutalność ideologiczną pragnienia zdekonstruowania wszystkiego – stwierdził ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz podczas konferencji „Gender jako kategoria polityczna" zorganizowanej na UKSW w Warszawie.


DATA: 2013-09-06 15:00:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Gender,pozostanie gender,mimo tak mocnych argumentów w mniemaniu ks.prof.Guza,jego szkodliwości dla społecznego życia ludzi.
ponad 3 lata temu / NN
 
Ciekaw jestem czy ks.prof. T. Guz czyta te wypowiedzi, które tu są podawane do publicznej wiadomości i czy potrafi zrozumiale uzasadnić, obronić swoją ocenę gender. Bo jak widać są tylko dwie negatywne oceny oraz trochę mętnych nic nie mówiących produktów. A autor (ks.prof.Guz)milczy. Dobrze by było, aby i On coś wyjaśnił.
ponad 5 lat temu / wątpiący
 
(K.) co za mieszanka nic nie mówiąca: nazwisk i czego by tu jeszcze. Skąd taka wiadomość kto czyim jest posłańcem?I to ma być argumentacja oraz udział w dyskusji? Spokojnie "K" nie podniecaj się nadmiernie. Bo to co mówi ks.prof. Guz nie ma nawet małego znaczenia i nie zahamuje zmian, które idą przez świat w dziedzinie stosunków społecznych. Ks. prof. jest jak widać wysłuchiwany oraz akceptowany przez małą garstkę zwolenników.Do tego jakich, to tu widać. A to co mówi ks. prof. odbierać trzeba bez emocjonalnie i rozważyć, czy ma jakiś sens merytoryczny. Mam w dalszym ciągu wątpliwości.
ponad 5 lat temu / Kazimierz S
 
Tak, zgadza sie, "lula" i Kazimierz S jestescie moim zdaniem poslancami Lucyfera i jego sluzebnej armii demonow zla, ktorych bylo w historii wielu, np. Lutr, Nitze, aktualnie najblizej zyjacy, Kard. Reinhard Marx,Walter Kasper, Karsten Wolter, K.Nycz i wielu, wielu innych "Aniolow Oswieconych" na uslugach Lucyfera. Pod haslem "Tolerancji, rownosci, milosci, zgody". Cel: Rozwody, konkubinaty, analfabetyzm religijny, usilne wspieranie feminizmu przez "GW", Krytyke Polityczna, Feminoteke, Codziennik Feministyczny, Pismo Faministyczne Zadra. Dziwie sie, ze tak tandecajne komantarze, nie majace nic z merytorycznoscia wykladu, PCHTV24 dopuszcza do publikacji,
ponad 5 lat temu / K
 
masło maślane.. dorabianie ideologii... prof. miesza, miesza i chyba sam nie wie o czym mówi - odsylam do: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53662,15184397,Barbara_Limanowska_tlumaczy_co_to_jest_gender.html
ponad 5 lat temu / lula
 
ks. prof. Guz używa mocnych oraz kategorycznych ocen gender. A przecież gender to nie "chaos\' ma przecież swoje określone zadanie i cele. Mogą być one negatywnie oceniane. Co ks. prof. robi to dosadnie, lecz niesprawiedliwie, ale to sobie zadał w swoim wystąpieniu. Czy "nicość"? Nie jest nicością, bo przecież ma swój rodowód i historię. A słowa "chaos" przecież użył w tytule wykładu. Moim zdaniem nie powinno się łączyć zakresu określającego zakres seksu z gender, a potem uzasadniać szkodliwy wpływ gender na stosunki międzyludzkie lub społeczny, czy rodzinne. to są różne, choć współistniejące idee. Gender nie ingeruje w tożsamość płciową.Dla gender nie ma rozróżnienia płci, jest człowiek jako jednostka rozumna. posiadająca rozwojowy intelekt. To jest nieporozumienie łączenie tych dwóch obszarów o różnych kierunkach życia ludzkiego.
ponad 5 lat temu / Kazimierz S
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 160 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.