DZIŚ JEST:   18   LISTOPADA   2019 r.

Bł. Karoliny Kózkówny
Św. Odona, opat
 
 
 
 

Ks. prof. Tadeusz Guz: co z przygotowaniem narodu do aktu zawierzenia Chrystusowi? [VIDEO]

Ks. prof. Tadeusz Guz: co z przygotowaniem narodu do aktu zawierzenia Chrystusowi? [VIDEO]
Ks. Prof. Tadeusz Guz. Fot. Youtube: Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR

Teraz stajemy przed wielkim aktem, jednym z największych w dziejach katolicyzmu w Polsce, czyli poświęceniem Polski i Polaków Chrystusowi Królowi. A gdzie jest przygotowanie ducha narodu na taki wielki akt? – pyta w wykładzie wygłoszonym dla Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR ksiądz profesor Tadeusz Guz. Wypowiedź dotycząca Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana rozpoczyna się w 50 minucie i 50 sekundzie poniższego materiału video:  


DATA: 2016-11-18 14:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nawiązując do "pobożnych życzeń"niektórych autorów wpisów,o powołaniu ks,profesora T. Guza na stanowisko biskupa,czy dano by Mu szanse,aby nie podzielił losu abp.St.Wielgusa,desygnowanego przez papieża Benedykta XVI, na stanowisko arcybiskupa Warszawy?.
ponad 2 lata temu / stan
 
Jaka świadomość i podejście do "tematu" przez naszych "pasterzy" , takowe też przygotowania do tego aktu czyli ŻADNE, tak poważnie mówiąc. Aż żal ściska !!! Nie można służyć Bogu i mamonie.
ponad 2 lata temu / katolik
 
TADEUSZ GUZ NA BISKUPA!
ponad 2 lata temu / Marek
 
Rozmawiałam z pewnym księdzem na temat przygotowania do aktu zawierzenia Chrystusowi Królowi, że jest takie byle jakie, w wielu parafiach przeczytany tylko komunikat i nic od siebie. Nawet nowenna w pewnej parafii została zredukowana do samej modlitwy do Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana. Usłyszałam, że to zależy ,,od góry", skoro nie ma nic więcej, to księża czują się rozgrzeszeni. Czy proboszcz /przede wszystkim/, czy wikary, naprawdę nie są w stanie poświęcić trochę czasu np. podczas homilii na wyjaśnienie i przygotowanie duchowe ludzi do tego aktu? Czy duchowni rozumieją, co ten akt znaczy? Mam wrażenie, że nie. To jak mogą cokolwiek z tego zrozumieć zwykli ludzie? Nie wiem w jakiej formie odbędzie się to zawierzenie w parafiach, prawdopodobnie ksiądz szybko przeczyta i ludziska nawet się nie zorientują, że właśnie dokonało się coś ważnego, wyjątkowego. Smutne.
ponad 2 lata temu / Maria
 
Księże profesorze dziękujemy za piękną i pouczającą katechezę. Módlmy się za godne i mądre przyjęcie Jezusa za Króla w Polsce i przez Polskę na świecie.
ponad 2 lata temu / Katolik
 
Księże profesorze dziękujemy za piękną i pouczającą katechezę. Módlmy się za godne i mądre przyjęcie Jezusa za Króla w Polsce i przez Polskę na świecie.
ponad 2 lata temu / Katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.