DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Ks. prof. Sztychmiler apeluje o zwolnienie ks. prof. Wierzbickiego. Wykładowca KUL ręczył za „Margota”

Ks. prof. Sztychmiler apeluje o zwolnienie ks. prof. Wierzbickiego. Wykładowca KUL ręczył za „Margota”
Ks. prof. Alfred Wierzbicki. FOT.:Tv KUL - telewizja dla Ciebie!/YouTube

 

„W celu ochrony obecnych i przyszłych studentów KUL przed fałszywą indoktrynacją i demoralizacją przyłączam się do żądań wielu katolików, wnosząc o zwolnienie ks. Wierzbickiego z pracy w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II” – napisał w liście otwartym do Rektora KUL ks. prof. Ryszard Sztychmiler. Kilkanaście dni temu kierownik Katedry Etyki KUL poręczył za agresywnego i wulgarnego aktywistę LGBT posługującego się pseudonimem „Margot”.

 

„Michał Sz. trafił do aresztu. Powodem jest podejrzenie popełnienia przestępstw o charakterze chuligańskim. Mimo takiego charakteru zarzutów lewicowy aktywista uznający się za osobę niebinarną (ani mężczyzna, ani kobieta) znalazł obrońców wśród osób uważanych za szacowne” – pisaliśmy na portalu PCh24.pl, gdy lewicowy serwis oko.press poinformował o poręczeniu, jakiego grupa znanych osób udzieliła „Margotowi”.

 

Postępowe medium wymieniło też „osoby, które zdecydowały się poręczyć za Michała Sz. ps. Margot. W gronie tym znajdziemy m.in.: ks. Adama Bonieckiego – emerytowanego redaktora naczelnego Tygodnika Powszechnego, ks. Alfreda Marka Wierzbickiego – pracownika Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Halinę Bortnowską-Dąbrowską – byłą redaktor Miesięcznika Znak czy Michaela Schudricha – Naczelnego Rabina Polski” – informowaliśmy.

 

Szczególne emocje wzbudziła obecność w tym gronie wykładowcy KUL ks. prof. Alfreda Marka Wierzbickiego. Tekst sprawie poświęcił portal wPolityce.pl, a Katolicki Uniwersytet Lubelski wydał oświadczenie.

 

„Opinie wygłaszane przez ks. prof. Alfreda Wierzbickiego przedstawiają wyłącznie jego prywatne poglądy i w żadnym przypadku nie można utożsamiać ich ze stanowiskiem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – podkreślił rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski” – pisała na swoim twitterowym profilu lubelska uczelnia. „W kwestiach związanych z LGBT+ nasz uniwersytet w pełni utożsamia się ze stanowiskiem Konferencji Episkopatu Polski przyjętym podczas ostatniego Zebrania Plenarnego na Jasnej Górze” – dodano.

 

Owe – skądinąd nieśmiałe – odcięcie się od poglądów ks. prof. Wierzbickiego spowodowało reakcję ks. prof. Ryszarda Sztychmilera, kanonisty, prawnika oraz byłego studenta i pracownika KUL, który w liście otwartym do władz uczelni zaapelował o zdecydowane działania.

 

„Od dawna ks. prof. Wierzbicki wygłasza w mediach i w KUL poglądy przeciwne nauce katolickiej. Głoszone przez niego tezy w wielu przypadkach są oburzające, których katolicy w Polsce nie mogą znieść. Ranią one nie tylko uczucia wielu osób wierzących, lecz są (uświadomioną czy nie) DEWASTACJĄ KOŚCIOŁA, przez podkopywanie po kolei różnych punktów nauczania Kościoła, w tym także św. Jana Pawła II” – czytamy w liście otwartym ks. prof. Sztychmilera, który informuje, że zwracają się do niego absolwenci KUL, pracownicy uczelni oraz katoliccy proboszczowie zauważający, że ks. Wierzbicki „podważa naukę Kościoła i autorytet KUL”, a fakt jego dalszego zatrudnienia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim rodzi oburzenie. Warto bowiem odnotować, że mowa o osobie kierującej tą samą katedrą co… ks. prof. Karol Wojtyła – dziś święty Jan Paweł II. Osoby zwracające się do ks. prof. Sztychmilera nie ukrywają też planów rezygnacji z finansowego wspierania uczelni w razie pozostawienia na stanowisku ks. prof. Wierzbickiego.

 

Wobec tego duchowny, zainspirowany tekstem redaktor naczelnej wPolityce.pl Marzeny Nykiel, postanowił wyrazić własną opinię w sprawie. Nie ukrywa też swojego zawodu stanowiskiem KUL. „Taka reakcja może świadczyć tylko tyle, że nie wszyscy w KUL podzielają takie poglądy. Ale jest to przyzwolenie, aby takie poglądy, sprzeczne z nauczaniem Kościoła, były w KUL nadal głoszone” – czytamy w liście zakończonym apelem o zwolnienie ks. prof. Alfreda Marka Wierzbickiego.

 

 

Źródło: wpolityce.pl / Twitter

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-07 08:05
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
31
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

skoro ręczył to odpowiedzialnie powinien teraz podać się do dymisji wszak ręczył, to "margot" wyszedł i dalej rzrabia więc teraz jego i tych którzy ręczyli pociągnąć do odpowiedzialności, " bo czym jest poręczenie" .. poręczyłeś kredyt - spłacasz nie za siebie, poręczyłeś huligana - sam stajesz się huliganem
4 miesiące temu / odpowiedzilnoś
 
@ale napisała: ''ja miałam na myśli nieodrzucanie nikogo, nie przekreślanie nikogo'' - A na czym polega wg Ciebie ''przekreślanie'' Margota? Od kiedy to osoba dopuszczająca się przestępstw o charakterze chuligańskim może NIE odpowiadać za swoje czyny, bo będzie czuła się ''odrzucona'' i ''przekreślona''? Czy dewiacja seksualna usprawiedliwia chuligaństwo? Pomyśl ''ale''. Pzdr.
4 miesiące temu / Ewa
 
Chyba już nigdy nie bedę finansował składek na KUL /niech przestanie się nazywać katolicki/ Zgroza - Sodoma w środku kochanego Kościoła!!!!
4 miesiące temu / Piotr
 
Dlatego KUL-u od lat nie wspieram. Jest jeden dzień niedziela w roku liturgicznym, kiedy nie rzucam na "tacę". To dzień, kiedy datkami wspiera się między innymi, wolałbym powiedzieć głównie KUL.
4 miesiące temu / najmniejszy
 
@Wieczny Malkont Jest nauka katolicka czyli prawdziwa.
4 miesiące temu / Ryś
 
podajcie link do petycji,bo niepodając go przeczycie wszystkiemu co piszecie
4 miesiące temu / jadwiga
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.