DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz: porównania aborcji do holocaustu jest jak najbardziej uzasadnione

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz: porównania aborcji do holocaustu jest jak najbardziej uzasadnione
źródło: telewizja wPolsce.pl

Porównania aborcji do holocaustu może użyć każdy człowiek, który ceni po prostu życie człowieka i który chce zaprotestować przeciwko śmierci niewinnego człowieka, niezależnie od tego, jakiej jest narodowości, rasy, religii i ile ma miesięcy, dni czy lat. Dlatego porównanie tych cierpień i porównanie tych śmierci jest bardzo uzasadnione – podkreślał ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja.

 

Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz zauważył, że takich porównań używali już w przeszłości wielcy święci Kościoła Katolickiego jak św. Matka Teresa z Kalkuty czy św. Jan Paweł II. W jego ocenie haniebnym jest sugerowanie, że tego typu zestawienie jest antysemityzmem. – Dlaczego ono ma być antysemickie? Nie wiem, tego po prostu nie wiem – zaznaczył.

 

Duchowny przypomniał, że przez zwolenników i wyznawców ideologii gender płód nie jest uznawany za człowieka. – Autorzy gender nie ukrywają, że za ideologią, którą prezentują, kryje się bardzo konkretny projekt polityczny, projekt destrukcji życia narodowego, tożsamości kulturowej, destrukcji samego człowieka – musimy przestać myśleć o Polsce jako o czymś stabilnym i wymagającym ochrony, i pomyśleć o niej jako o pewnym, etycznym projekcie; sposobie na urządzenie życia ludzi różniących się od siebie. Ma to być taki projekt etyczny, w którym liczą się tylko prawa aborcjonistek. W tej etyce nie ma antropologii, w której płód to człowiek, a człowiek to owoc miłości małżeństwa. A przecież miłość to jest coś więcej niż tylko doznanie przyjemności z racji popędu seksualnego – mówił ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz.

 

Na takie projekty dewastacji narodu, dewastacji ludzkiego życia, dewastacji pojęcia człowieka, dewastacji dziecka i miłości nie może być w żadnym wypadku zgody – dodał.

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK


DATA: 2019-12-15 08:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Główną ideą holocaustu było mordowanie Żydów nie za wyznanie mojżeszowe, ale za to, że należeli do narodu żydowskiego, który hitlerowcy uważali za gorszy. Podobnie jest w wypadku aborcji: uśmiercane są dzieci podejrzane o jakąkolwiek chorobę - albo po prostu niechciane, bo zawadzają w karierze "rasy panów", czyli ludzi "dorosłych". Tak samo podejmuje się decyzję, który człowiek jest lepszy, a który gorszy.
7 miesięcy temu / studencja_polsk
 
państwo polskie jest republiką i jako takie jest z natury świeckie i antykatolickie;i takie też ma prawo;oczywiście,istnieje paradoks wynikający z faktu,że,przynajmniej nominalnie,90% Polaków deklaruje się katolikami,ale jako naród mamy antykatolickie przepisy i katolicy to bez oporu akceptują;
7 miesięcy temu / marek
 
#Obcy Astronom nie do końca chybione, Holocaust znaczy ofiara całopalna, my wiemy, że pod aborcją kryję się składanie ofiar demonowi Molohowi, głównie z dzieci. W przypadku żydów już właściwie rabinicznych, którzy z wiekiem popadali w coraz to większe oddalenie od Boga, odrzucili Chrystusa, czyli okultyzm, magia, kabała sami narazili się na przestrzeni wieków na śmierć i Pan Bóg dopuścił . Hitler, czyli sfastyka i wierzenia hinduskie pewnie oddanie się jakimś demonom tak samo Stalin. Można powiedzieć nie było innej drogi w ludzie tak zatwardziałym jak żydzi, aby dostąpić zbawienia, jak ofiara męczeńska. Tak więc co do ofiary składanej Molohowi zarówno zwykła aborcja jak i Holocaust, mają wspólny mianownik, jako składanie ofiary demonowi Molohowi.
7 miesięcy temu / axe
 
Słowo holokaust jest fałszywym określeniem ludobójstwa bo oznacza ono: ofiarę całopalną.
7 miesięcy temu / Tom
 
Aborcja jest nawet gorsza bowiem dzieci te nic złego jeszcze nie zrobiły. Jedyna ich "winą" jest to że żyją. W prawdzie owszem w aborcji mozemy zabić przyszłych morderców ale też genialnych. Z resztą czy życie takiego przecietniaka jak ja jest nic nie warte? Ja foceniam to że żyję pomimo tego że trzeba się jakos z tym życiem zmagać. Ale też doceniam piękno, warto żyć. Wieć nie daje sie tym istotom zaznać tego co ja zaznaję.
7 miesięcy temu / Jot
 
Porównanie jest chybione. Dzieci nienarodzone nie czerpią zysków z mordowania innych dzieci nienarodzonych. Dzieci nie donoszą na inne dzieci, ani nie współpracują z entuzjazmem z katami, a po latach nie okradają całych narodów przez swoje fundacje i prawników.
7 miesięcy temu / Obcy Astronom
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.