DZIŚ JEST:   21   LUTY   2019 r.

Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Ks. prof. Guz o referendum w Irlandii: żyjemy w epoce najbardziej wrogiej życiu

Ks. prof. Guz o referendum w Irlandii: żyjemy w epoce najbardziej wrogiej życiu

– To wydarzenie bez precedensu. Po raz pierwszy naród zagłosowało w porządku natury najważniejszej – podkreślił ks. prof. Tadeusz Guz w rozmowie z Radiem Wnet i Telewizją Republiką, komentując zwycięstwo proaborcjonistów irlandzkim referendum.

 

W opinii ks. Guza, żyjemy w cywilizacji, która jako głównego wroga postawiła sobie… ludzkie życie. – Opinia publiczna nie docenia agresywności i negatywności ducha czasu – wyzwań, z którymi się mierzymy. To na pewno epoka, która przejdzie do historii jako najbardziej wroga życiu. W dziejach świata nigdy nie pojawiła się aż tak agresywna narracja w ujęciu negacji życia ludzkiego. Nigdy nie doświadczyliśmy tak systemowych, generalnych zmian – tłumaczył Ksiądz Profesor.

 

Ksiądz przyznał, że to, co dzieje się w Irlandii „wpisuje się w strategię złego ducha, księcia ciemności”. - Dla niego, każde instrumentarium jest dobre by niszczyć, dokonywać zamachu na życie. Powinniśmy wszyscy pracować nad tym, aby racjonalność życia promować, zachować. My, jako obrońcy życia, jesteśmy w trudnej sytuacji, bo nauka światowa nie staje na wysokości zadania. Nie kształci najmłodszych pokoleń. Człowieka dziś w nauce nie ma. Człowiek jest zagubiony. Figuruje wyłącznie jako część przyrody – przyznał ks. Guz.

 

Ksiądz Guz zauważył, że trzeba liczyć się z tym, iż nurty nihilistyczne będą przybierały na sile. – W Polsce organizuje się demonstracje przeciw kościołowi. Nurty nihilistyczne wciąż się nasilają – podsumował duchowny.

 

Uwagę księdza Guza zwróciło również to, że Irlandczycy głosowali w sprawie tak istotnej, jak ludzkie życie. – To wydarzenie bez precedensu. Po raz pierwszy naród zagłosowało w porządku natury najważniejszej. Pytanie o życie człowieka jest najważniejszym. Mamy do czynienia z w wielkim kryzysem moralności człowieka. Jeśli rozum opowiada się przeciw życiu, głębiej wówczas negować już nie można – powiedział ks. prof. Guz.

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

ged


DATA: 2018-05-26 16:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bełkoczesz niemiłosiernie mniemając, że jesteś czymś znaczącym :)
8 miesięcy temu / do ktoś
 
Tu widać twój brak argumentów, ale musiałeś zaistnieć bo puściły ci nerwy. Jak zwykle bełkoczesz niemiłosiernie
8 miesięcy temu / do ktoś
 
@(do Stormer)Tu widać twoją słabość argumentów, bo puściły ci nerwy.Bełkoczesz niemiłosiernie mniemając,że jesteś czymś znaczącym.
8 miesięcy temu / ktoś
 
Jak zwykle przy porażce merytorycznej bezsilnie uciekasz w chamską projekcję swoich własnych cech: stek bzdur, bredni, bezczelnych kłamstw i pomówień. Czyli to właśnie twoja norma. Oto DOWÓD. Napisałeś: "Jak zwykle: zadnego dosłownego cytatu" - a każdy może zobaczyć że przytoczyłem dosłowne cytaty z twoich wypocin. Pierwszy cytat: "aborcja jest zgodna z obowiązującym prawem". Drugi cytat, nie dość że dosłowny, to spełniający twój dodatkowy warunek (cała twoja wypowiedź): "mordowanie ludzi w obozach koncentracyjnych nie było nigdy zgodne z obowiązującym prawem; i kto tu jest tępy?". Żegnasz serdecznie, czyli podwijasz ogonek i więcej nie będziesz się kompromitował chamstwem, głupotą, manipulacjami, bredniami i bezczelnymi kłamstwami? Serio? A ja obstawiam że jest to kolejne twoje kłamstwo. Przyszłość pokaże kto ma rację. Na razie, lewacki trollu :D
8 miesięcy temu / do Stormer
 
@do Stormer: Jak zwykle: zadnego dosłownego cytatu, żeby inni mogli ocenić, bo udowodniłby głupotę manipulacji robionych przez "do Stormer". Zamiast tego stek bzdur, bredni, bezczelnych kłamstw i pomówień, czyli norma. Żegnam serdecznie :-D
8 miesięcy temu / Stormer
 
Dobrą komuszą, czyli WUML, tak? To by wyjaśniało twój histeryczny kłamliwy bełkot, brak logiki i brak percepcji rzeczywistości. Dowód: zadajesz pytanie które mnie nie dotyczy, gdyż NIGDZIE nie stwierdziłem że NAPISAŁEŚ że akceptowałbyś masowe mordowanie niewinnych ludzi w obozach. To nie jest bowiem, jak sobie uroiłeś, CYTAT z twoich wypocin, lecz to jest MÓJ wniosek z twojego patologicznie zaburzonego poglądu etycznego. Przypominam. Usprawiedliwiałeś mordowanie niewinnych dzieci tym że "aborcja jest zgodna z obowiązującym prawem". Zadałem ci więc pytanie: "gdybyś żył podczas II WŚ, to argumentowałbyś że należy mordować niewinnych ludzi w obozach koncentracyjnych, bo jest to zgodne z obowiązującym prawem?" NIE ODPOWIEDZIAŁEŚ na to pytanie bo nie miałeś argumentów, tylko zapieniłeś się i popisałeś brakiem podstawowej wiedzy (cała twoja wypowiedź): "mordowanie ludzi w obozach koncentracyjnych nie było nigdy zgodne z obowiązującym prawem; i kto tu jest tępy?" :D
8 miesięcy temu / do Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.