DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Ks. prof. Dariusz Oko wzywa prof. Łukasza Tischnera do debaty przed kamerami

Ks. prof. Dariusz Oko wzywa prof. Łukasza Tischnera do debaty przed kamerami

Związek Podhalan zorganizował w Łopusznej, rodzinnej miejscowości ks. Józefa Tischnera, XII Rekolekcje Góralskie. Na liście prelegentów znaleźli się między innymi ks. prof. Dariusz Oko oraz abp Marek Jędraszewski. Przeciwko temu zaprotestowało kilka osób z rodziny ks. Tischnera. Teraz ks. Oko wzywa do debaty sygnatariusza listu, prof. Łukasza Tischnera.

 

List został opublikowany przez „Tygodnik Podhalański”. Podpisało go pięć osób z rodziny ks. Józefa Tischnera, w tym prof. Łukasz Tischner, polonista z Uniwersytetu Jagiellońskiego, przez kilkanaście lat (1994-2010) redaktor miesięcznika „Znak”.

 

„Zaniepokojenie budzą nazwiska niektórych prelegentów rekolekcji, których tematyka ma nawiązywać do osoby i myśli ks. Tischnera. Są wśród nich postacie, których publiczne wypowiedzi stoją w sprzeczności z duchem dialogu i otwartości uosabianym przez ks. Józefa Tischnera” - napisali sygnatariusze listu. Twierdzą, że to, co głosi ks. prof. Dariusz Oko „wznieca nienawiść do osób homoseksualnych, a jego ideologiczna batalia przeciw genderyzmowi nosi znamiona obsesji”. Z kolei abp Marek Jędraszewski miałby „piętnować wrogów, wśród których obok osób LGBT znaleźli się ostatnio single i singielki”.

 

„Nasze poważne zaniepokojenie bierze się stąd, że planuje się propagowanie tego rodzaju treści pod szyldem ks. Józefa Tischnera” - twierdzą autorzy listu.

 

Do sprawy odniósł się też w wywiadzie medialnym prof. Łukasz Tischner, ostro atakując zarówno ks. prof. Dariusza Oko, abp. Marka Jędraszewskiego i ks. Andrzeja Zwolińskiego.

 

Sprawę skomentował sam ks. prof. Dariusz Oko w rozmowie z Łukaszem Karpielem w programie „Prawy prosty”. Jak podkreślił, motorem listu jest jego zdaniem właśnie prof. Łukasz Tischner. Jest on zdaniem kapłana „znany ze swoich skrajnie lewackich poglądów”. Teraz prezentuje się jako „fanatyk homoseksualizmu i fanatyk genderyzmu”.

 

List w sprawie rekolekcji został zresztą niezwykle nagłośniony przez największe polskie media liberalne - a także przez Katolicką Agencję Informacyjną.

 

- Myślę, że to jest zemsta za książkę Lawendowa mafia, takie nagłośnienie tych rekolekcji - powiedział ks. Oko.

 

W tym kontekście ks. prof. Oko wezwał prof. Tischnera do przeczytania książki „Lawendowa mafia” i zaapelował o debatę. - Oczekuję, że w ciągu miesiąca ustalimy jakąś formę dyskusji. Żeby nie było możliwości manipulacji, na żywo, przed kamerami, zapraszam pana. Ja dyskutowałem już z największymi ateistami w Polsce, jak z profesorem Janem Woleńskim czy profesorem Wojciechem Sadurskim. To były bardzo dobre dyskusje. Mogę więc dyskutować też z największymi zdrajcami Kościoła, także z panem, z największymi lewakami. Niech prawda zwycięża - powiedział.

 

- Jeżeli w ciągu miesiąca nie stawi się pan na taką debatę, to będą pana ludzie oceniali jako tchórza, który nie wierzy we własne racje – dodał kapłan.

 

Źródło: PCh24 TV

 

Pach


DATA: 2020-11-21 07:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brad jeśli Ks.Oko jest wojownikiem to dlaczego NIE ZAUWAŻĄ PODMIANKI kościoła czyli ZBOCZEŃ w liturgii i nauce Kościoła Katolickiego a zabiera głos jedynie w temacie zboczeń seksualnych. Dlaczego NIE PODEJMIE DEBATY w temacie podstawowym i pierwszym: NISZCZĄCYCH Kościół Katolicki REFORM II Soboru Watykańskiego. A może najpierw sam w zaciszu własnego serca niech zapozna się z lekturą Abp Vigano, przeczyta IOTA UNUM i Książkami Abp Lefebvra. To JEST DOPIERO ODWAGA- ZMIERZENIENIE się z własnym ZWIEDZENIEM, ODRZUCENIE BŁĘDÓW a nawet narażenie się na OSTRACYZM własnego NAUKOWEGO środowiska. Jak sam przypomniał Ks.Oko jest wychowankiem i to bardzo lubianym MODERNISTY i lewaka Ks. Tisznera. Zauroczenie Ks.OKo wiedzą swojego nauczyciela dezawuuje Jego opinnie gdyż dziś to tylko jeden z GRZECHÓW hierarchii tak mocno zauważany i akcentowany. A jak uczy św. Jan od Krzyża nie można wybiórczo przyjmować nauczania Kościoła katolickiego i tym bardziej go zmieniać.
11 dni temu / iskierka
 
Tutaj nie mogę zgodzić się z Iskierką. Ks. Oko jest wojownikiem i w debacie powinien ośmieszyć racje tego profesora, zanim wyrośnie on na "autorytet" samym faktem sygnowania wspomnianego listu.
12 dni temu / Brad
 
Wielkie brawa dla ks. Oko , zobaczymy czy adwersarz podejmie wyzwanie
12 dni temu / Kolo
 
To, że Ks. Oko jesty atakowany nie dziwi. Jednakże wdawanie się w publiczne debaty /pyskówki/ nic nie znaczącymi i nie znanymi ogółowi ludzi członkami rodziny Ks. Tisznera to już PRZESADA podobnie jak wzywanie do przeczytania książki. Czy to ma być jakaś reklama ? Przykre, ale NAWYK DEBATOWANIA różnych profesorow / ekspertów ze zdrajcami i głupcami tylko zaśmieca życie społeczne i powoduje jeszcze większy chaos i rozłamy. W kwestii oceny - jak ludzie postrzegają całą sytuację - okaże się gdy cenzura bez lęku wpuści komentarz.
12 dni temu / iskierka
 
Panuje ogólne przekonanie, które ja również podzielam, że od śmierci kard. Wyszyńskiego i JP II nie ma w Polsce autorytetu religijnego. Myślę, że właśnie taki autorytet się pojawił. To ks. Oko! Demaskuje zło w Kościele, a do tego trzeba szalonej odwagi i wiary w Boga.
12 dni temu / Zofia
 
Księże prof Oko. brawo! Jesteśmy dumni z naszego abpa Marka, ks. prof. Oko, ks. prof. Zwolińskiego i ks. Zaleskiego. Mężnie bronicie Kościoła i prawdy. Jesteście dzisiejszymi: Atanazym i Janem Chryzostomem.
12 dni temu / ks. Bogusław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.