DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Ks. prof. Dariusz Oko: człowiek jest jak wspaniała katedra. Niszczy go grzech, głupota, nałogi

Ks. prof. Dariusz Oko: człowiek jest jak wspaniała katedra. Niszczy go grzech, głupota, nałogi
PCh24 TV

W ocenie ks. prof. Dariusz Oko, w przeżywaniu Wielkanocy może pomóc nam straszny pożar katedry Notre Dame w Paryżu. Jak mówił w programie „Minęła 9”, człowiek jest jak wspaniała katedra, bo tak nas Bóg stworzył, ale niszczy ją grzech, głupota, nałogi, i tak jak zgliszcza budowli same się nie podniosą, tak jeżeli sami siebie obrócimy w zgliszcza, tylko Bóg może nas odbudować.

 

Teolog Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie zauważył, że w średniowieczu katedry budowano przez wiele wieków. Odniósł ten proces do ludzkiego życia wskazując, że i my „całe życie mamy się budować, żeby być coraz piękniejszą katedrą”. – Ale wiemy, że sami możemy się zniszczyć przez grzech, przez głupotę i przez nałogi. To jest jakby pożar naszej duszy. Sami się niszczymy i zostają zgliszcza – podkreśłił.

 

Ks. prof. Oko zauważył, że patrząc na Notre Dame widzieliśmy trzy etapy: wspaniałą katedrę, pożar i zgliszcza. – Te obrazy pomagają nam rozumieć, co teraz świętujemy. Tak jak zgliszcza same się nie podniosą, nie odbudują, tak jeżeli sami siebie obrócimy w zgliszcza, tylko Bóg może nas odbudować – zaznaczył.

 

Jak dodał, tak jak odbudowa katedry może się dokonać tylko dzięki pomocy zewnętrznej, tak i my „możemy się podnieść i być odbudowani tylko dzięki Bogu, i właśnie to przede wszystkim świętujemy” w czasie Wielkanocy.  Jak dodał, święta powinniśmy przeżyć „w jak największym skupieniu i modlitwie, budując to, co najważniejsze, czyli wspólnotę z Bogiem i ludźmi”.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2019-04-19 12:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nieszczęścia biorą się z różnych przyczyn, nieuwaga, zaniedbanie, a niektóre są wynikiem "błędnej drogi". Jednym z większych nieszczęść jakie może dotknąć człowieka jest przekonanie,że wie więcej niż CHRYSTUS i ze napewno wie lepiej. Dla mnie osobiście mówienie o grzechu w kontekście tego artykułu w czasie Zmartwychwstania jest herezją. Wielkanoc to czas podkreślania Zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, czas mówienia o Miłosierdziu Bożym, głoszenie tez Wielkopiątkowych w czasie Zmartwychwstania Chrystusa tp profanacja Święta.
ponad 1 rok temu / ALEKSANDER
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.