DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Ks. prof. Dariusz Oko: Benedykt XVI ma rację - świat odchodzi od nauczania Chrystusa

Ks. prof. Dariusz Oko: Benedykt XVI ma rację - świat odchodzi od nauczania Chrystusa
Krystian Maj/FORUM

To, co papież Benedykt XVI krytycznie mówi o naszych czasach: o aborcji czy pseudomałżeństwach homoseksualnych – jest bardzo trafne. Jego słowa są szczególnie ważne. Bardzo trafnie diagnozuje sytuację. Dostrzega jak bardzo świat, ale też wielu ludzi w Kościele, odchodzi od nauczania Chrystusa – mówi w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja ks. prof. Dariusz Oko.

 

Papież-emeryt powiedział w swojej nowej biografii napisanej we współpracy z niemieckim dziennikarzem Peterem Seewaldem, że tzw. homoseksualne małżeństwa i aborcja na świecie to znak „duchowej siły Antychrysta”. Stwierdził także, że „sto lat temu każdy uznałby za absurd rozmowę o małżeństwie homoseksualnym”, a „dzisiaj ten, kto mu się sprzeciwia jest ekskomunikowany ze społeczeństwa”. To samo, jego zdaniem, odnosi się do „aborcji i tworzenia istot ludzkich w laboratorium”.

 

W ocenie ks. prof. Dariusza Oko, papież-emeryt „bardzo trafnie diagnozuje sytuację”. – Dostrzega jak bardzo świat, ale też wielu ludzi w Kościele odchodzi od nauczania Chrystusa. On sam jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary dokonywał olbrzymich wysiłków, żeby zachować wierność Kościoła wobec swojego wiecznego nauczania, przede wszystkim wobec Jezusa Chrystusa. To, co krytycznie mówi o naszych czasach: o aborcji czy pseudomałżeństwach homoseksualnych – jest bardzo trafne. To jedne z wielu przejawów upadku człowieka w ostatnich czasach, szczególnie po rewolucji seksualnej (…), która też jest pochodną rewolucji bolszewickiej. Widać jej straszne skutki – degradację człowieka, ateizację poprzez seksualizację. W ramach rewolucji seksualnej praktycznie wszystko wolno. To tak jakby powiedzieć ludziom, że mogą wszystko jeść i to w dowolnych ilościach – powiedział rozmówca Radia Maryja.

 

Ks. prof. Dariusz Oko zwrócił uwagę, że teraz ludzie myślący bardziej według Hegla aniżeli w Jezusa – są bardzo liczni w Kościele.

 

Ci, którzy opierają się heglizmowi w Kościele mają rację i to historia potwierdzi. Heglizm jest podstawą marksizmu, a teraz także podstawą chorej ideologii w Kościele. Papież Benedykt znakomicie to widział i nas ostrzegał (…). Tak jak Rosjanie w Moskwie narzucali komunizm, marksizm, tak teraz Niemcy poprzez Brukselę narzucają genderyzm, kolejną ateistyczną ideologię. Najskuteczniej bronią się przed tym Polacy i Węgrzy (…). Historia przyzna, że to my mamy rację, a nie ateiści z Brukseli czy niemieccy imperialiści z Berlina. Głos Papieża bardzo nam w tym pomaga – zaznaczył kapłan. 

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-05-04 08:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To wynika z wmawiania ludziom, od czasu Soboru, że ich godność polega na ich wolności! Te szkodliwe teksty znajdujące się m. in w posoborowym katechizmie są w sprzeczności z odwiecznymi naukami Kościoła! Ratzinger jak i Wojtyła, bo jeszcze przed objęciem tronu Piotrowego, byli zwolennikami takiego nauczania! To z tego wynika, teraz już za późno! Herezja modernizmu robi swoje!
30 dni temu / q
 
@katolik. Nie ma nic złego w tym, że człowiek dąży do szczęścia. "Czyńcie sobie ziemię poddaną" jest wystarczającym uzasadnieniem takiej postawy. Kłopoty zaczynają się tam, gdzie chrześcijańskie miłosierdzie, nakaz wybaczania nawet najgorszym złoczyńcom i zbyt szeroko rozumiana "tolerancja" zaczynają zaprzeczać elementarnej sprawiedliwości - czyli służą złu! Z drugiej strony maksymalistyczne wymagania moralne, ale nie tylko stawiane niedoskonałemu człowiekowi powodują wyłącznie frustrację i próby obejścia problemu! Między innymi dlatego katecheza w szkole, wprowadzona tylnymi drzwiami po 30 latach nieobecności, jest obecnie żałośnie nieskuteczna i więcej szkodzi, niż pomaga! Znów ktoś źle odczytał znaki czasu! A przy okazji - czy przyziemny aspekt ekonomiczny był tu bez znaczenia? Wskutek epidemii kwestie finansowe Kościoła i kościołów znów staną się palące; z ciekawością czekam, jak zostaną rozwiązane?
30 dni temu / ciekaw
 
Ksiądz Profesor widzi problemy tego świata poprzez księgi Święte ST i NT wielkie dzięki
30 dni temu / Mat
 
Zwala się na ludzi,że sa podatni na zło z rożnych źródeł,ale najpierw niech duszpasterze sami zaczną bić się w piersi. Wierni w kościele nie znajdują odpowiedzi na podstawowe zagadnienia związane w religią.Katechizacja w szkołach jest beznadziejna,katechiści są niedouczeni.Gdy powiedziałam osobie piastującej pewne stanowisko,że jego czynna obecność w partii propagującej zboczenia,aborcję,in vitro jest grzechem,to się obruszył.Przecież,powiedział,on za tym nie glosuje,tylko inni.Gdy wspomniałam coś na temat grzechu cudzego,to mnie wyśmiał!I uważa się za dobrego katolika.Więc zapytuję,gdzie leży przyczyna kompletnego dyletanctwa w podstawowej wiedzy religijnej katolików?Przecież to nie oni są winni,że kazania są miałkie,msze odprawiane często jako przedstawienia,kościół służy za miejsca koncertowe itd.a ksiądz jest po prostu fajnym kumplem zapraszanym często na świeckie imprezy.Bóg zajmuje często w naszej religii ostatnie miejsce.Liczy się człowiek i jego szczęście.
30 dni temu / katolik
 
Co Racja to Racja
30 dni temu / jan
 
Nie chcę być trywialny, ale "mieć rację" to w dzisiejszym świecie zdecydowanie za mało, by się przebić do ludzkiej świadomości. Zwłaszcza jeśli te racje wykładane są miękko, by - nie daj Boże - przypadkiem kogoś nie urazić! Takt i kultura osobista to jedno, a obrona kluczowych zasad to drugie! W tej materii zabrakło wyrazistego, czasem bardzo twardego podejścia! Kościół zbyt długo stawiał na dogadanie się, a poza tym był ograniczany przez swoje własne przewiny, którymi mógł być szantażowany. Ekonomia też się tu kłania. Teraz ktoś się obudził z ręką... wszyscy wiedzą, w czym. Obawiam się, że może nam pozostać tylko postawa znana z "Greka Zorby": - Patrzcie, jaka piękna katastrofa!
1 miesiąc temu / Marco
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.