DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Ks. prof. Cisło: wesprzyjmy budowę kaplic w Sudanie. Akcję prowadzi Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi

Ks. prof. Cisło: wesprzyjmy budowę kaplic w Sudanie. Akcję prowadzi Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi
#SUDAN    #ZBIÓRKA    #KAPLICA    #KOŚCIÓŁ    #BUDOWA    #KS. CISŁO    #POMOC    #POTRZEBA

Proszę o włączenie się w akcję budowy miejsc kultu w Sudanie Południowym – apeluje ks. Prof. Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Środki za pośrednictwem strony dlasudanu.pl zbiera Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

Dotąd dzięki ofiarności darczyńców udało się już zebrać 115 tys. złotych. Według końcowej wyceny jedna kaplica będzie kosztować 25 tys. dolarów (ok. 100  tys. złotych), co oznacza, że łącznie potrzeba ok. 200 tys. zł. „Chcąc pomóc naszym braciom w wierze, pragniemy wesprzeć posługujących tam misjonarzy kombonianów w budowie dwóch kaplic. Te skromne budynki pozwolą godnie odprawiać Msze Święte i nabożeństwa” – wskazują inicjatorzy zbiórki.

 

Chociaż w 2011 r. sudańskim chrześcijanom udało się stworzyć swoje państwo, w kraju wciąż panuje nędza. Podczas trwającej przez 50 lat krwawej wojny zginęły tam miliony wyznawców Chrystusa. Obecnie wiernym brakuje również miejsca gdzie mogliby się modlić, a tamtejsza ludność wciąż nękana jest przez muzułmanów i rebeliantów z lokalnych plemion.

 

Swoje poparcie dla inicjatywy wyraził m.in. ks. prof. UKSW dr hab. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie, który zachęca do udziału w kampanii Stowarzyszenia im Ks. Piotra Skargi. - Jestem wdzięczny za podjętą przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi inicjatywę niesienia pomocy chrześcijanom w Republice Sudanu Południowego. Dziękuję i proszę o włączenie się w proponowaną akcję budowy miejsc kultu w Sudanie Południowym. Wszystkich sympatyków Stowarzyszenia zapewniamy o naszej modlitwie – podkreślił kapłan.

 

Akcja cieszy się również uznaniem o. Krzysztofa Zębika MCCJ, misjonarza kombonianina posługującego na co dzień w Sudanie Południowym, który w tej intencji 8 grudnia 2019 r. o godz. 11:00 odprawi Mszę Świętą w Yirol. - Jestem przekonany, że z Waszą pomocą i wsparciem Stowarzyszenia już wiosną przyszłego roku nasi parafianie będą mogli modlić się i uczestniczyć we Mszy Świętej w nowo powstałych kaplicach. Tam też będziemy kształcić i wychowywać nowe pokolenie mieszkańców Sudanu Południowego w duchu chrześcijańskim, by później mogli prowadzić dzieło ewangelizacji wśród swych afrykańskich braci – zaznaczył duchowny.

 

Datki na budowę kaplic można wpłacać za pośrednictwem witryny internetowej dlasudanu.pl. „Te skromne budynki pozwolą godnie odprawiać Msze Święte i nabożeństwa. Każdy z nich będzie mieć wymiary 17 m x 7 m oraz wysokość 3 m. W środku ma stanąć o 20 ławek do użytku wiernych, będzie także zakrystia, wyposażona w szaty i naczynia liturgiczne” – tłumaczą organizatorzy.

 

Dla każdego darczyńcy, który wesprze akcję swoim dobrowolnym datkiem i poda swoje dane adresowe, przygotowano specjalny pakiet „Krzyż nadzieją świata!”, a w nim poświęcony drewniany krzyżyk na rzemyku, na którym widnieją symbole Męki Pańskiej. „Pragniemy za jego pomocą uwrażliwić naszych Rodaków na los prześladowanych chrześcijan” – podkreślają inicjatorzy akcji.

 

Każdy uczestnik kampanii może otrzymać również folder „Jeżeli mnie prześladowali…” - źródło wiedzy na temat prześladowań chrześcijan w Polsce i na świecie, ich dyskryminacji w życiu publicznym, a także działalności Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego w Sudanie Południowym.

 

Wyznawcy Jezusa Chrystusa stanowią ok. 80 procent wśród osób prześladowanych i dyskryminowanych z powodu religii. Miesięcznie ginie średnio 345 chrześcijan.

 

Źródło: KAI

MA

 

Kliknij i wesprzyj budowę kaplic:


DATA: 2019-11-21 14:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proszę o informacje o misjach prowadzonych przez instytuty tradycjonalistyczne. Czy są takie? Jeśli tak to jak je wesprzeć? A jeśli nie to trzeba coś z tym zrobić.
7 miesięcy temu / K.
 
Mogę wesprzeć, ale musi to być kaplica dla Mszy tradycyjnej.
7 miesięcy temu / M.
 
mój 82 letni ojciec i jego sąsiedzi wpłacają ale są przekonani ze na studnie
7 miesięcy temu / janka
 
Tam potrzeba w pierwszej kolejności uzbrojenia i wyszkolenia aby mogli się obronić sami. Wybudujemy kaplice i za dwa miesiace zostaną spalone. Gnie miesiecznie ponad 300 chrzescijan - oni potrzebuja broni i wyszkolenia a potem kaplic. Nie wolno marnować pieniędzy jak giną ludzie. Bez racjonalnego działania to będziemy się przyglądać jak morduja tych ludzi. To zwyczajnie głupie. Nie żal róż gdy płonie las! Panie przymnóż rozumu chrześcijanom! Trzeba mysleć i działać po kolei.
7 miesięcy temu / Jot
 
Pax. Znając Pd Sudan, stwierdzam - religia nie ma dziś żadnego znaczenia w konflikcie rozdzierającym ten kraj. To plemiona walczą między sobą, plemiona i supraplemienne kliki zjednoczone wokół wspólnych sponsorów czy to USA czy innych. Ponadto korupcja zżera ten kraj i jego stuktury. Jakiekolwiek datki powinny trafiać bezpośrednio do zaufanych osób. Żadnych lokalnych księży czy biskupów...
7 miesięcy temu / Mosahuro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.