DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2019 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Ks. prof. Cisło: Europa jaką znaliśmy już nie istnieje! Nie można dłużej ukrywać faktów

Ks. prof. Cisło: Europa jaką znaliśmy już nie istnieje! Nie można dłużej ukrywać faktów
Źródło: PCh TV

Tylko w ubiegłym roku we Francji doszło do prawie tysiąca ataków na miejsca kultu, profanacji czy fizycznych ataków na modlących się chrześcijan. Czy tak wygląda tolerancyjna i chrześcijańska Europa? Nie! Ale polityczna poprawność nakazywała milczenie. Dziś krwawych mordów nie da się ukryć.

 

- To jest koniec Europy, która znaliśmy. Skończyła się ta Europa, która była do niedawna, jak się wydawało – spokojna i bezpieczna. Myśleliśmy, że wojny to tylko Bliski Wschód, że to tam są mordy. Przecież porywanie księży to jest codzienność w Iraku czy w Syrii. Tyle, że nas to dotąd nie bolało. Teraz kiedy to dotarło do nas – napawa nas to wielkim niepokojem. I słusznie – powiedział w rozmowie z wPolityce.pl ks. prof. Waldemar Cisło, szef papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

Jak zauważył, dotąd tzw. poprawność nakazywała przemilczanie takich faktów. Tymczasem Radio Watykańskie podawało, że tylko w ub. roku w samej Francji „doszło do dziewięciuset kilku ataków na miejsca kultu i różnych profanacji obiektów kultu religijnego”. - Były takie wydarzenia jak obrzucenie kamieniami ludzi modlących się podczas mszy św. Także to nie jest nic nowego, tylko w końcu zaczynamy o tym mówić – dodał.

 

Ks. Cisło zauważył też, że dotąd media dość wyrywkowo traktowały nauczanie papieża wykorzystując je w polityce uchodźczej, a pomijając inne ważne aspekty. - Ten sam papież zwracał przecież uwagę, że kraje które najwięcej mówią o pomocy dla uchodźców, to są te same kraje , które robią potężne interesy ekonomiczne na handlu bronią. Można łatwo sprawdzić ile milionów który kraj zarobił na sprzedaży broni do Iraku, czy Syrii. I te same kraje najczęściej nam wytykają, że czegoś tam nie robimy. My, jako Polacy, robimy to co możemy. Pomagamy na miejscu. Bo tam są ci najbierniejsi ludzie. Bo ci bogaci już dawno uciekli. A pamiętajmy, że najbardziej poszkodowani są kobiety dzieci i starcy, którzy tam zostali. Jeśli jest potrzeba pomocy, to właśnie tam. Tam nie ma żywności, nie ma niczego. Przecież Irak i Syria są krajami od kilku lat objętymi wojną – podkreślił.

 

Ks. Cisło wskazał też na fakt, że władza w wielu krajach Europy funkcjonuje w oderwaniu od społeczeństwa i to rodzi wiele problemów, jak chociażby w Niemczech, gdzie polityka imigracyjna rządu jest mocno krytykowana. - Nie może być tak, że jedna kobieta Angela Merkel decyduje o całej Europie. Przecież to ona sprowadziła ten cały kłopot. Jeśli egoistyczne Niemcy potrzebują 800 tys. ludzi do pracy, to niech sobie ich ściągną, ale na własny koszt. Niemcy już wystarczająco narozrabiały w Europie. Kolejnej wojny nam nie potrzeba, Mieliśmy 70 lat spokoju, to może poszanowalibyśmy to co mamy – dodał.


Źródło: wpolityce.pl

MA


DATA: 2016-07-26 16:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@daffy, niemal cała historia składa się ze spisków. Jest zdumiewające jak udało się wmówić tak wielu ludziom, że spiski to nonsens kiedy niemal na każdej lekcji historii mówi się coś dokładnie odwrotnego. Natomiast co do Pike\'a to trzeba byłoby sięgnąć do twardych źródeł bo w internecie taki np. Nostradamus pisze swoje przepowiednie do dzisiaj ;)
ponad 3 lata temu / abc
 
@Mucha. Pełna zgoda. Trzeba jednak dodać coś, czego oficjalnie ks. prof nie mógł powiedzieć. To nie jest przypadek, ani nieodpowiedzialna kanclerz Niemiec. Madoni i stojąca za nimi synagoga szatana zaplanowały to i realizują od co najmniej 150 lat. Poczytajcie Państwo pamiętniki generała Pike\'a. Genialnego masona 30 stopnia wtajemniczenia. Wiem, wiem, teorie spiskowe, ale co Wam szkodzi pocztać?
ponad 3 lata temu / daffy
 
samo mówienie nie wystarczy (już) teraz potrzebne jest działanie a na to potrzeba odnowy moralnej od samych nas poczynając; dość niszczenia rodzin, rozwodów, aborcji eutanazji to tylko te najważniejsze hasła problemów jest o wiele więcej , ale to czy wylądujemy w rynsztoku zależy od nas sami jednak nie damy rady potrzebna jest pomoc Boża zacznijmy więc od różańca to nasza broń i tarcza, nasz ratunek
ponad 3 lata temu / mucha
 
Nareszcie ktoś odważył się powiedzieć prawdę. Nie istnieje już ani Europa chrześcijańska ani tzw. Wolny Świat, tylko do wielu ludzi u nas to jeszcze nie dociera i żyją obrazem przeszłości. Z kolei dla Polski w takim stanie rzeczy wszelkie dalsze "pogłębianie integracji" z upadłym Zachodem to nic innego jak samobójstwo i trzeba raczej myśleć jak się z tego lewackiego bagna sprawnie wymiksować.
ponad 3 lata temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.