DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ojciec Święty Benedykt XVI zawsze bronił celibatu. jest wiele bardzo pięknych Jego tekstów na ten temat.
6 miesięcy temu / Urszula
 
Trzeba było nie abdykowac ale walczyc o Prawdę po męsku do końca - te spóżnione apele to "syreni śpiew"!
6 miesięcy temu / t
 
" Słowa Benedykta XVI w obronie celibatu to sytuacja absolutnie wyjątkowa na przestrzeni ostatnich miesięcy." ABSOLUTNIE WYJĄTKOWA? Co to znaczy?
6 miesięcy temu / Ryś
 
A kiedy rzekomo papiez Benedykt popieral zniesienie celibatu czy w ogole dopuszczal taka mozliwosc ?
6 miesięcy temu / @katopol
 
Celibat jest warunkiem koniecznym i niezbędnym do przetrwania Kościoła katolickiego.Bez celibatu Kościół Chrystusowy po prostu nie istnieje.Kapłani na ziemi są po to , aby głosić Ewangelię i budować Królestwo Boże na ziemi.Są mówiąc kolokwialnie bojownikami Chrystusa.Czy żołnierze,używajac terminologii wojskowej , idą na wojnę z żonami, dziećmi i wiozą dobytek w wozach bojowych? Przeraża tylko stopień oderwania kapłanów od istoty kapłaństwa i ich posłannictwa.
6 miesięcy temu / pies ogrodnika
 
Czym jest teraz ten głos "zbiega"? Dlaczego nie mówił tego przedtem? Przecież te problemy już buzowały od II S W. Czysta hipokryzja. I mało wiarygodne w ustach staruszka.
6 miesięcy temu / katopol
 
Może Wy wielce szanowni profesorowie, zanim coś publicznie ogłosicie, tak dla pewności i dla siebie samych, porozmawiajcie z kilkoma Wiernymi po parafiach i sprawdźcie co oni zrozumieją z tych Waszych:''myślenie korporacyjne o Kościele''; ''osiągną jakąś większą produktywność''; ''zawirowaniami antropocentrycznymi w teologii''-z pewnością reakcją Wiernych będą b.niemile rozczarowani! Czyli do kogo to mówicie? Bo w sprawach Fundamentalnych nie można mieć ''głosu polemicznego'' ale stanowczo bronić depozytu Wiary Katolickiej na wszelki możliwy sposób! Jak Kapłan-Papież może w ogóle ''polemizować'' na temat Rodziny jednopłciowej, czy małżeństw ''na próbę'' bo może ktoś wreszcie po dwudziestej próbie stwierdzi, że ta może już być , albo ten jest okey! Albo na ile dany osobnik czuje się kobietą a na ile ''transhomo'' czy coś tam! To nie są polemiki ze światem, to jest ośmieszanie KK i jego degradowanie do roli uczuciowego ''ONZ''-tu!!!
6 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Patrząc "systemowo" na pontyfikat papieża Franciszka, wydaje się oczywiste, że papież Benedykt jednak "abdykował" nie tyle dobrowolnie, ile wydaje się, że został do tego przymuszony przez otoczenie, wyznające progresywne prądy "odświeżające" atrakcyjność Kościoła Katolickiego w zeświecczonym świecie. Wszystkie te "nowinki", ażeby podnieść liczebność wiernych Kościoła Katolickiego przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Wydaje się, że papież Benedykt XVI jednak nie powinien ustępować, powinien jednak wzmacniać "prawą" nogę w Kościele, poprzez nominowanie na kardynałów hierarchów wiernych Magisterium Kościoła, Tradycji i nauczania Biblii. Papież Franciszek od 2013 roku nie mianował na kardynała żadnego hierarchę, który by nie był "postępowy". Więc przy następnym konklawe można być pewnym, że papieżem zostanie ktoś, kto wyprowadzi celibat z całego Kościoła Powszechnego. Niestety, teraz papieżowi Benedyktowi pozostaje tylko apelowanie i wskazywanie, nic więcej.
6 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
"Trendy amazońskie" nie, ale z reakcja spotyka się książka - dziennikarze z kategorii "liberalni watykaniści" poddaja w wątpliwość współautorstwo B-XVI, powołując się na "anonimowego informatora z otoczenia". Kard Sarah już odpowiedział publikując korespondencje z papieżem seniorem. Inna sprawa to zasięg publikacji - książkę przeczyta grono zainteresowanych, media katolickie ją przemilczą, za to miliony obejrzą propagandowy paszkwil "dwóch papieży". O gniocie tym m.in. jest ostatni program "wierzę"
6 miesięcy temu / Wojtek
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.