DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Ks. prof. Bortkiewicz: słowa Benedykta XVI ostrzegają przed totalną zagładą

Ks. prof. Bortkiewicz: słowa Benedykta XVI ostrzegają przed totalną zagładą
fot. PCh24TV

Papież Benedykt XVI bardzo ostro skrytykował promocję związków homoseksualnych, aborcji, ale także procedury in-vitro. Związał to z „duchową mocą Antychrysta”. Słowa Papieża są ogromną przestrogą przed totalną zagładą, która czyha na nas niezależnie od pandemii – zauważył ks. prof. Paweł Bortkiewicz w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

 

Papież senior w biografii napisanej przez Petera Seewalda odnosi się do związków homoseksualnych, aborcji oraz in-vitro. Benedykt XVI mówiąc o powyższych zjawiskach użył określenia „duchowa moc Antychrysta”.  - To bardzo ciekawe i przejmujące stwierdzenie – stwierdził ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

- Słowa Papieża są ogromną przestrogą przed totalną zagładą, która czyha na nas niezależnie od pandemii, która w gruncie rzeczy jest mniejszym zagrożeniem dla ludzkości niż ideologie, które są naprawdę zwiastunami kultury śmierci – dodał.

 

Duchowny przypomniał dlaczego według nauczania Katechizmu Kościoła Katolickiego przywoływane ideologie są tak naprawdę wypaczeniem człowieczeństwa. - Związki homoseksualne są traktowane jako wyzwolenie człowieka, eksplozja „wolnej miłości”, nieskrępowanej; przejaw bliskości relacji międzyosobowych jako coś pięknego, co jest oczywiście wypaczeniem, degradacją słowa „miłość”; to jest podejście instrumentalne do drugiego człowieka, co jest zaprzeczeniem miłości. Mamy aborcję, która jest promowana jako wyzwolenie kobiety, jako przejaw jej praw osobowych, praw wolności, co jest w gruncie rzeczy kolizją fałszywie rozumianej tzw. wolności z podstawowym prawem do życia. To jest radykalnie antyludzkie podejście. Mamy projekt in-vitro, o którym też papież Benedykt wspomina. To jest kwestia odrzucenia aktu kreacji i zastąpienia tej kreacji reprodukcją – podkreślił.

 

Ks. prof. Bortkiewicz określił związki homoseksualne, aborcję i in vitro jako „nieświętą trójcę”, której cześć oddaje postmodernistyczny świat zmieniający się pod płaszczykiem haseł o nowym humanizmie, postępie, demokracji czy dobru człowieka. - Papież zwraca uwagę, że doszło do radykalnego przesilenia, które stanowi kres naszej cywilizacji – zaznaczył wykładowca.   

 

Źródło: radiomaryja.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-05-05 08:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przejawem antychrysta jest indyferentyzm religijny potępiany m.in. przez papieży Grzegorza XVI, Piusa IX, Leona XIII, Piusa X i Piusa XI, który został zaobsorbowany na Soborze Watykańskim II. Dopóki papieże nie powrócą do mówienia o jedynej prawdziwej religii katolickiej i pozostałych fałszywych religiach, o prawowiernym rozumieniu dogmatu Extra Ecclesia nulla salus, o tym że Kościołem Chrystusowym jest Kościół Rzymskokatolicki, będziemy pikować w dół.
23 dni temu / M.
 
Zwracam sie z prosba do ks.profesora o komentarz do komunikatu eKAI o powstaniu Wysokiego Komitetu Braterstwa wszystkich religii swiata,w domysle przy Stolicy Apostolskiej.Kwestia ta jest chyba wazna skoro zaniepokojeni faktem zareagowali protestanci wyprzedzając naszych biskupów.
24 dni temu / stan
 
Papież czy senior? Benedykt XVI zachowuje papieskie munus czy nie?
24 dni temu / Sal
 
To nie są już ostrzeżenia ale to jest rzeczywistość,to się już dzieję. Traktat Lizboński takie same standardy prawne ustanawia dla wszelakich "małżeństw"; w większości krajów UE,pary homoseksualne mogą zawierać swoje"małżeństwa"przed urzędnikiem państwowymi; akt "ślubu" pary homoseksualnej w Dani jest potwierdzany uroczyście pieczęcią królowej. Demoniczne zniewolenie światopoglądowe stosowane w licznych sektach to nie jest też margines.Takie fakty jak:aborcja,eutanazja,depopulacja,itd. to zjawiska które nie dokonują się już w ukryciu w "podziemiu". Reasumując widać wyraznie - a nie tylko czuć - działanie antychrysta.
24 dni temu / t
 
W bardzo dawnych czasach krążył taki dowcip: "Pan Bóg wysłał św. Piotra żeby sprawdził, co słychać na ziemi i co robią narody. Po powrocie Pan Bóg pyta o Amerykanów, Francuzów, żydów, Argentyńczyków, Niemców itd, a św. Piotr odpowiada - Boją się i zbroją się!Boją się i zbroją się! Wreszcie pada pytanie o Polaków. "Ani się boją, ani się zbroją!"= mówi św. Piotr. "No tak - powiada Pan Bóg - Znowu na moją pomoc czekają! Obecnie też czekamy na pomoc z Nieba. I nic nie robimy. Poddajemy się terrorowi, akceptujemy kłamstwa i bezeceństwa, a nasze ciężko zarobione pieniądze oddawane są ludziom wątpliwej moralności na wątpliwej jakości eksperymenty lub bezpośrednio na barbarzyńskie cele. A tym czasem pokornie we wszystkim słuchamy ludzi zapominając, że słuchać trzeba Boga i że Bóg pomaga tym, którzy chcą pomagać sobie.
24 dni temu / Noe
 
a posążek molocha nadal jest w Koloseum??? Moloch jako demon składa ofiary z dzieci, nic dziwnego, że w tym roku nie było drogi krzyżowej w Koloseum, skoro demon tam naznaczył swoją obecność, odnosząc się do symboliki miejsca. Aborcja, eutanazja, teraz szczepionki, nie wiadomo, czy tworzone na płodach ludzkich, jedno jest pewne tam gdzie aborcja tam civitas antichrist, tam gdzie obrona życia tam civitas Dei.
24 dni temu / axe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.