DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Dziś na dworcu PKP w Poznaniu miałem zaszczyt poznać i przekazać wyrazy poparcia Księdzu Romanowi. Wspaniały, skromny Kapłan! Życzę dużo zdrowia i Błogosławieństwa Bożego w dalszej służbie! Adam Cejrowski, Gdańsk
3 miesiące temu / mccarthy
 
Bardzo zła decyzja, szkodliwa dla całego narodu. Ks. Prałat to PRAWDZIWY Kapłan, jakich już dzisiaj niewielu zostało. Wierzę, że z Bożą pomocąwyjdzie zwycięsko z tej nierównej walki :
4 miesiące temu / Lisa7
 
@gość @someone A może najlepiej by było,aby o przeniesieniu na emeryturę w ogóle decydowały władze państwowe? Jaki to byłby komfort.Urząd kościelny to nie urząd państwowy lub jakieś szefostwo spółki. A może jeszcze jakieś badania psychiatryczne, czy nie ma przypadkiem jakiejś schizofrenii rzekomej jednostka chorobowa orzekana w psychiatrykach sowieckich wobec wrogów systemu komunistycznego. Nie godzi się usprawiedliwiać w taki sposób uprawnień biskupa wobec jawnej niesprawiedliwości samej istoty tej decyzji. Słusznie powiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski "...odejść, to powinien bp Jan Tyrawa a nie bogobojny ks.Roman Kneblewski". I Chwała Bogu, że ks. Roman Kneblewski złożył rekurs - verba volant, scripta manent!
4 miesiące temu / eMGa
 
PO ostatnich wpisach widać ,że Kuria się uaktywniła....taki legalizm ,ze dzisiaj i Papieża JP II wysłała by na emeryturę-a tu chodzi o drugie dno-uleganie antykatolickiej chucpie- pozbyli się niewygodnego księdza to przyjdzie czas i na biskupa.....tylko kto będzie chciał Go bronić????Adam Michnik? Tomasz Lis???,który ze satysfakcją odnotował ,że wreszcie udało się pozbyć z parafii ksiedza Kneblewskiego
4 miesiące temu / Ku pamięci
 
gościu- ks.biskup też ma prawo kanoniczne do stosowania a nie samowolkę- a to mówi wyrażnie ,że tylko ważna przyczyna może odwołać księdza z probostwa-dziwnym trafem Biskup Tyrawa nie korzystał z uprawnień gdy były przypadki pedofilii a korzysta ,gdy lewacka Gazeta Wyborcza szczuje na ks. Kneblewskiego od lat.... czy to nie tchórzostwo i chęć przypodobania się krzykliwym lewakom powoduje naginanie prawa kanonicznego przez ks. Biskupa?????
4 miesiące temu / Darius
 
Z woli Ks.Biskupa Ordynariusza Bydgoskiego Ks.Prałat został Proboszczem i z woli Ks. Biskupa Ordynariusza Bydgoskiego został Ks. Prałat odwołany z Proboszcza. Tak stanowią kanony prawa kanonicznego, takie "uprawnienia" ma Biskup Ordynariusz. Te wszystkie komentarze, a już szerokie publikacje w mediach społecznościowych ks. Prałata są nie na miejscu mówiąc delikatnie. Co Ks. Prałat chce osiągniąć ? Czy to nie jest pyszne?
4 miesiące temu / gość
 
C. D. Każda diecezja, na podstawie dekretu Biskupa Miejsca, a nie woli proboszcza, który pełni urząd z nadania biskupa, a nie sui iuris, może określić wiek emerytalny kapłana. Tylko, że w przypadku emerytury pierwszeństwo posiada prawo państwowe składki na ZUS. Tak więc Biskup Miejsca może przenieść w stan emerytalny KAŻDEGO kapłana po osiągnięciu 65 roku życia. Wydłużony wiek pracy do 70 lub 75 roku życia jest czyś fakultatywnym, a nie obowiązkowym. Tak więc, z całym szacunkiem do ks. R. Kneblewskieo - myli się, iż Biskup Miejsca nie mógł go przenieść w stan emerytalny. Urząd proboszcza, wg Kodeksu Prawa Kanonicznego, sprawowany jest z nominacji Biskupa Miejsca, a nie sui iuris. Dostatecznym powodem do odwołania proboszcza z urzędu jest osiągnięcie wieku emerytalnego państwowego. I tyle w temacie.
5 miesięcy temu / someone
 
Popatrzmy chłodnym okiem na tę sytuację. 1. Wiek emerytalny państwowy, gdyż ks. Kneblewski płacił ZUS osiąga się w wieku 65 lat. 2. Diecezja może określić, iż może kapłan przejść w starszym wieku na emeryturę - ale nie jest to obligatoryjne. Jeśli dany ksiądz uzna, iż chce przejść na emeryturę w wieku emerytury państwowej, wówczas prawo kościelne jest czymś wtórnym wobec nabytych praw państwowych - ergo ksiądz może przejść na takową, pomimo dyrektyw wewnętrznych danej diecezji. I tak samo, jeśli Biskup Miejsca zechce przenieść księdza na emeryturę na podstawie prawa państwowego - może to uczynić. Np, w Archidiecezji Lubelskiej, w Diecezji Zamojskiej, w Diecezji Siedleckiej - ksiądz na emeryturę, według prawa diecezjalnego, może przejść w wieku 70 lat. Ale, jeśli zechce przejść w wieku 65 lat, lub Biskup Miejsca zadecyduje o przeniesieniu kapłana w stan emerytalny w wieku 65 lat, czyli po nabyciu prawa emerytury państwowej - to pierwszeństwo posiada prawa państwowe.
5 miesięcy temu / someone
 
Kiedyś walczyli z objawieniami w Oławie, dzięki temu wyćwiczyli się w zwalczaniu tego, co pobożne.
5 miesięcy temu / Andrzej
 
Otwarta wojna pewnych wpływowych środowisk anty-polskich i anty-katolickich osiąga apogeum ! Ksiądz KNEBLEWSKI jest wspaniałym KATOLIKIEM i PATRIOTĄ POLSKIM , popularnie nazywanym NARODOWCEM . Patriotyzm jest w obecnie panującej ideologii nowego MARKSIZMU zakazany! KATOLICYZM przeciwko ATEIZMOWI i tzw. "multi - kulti" też jest zwalczany! Silne lobby anty-katolickie w Polsce wypowiedziało wojnę POLAKOM -KATOLIKOM ! Musimy obronić ks.Kneblewskiego, bo następnie przyjdzie kolej na nas .
5 miesięcy temu / Optymista
 
Zachęcam do wysłuchania najnowszych nagrań z o. Augustynem Pelanowskim na stronie Wydawnictwa Paganini ? http://www.wydawnictwopaganini.pl/posluchaj-o-Pelanowskiego
5 miesięcy temu / Jan
 
W pełni cenię stanowisko Księdza Prałata. Dotychczas nigdy nie zdarzyło mi się wystąpić przeciwko autorytetowi biskupa - jakiegokolwiek, ale w tym przypadku nie mogę inaczej. Księże Prałacie, jestem przekonany, że należysz do tej apokaliptycznej "resztki", która wytrwa do końca .
5 miesięcy temu / Jan
 
Widać, że biskup Tyrawa bardzo chce przypodobać się lewactwu, może mniej będą atakować jego samego. Ale wydaje mi się, że nie tędy droga. Jeżeli chce się być świadkiem Jezusa Chrystusa to trzeba mieć odwagę stanąć w prawdzie. A jaka jest prawda odnośnie księdza Kneblewskiego? Czy to, że nie wynajmuje księży, żeby chodzili po kolędzie jako poborcy jest przewinieniem? W życiu. Miałem kiedyś okazję doświadczyć we Wrocławiu takich odwiedzin kolędowych i nikomu tego nie życzę. Można szybko stracić wiarę. Biuro parafialne w mojej parafii jest obsługiwane przez osobę świecką. Co w tym złego. Mieszkałem przez jakiś czas w Nowym Jorku - tam też jest to normą, że większość spraw administracyjnych jest wykonywana przez osoby świeckie. Co w tym złego? Nic. Miałem lepsze zdanie o biskupie Tyrawie, co prawda nigdy go nie rozumiałem, nie do końca też pochwalam jego uczestnictwo w różnych lokalnych spotkaniach i wydarzeniach typu świeckie imprezy dla establiszmentu. Odwagi.
5 miesięcy temu / Red
 
Boże chroń na przed takimi biskupami i daj nam więcej takich proboszczów. Wyborcza odniosła kolejny sukces w walce z Kościołem
5 miesięcy temu / Roch Sapieha
 
Zobaczcie, proszę, film na YouTube, w którym ks. Kneblewski opisuje sytuację i na koniec wrzuca korespondencję z Kurią. Oceńcie sami. Moim zdaniem, usunięcia ks. prałata nie da się racjonalnie wytłumaczyć na gruncie KPK. Wielka szkoda! i ogromny błąd biskupa.
5 miesięcy temu / ?_?
 
Nadszedł czas kościoła otwartego, w którym słuchanie prawdy jest dla postępowych hierarchów nie do zniesienia. Odwołano wielkiego kapłana. Módlmy się za księdza biskupa, żeby zobaczył po czyjej stronie jest prawda głoszona przez Chrystusa.
6 miesięcy temu / tomek5902
 
I bardzo dobrze!
6 miesięcy temu / piotr
 
Czas na emeryturę dla kardynała N. To nic że zostało mu jeszcze sześć lat. Jak widać w takich sprawach chcieć to móc.
6 miesięcy temu / warszawianka
 
Wspaniale, nie ma tego złego-niczym mu już nie można zagrozić kanonicznie, więc będzie się mógł poświęcić działalności na rzecz środowisk katolicko-patriotycznych. Ps. na miejscu ks. prałata wysłałbym za niecały tydzień serdeczne życzenia pewnemu jubilatowi z warszawskiego żoliborza :-
6 miesięcy temu / lubię pivo
 
Biskup Tyrawa trzeba się za niego modlić o nawrócenie, żeby Boga stawiał na i miejscu a nie opinię ludzką. Króluj nam Chryste
6 miesięcy temu / dbacz
 
Pozbyli się księdza bo odprawia starą mszę i wspiera środowiska narodowe, taka jest PRAWDA :-
6 miesięcy temu / Anna 0
 
Przeniesienie Ks. Kneblewskiego na emeryturę to skandal. To jest wspaniały Kapłan i wychowawca młodziezy w duchu patriotyzmu i wiernosci Kościołowi. To jest działanie na szkodę Koscioła i Narodu.
6 miesięcy temu / Pan Hubert
 
"Dialog" górą. Relacja dawca-biorca kwitnie.
6 miesięcy temu / tak tylko
 
Ksiadz Roman Kneblewski, to jeden z niewielu ksiezy poruszajacych sie po Bydgoszczy na pieszo, a do innych miast pociagiem. To jeden z niewielu ksiezy z powolania, porzadnie wyksztalconych, znajacych perfekt jezyk angielski.To Czlowiek z doktoratem, ktory powinien byc Biskupem Bydgoszczy, ... Proboszcz ten sam nawet w blogu bronil swego Biskupa, a teraz otrzymal za to "zaplate". Ks. Kneblewski to jedyny proboszcz, ktory chowa biednych za darmo, lub nakazuje ta posluge swoim wikariuszom. Rzadko mozna spotkac tak wspanialego, pracowitego Ksiedza z powolania.
6 miesięcy temu / Purysta
 
Biskupa też ktoś może odesłać na emeryturę...
6 miesięcy temu / jurek
 
Ta decyzja bp Tylwy bardzo mnie zasmuca. Właśnie teraz, kiedy następuje zmasowany atak na Kościół w Polsce takich kapłanów jak ks. Kneblewski najbardziej nam potrzeba. Ja bym na emeryturę wysłała arcybiskupa Polaka, bo on nie dorósł do bycia prymasem.
6 miesięcy temu / Bazylejska
 
Tak jest wszedzie. W diecezji bialostockiej tez pozbyli sie 20 letnich stazem proboszczow, zastapili nowymi mlodymi lub bardziej zasluzonymi, bez slowa wytlumaczenia. Inni z kolei choc juz wokol nich atmosfera skandalu nadal tkwia na swoich posadach nawet p prawie 30 lat. Mlodzi w wiekszosci juz kanonicy?!, Po co , za co, czym sie zasluzyli po 5-10 latach kaplanstwa? Mam wrazenie ze wielu jest bardzo zorientowanych na kariere i posady, A ci naprawde swieci i oddani niwie Panskiej sa cisi i pokorni, nikt ich nie nagradza tytulami ani probostwami, wrecz przeciwnie, ale tym bardziej wielki skarb w niebie gromadza i nie beda sie wstydzic przez Bogiem.
6 miesięcy temu / De eM
 
Dlaczego cenzurujecie wpisy, które nie są obrażliwe ?
6 miesięcy temu / andrzej
 
Atak wilków w owczej skórze na Kapłanów celebrujących Ryt Rzymski i broniących Tradycje Katolicką ,Parafianie powinni napisać list do Biskupa miejsca w obronie Ks Prałata Kneblewskiego ,To czeka innych Kapłanów celebrujących Ryt Rzymski.NON POSUMUS
6 miesięcy temu / Tomasz
 
Nareszcie! Świetna decyzja!
6 miesięcy temu / Osjan
 
dobrze się stało jak się stało, temu księdzu "dziękujemy"
6 miesięcy temu / yag12
 
prawdziwy katolicki biskup by sie cieszył że ma takiego prawdziwego księdza nauczającego Wiary i prowadzącego ludzie do zbawienia, a ta modernistyczna wtyka zabiera ludziom takiego księdza! a sam święci masońskie sztandary
6 miesięcy temu / hth
 
Dlatego katolicy odchodzą z kościoła
6 miesięcy temu / X
 
Bp. Tyrawa zdaje się przestraszył się medialnej nagonki, wywołanej przez GW-nianą gazetę, a przecież nie po to zostawał biskupem żeby się nadstawiać, zacytuję tutaj kardynała Saraha: ?Jestem wam winien, chrześcijanie, jedyną prawdę, która zbawia ? pisze afrykański purpurat. ? Już niebawem stanę przed wiekuistym Sędzią. Cóż Mu powiem, jeśli nie przekażę wam prawdy, którą sam otrzymałem? My biskupi powinniśmy drżeć na myśl o naszym milczeniu, które obarcza nas winą, o milczeniu, które czyni nas wspólnikami, o naszym milczeniu, by przypodobać się światu?.
6 miesięcy temu / bjs
 
Dopóty dopóki, nie zrozumiecie, że prawdziwy Kościół katolicki jest wśród Katolickich Tradycjonalistów kapłani + wierni nadal będziecie naiwnie myśleli, że hierarchia posoborowa nagle się zmieni i zacznie głosić niezafałszowaną naukę Kościoła jak przed SVII. Hermeneutyka ciagłości to fałszywa droga nie da się pogodzić Tradycyjnego nauczania z posoborowym modernizmem. Na nic zda sie reforma reformy, to są bzdury. Miłe kłamstwa, które blokują możliwość stanięcia w prawdzie. Pradwa jest taka, że SVII był rewolucją, która podmieniła Kościół Katolicki na modernistyczny neokościół. Trzeba zakładać kaplice Tradycji z pasterzami nauczającymi prawdy katolickiej i tam się gromadzić. Bo okazuje się właśnie na przykładzie x. Kneblewskiego, że biskup w ramach swojej decyzji może w każdej chwili załatwić środowiska wierne Katolickiej Tradycji. Wychodzi na to, że tylko FSSPX, może być niezależne od decyzji modernistycznych ordynariuszy.
6 miesięcy temu / Aguirre
 
Dalem swojemu proboszczowi wydrukowany manifest wiary kard.Mullera czy moge sie spodziewac jakichs swiadczen emerytalnych? Dziekuje.
6 miesięcy temu / mlody parafiani
 
Czy to "Gazeta Wyborcza" interweniowała? Tylko tak dalej, a będziemy mieli na probostwach samych księży Lemańskich!
6 miesięcy temu / Zbigniew
 
Tobie się marzy taka parafia jak moja. Modernistyczna z kobietami na ambonie, kawiarenką, mnóstwem wspólnot. Taka droga tak naprawdę to proces protestantyzmu Kościoła Katolickiego. 20 lat temu też byłam zachwycona kawą po mszy św. Myślałam w końcu coś dla człowieka w tym Kościele. Jednak po dwóch dekadach widzę, że jeśli Kościół zaczyna stawiać człowieka w centrum to siłą rzeczy Boga odstawia powoli do kąta. Ludzie przez jakiś czas cieszą się kawą, nowoczesną muzyką czy przynależnością do wspólnoty. Jednak wraz z upływem czasu zaczynają stwierdzać, że świat ma lepszą ofertę. Skoro przychodzę do Kościoła dla siebie a nie po to żeby wielbić Boga to w sumie plaża, las, wycieczka są lepsze.Kolejna sprawa to, to że im więcej radosnej twórczości w Kościele tym więcej nadużyć. Ostatnio dziewczyna z zespołu muzycznego przyszła tak ubrana, że śmiało mogłaby w tym stroju stanąć przy drodze... I nie była to żadna prowokacja. Po prostu co człowiek to pomysł.
6 miesięcy temu / @wierny
 
mam nadzieję, że przyjdzie wkrótce czas na odsuniecie tych, którzy uciszaą najlepszych kapłanów....
6 miesięcy temu / Helena
 
@ ręceOpadają: jak to zrobiłeś, że Twój komentarz przepuścili? Mój był o 50% łagodniejszy, a i tak padł!
6 miesięcy temu / Karol
 
Bardzo smutna wiadomość, bo obnażająca niebezpieczne związki w Kościele Katolickim. Jak można kogoś wysłać na emeryturę 8 lat przed czasem... Widocznie Kuria i inni z nią skoligaceni, mają coś za uszami, bo pozbywają się niewygodnego Kapłana, w sposób skandaliczny. Hierarchowie nie przewidzieli jednego, że kapłan na emeryturze w zasadzie nikomu już nie podlega, więc dopiero będzie miała wolną rękę w głoszeniu swoich treści. O Panie i Boże nasz. Miej w swej opiece Księdza Prałata Romana i chroń go od zła wszelkiego.
6 miesięcy temu / Mirosław
 
Nauki KSIEDZA Romana Kneblewskiego sa Zrodlem dla Zdrowia KOSCIOLA PANA NASZEGO JEZUSA SYNA BOZEGO. Drogi X.Romanie jestes sluchany nie tylko w POLSCE. Czy X.Bp w ten sposob chce zamknac uszy i usta POLAKOM na czyjes zlecenie???
6 miesięcy temu / Jara
 
@Iw nawet jak trzeba nam będzie zejść do katakumb, przypominam - z Panem Bogiem nie mamy się czego bać, bo nic nam nie grozi ! "bramy piekielne go nie przemogą"
6 miesięcy temu / Monarchista
 
W końcu. Co za radość. Piękna służba ? Służba ? Komu ? Katolikom ? Ksiądz Kneblewski to gościu, który absolutnie, ale to absolutnie, nie nadawał się na proboszcza. Totalna pomyłka. Aż żal, że tak zmarnował potencjał parafii, którą zarządzał. Cóż, biskup tego nie widział ? . Kościół pusty, wspólnot pariafialnych nie widać. Ludzie kreatywni i z pomysłami odeszli gdzie indziej. Dlaczego to trwało tyle lat ? Czy ktoś z hierarchii ma odwagę odpowiedzieć na te pytania ?
6 miesięcy temu / wierny
 
Rozpoczęty przez ,,biskupa'' atak na Kościół Święty w Bydgoszczy to kolejny sztylet w niepokalanym sercu Matki Bożej, jest to jawna walka i to od wewnątrz!!! Bóg zapłać księdzu Prałatowi za lata wzorowej posługi i niezłomności!
6 miesięcy temu / Michał
 
Drodzy Parafianie I Sympatycy księdza Prałata Romana Kneblewskiego. Dlaczego siedzicie jak muminki przed telewizorami. Zbierzcie podpisy i poślijcie bezpieczną drogą do Watykanu i poproście Papierza Franciszka w oparciu o ten sam przepis i kanon KK jaki został zastosowany wobec księdza prałata i zaradzajcie odwołania w trybie natychmiastowym biskupa Tyrawy. Ot i wszystko zacznijmy się nie bać i korzystać z praw jakimi posługują się biskupi.
6 miesięcy temu / Maciuś I
 
Często nawoływał do nienawiści także z ambony, sama byłam świadkiem.
6 miesięcy temu / Parafianka
 
A ja do księdza Kneblewskiego nie pałam sympatią. Nie znoszę jego apoteozy sarmatyzmu - ideologii rasistowskiej i pełnej pogardy dla tubylców- polskich chłopów- bo przecież szlachta według tych urojeń to potomkowie obcego ludu,który podbił polskie ziemie Drażnią zachwyty nad demokracją szlachecką - ustrojem który doprowadził do upadku naszego państwa. Wyobraźmy sobie, że amerykański Murzyn wysłuchuje od kapłana zachwytów na systemem niewolnictwa...
6 miesięcy temu / mf
 
Tak się niszczy księży, którzy chcą służyć Panu Jezusowi. Niestety pierwszy zdradził Judasz, teraz niektórzy biskupi idą w jego ślady.
6 miesięcy temu / taki 1
 
Czy od w/w decyzji podjętej pod wpływem mobbingu istnieje możliwość odwołania???
6 miesięcy temu / Agasso
 
gdzież jego pretorianie parafianie?! Brońcie pasterzy swoich aby wam nie wysłano wilki w owczych skórach.
6 miesięcy temu / BRY
 
Wstyd !!! co Ci biskupi wyprawiają !!! Ale Pan Bóg jest i widzi....
6 miesięcy temu / jan
 
Mam nadzieję, że Tuba Cordis jednak zostanie, niech chociaż apostolstwo internetowe trwa dalej. Sprawy przyspieszają biegu, tradycyjne zakony są likwidowane, a jeśli nawet nie, niedługo żeńskie zakony kontemplacyjne i tak zostaną wsadzone do jednego wora z modernistycznymi, wesołkowatymi zgromadzonkami, żeby straciły swoją katolicką tożsamość. Księży tradycjonalistów się pacyfikuje. Nie długo przyjdą pewnie z Watykanu dyspozycje utrudniające lub uniemożliwiające sprawowanie Mszy Św. w rycie klasycznym. Robi mi się od tego wszystkiego niedobrze.
6 miesięcy temu / Iw
 
Laudetur Jezus Christus! Wierzę, że Pan Bóg wyprowadzi z tego jeszcze większe dobro, bo takich wspaniałych i świętych kapłanów jak ksiądz Roman Kneblewski a przede wszystkim tak wiernych Kościołowi Chrystusowemu, potrzeba dzisiaj w "Kościele Katakumbowym". W tej "atrapie kościoła Bydgoskiego" modernego, globalnego i masońskiegojuż nic się nie da naprawić. Księdzu Biskupowi Tyrawie współczuję, gdyż niebawem będzie musiał dołączyć do żebraków jak ks. śp. Bielański z Wawelu czy Bp. śp. Pieronek,którzy nieustannie błagają z dna czyśćca - jakimś cudem - o odprawienie w ich intencji jednej Mszy Świętej Trydenckiej oraz zapalenie za nich chociaż jednej świecy. Drogi i wielce czcigodny księże Prałacie, dziękuję za twoje piękną pracę i niezwykłą przejrzystość w postawie kapłańskiej i głoszeniu Kerygmatu Kościoła Chrystusowego. Niech cie Pan Bóg obdarza nieustannymi łaskami i wszelkim błogosławieństwem, Matka Najświętsza umacnia i prowadzi a Michał Archanioł ochrania.
6 miesięcy temu / Wierzący
 
Niech Bóg błogosławi Księdzu Prałatowi Kneblewskiemu! Poza tym emerytura emeryturą, ale liczę że Jego głos będzie nadal słyszalny - niejako na przekór tendencji odsuwania wartościowych kapłanów na boczny tor.
6 miesięcy temu / Marcin
 
Nareszcie.
6 miesięcy temu / Abc
 
Szkodliwe? Nieskuteczne? Nieźle, chyba przykład idzie z góry...
6 miesięcy temu / Bondaree
 
ta decyzja to efekt nieprzeprowadzenia dekomunizacji w KK,,, brakuje niezłomnych biskupów,,,
6 miesięcy temu / antykosmita
 
atak na Tradycje Katolicką, przedwczoraj duchowy atak nożownika na księdza sprawującego Tradycyjną Mszę Trydencką, a dzisiaj atak "cielesny" dotyczący ciała jako struktury, czyli usunięcie proboszcza o Tradycyjnej głoszonej nauce, na emeryture. Idzie nowe tzn swąd ten sam zabarwiony tzw nowoczesnością.
6 miesięcy temu / axe
 
Koścół prześladowany. I niech kto powie, że prześladowanie kapłanów nie jest w wewnątrz Kościoła ?! I to przez przełożonych. Dziwnym trafem dobrze się mają ci księża i hierarchowie, którzy idą z duchem czasu i świat ich lubi / Ryś, Nycz, Głódź, Lemański, Szustak i wielu innych celebrytów - najemników. Wiernych Chrystusowi i Jego Świętej Ewangelii i odwiecznej nauce Kościoła Katolickiego niszczą i prześladują Ci, którzy paradoksalnie cieszą się zaufaniem i stoją w szeregach pasterzy ale nimi nie są. Zaczyna się. Polskę nie ominą prześladowania a może nawet spłynie krwią wyznawców jako, że jest tym jedynym bastionem katolicyzmu w zdechristianizowanej Europie. Zobaczymy jaki będzie następny krok ze strony hierarchów Kościoła.
6 miesięcy temu / Daro
 
"Milczące psy" gryzą ale swoich. Smutne. Niech Pan Bóg błogosławi ks. KNEBLEWSKIEMU.
6 miesięcy temu / Robert
 
Czyżby wpływy sanhedrynu były aż tak wielkie ?!
6 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 
Rozpoczyna się rugowanie Rytu Rzymskiego z Kościołów w Polsce pierwszy bastion zdobyty przez wilki w owczej skórze ,
6 miesięcy temu / Tomasz
 
Tyrawa sam ma sporo za uszami, a odwołuje tak dobrego księdza?! Isakowicza spotkało podobne napietnowanie, o czym to świadczy?
6 miesięcy temu / ręceOpadają
 
Wystarczy glosic Prawde bez bledow teologicznych i kiczowatych nowinek i masz emeryture jak w banku nawet przedwczesnie.Kto plecie trzy po trzy bedzie tyral na pelny etat do konca zycia i promocja w TV gratis.
6 miesięcy temu / Nick
 
oj, tam oj, tam! Zastąpi się księdza panem Zielińskim:- On umie uzdrawiać,doskonale interpretować Pismo św. to i wyspowiadać się nauczy! Dokąd zmierzasz kościele w Polsce!??!
6 miesięcy temu / Anna
 
Hańba!!! Prześladowania kapłanów, którzy chcą powrotu Mszy Świętej Wszechczasów nasilają się. Posoborowi moderniści kościelni tryumfują.
6 miesięcy temu / Sympatyk ks. Kn
 
Zbliża się czas Kościoła Podziemnego jak w Chinach. Ale Bóg z nami. A jeśli Bóg z nami, któż przeciw nam?
6 miesięcy temu / Noe
 
Dzisiaj dla katolickich księży emerytura, a jutro chowanie po piwnicach.
6 miesięcy temu / Cava
 
a Sowa, Lemański, Kramer i spółka mają się dobrze
6 miesięcy temu / emk
 
Kolejny Bastion Świętego Kościoła Katolickiego odsunięty. Niech Matka Boża z Góry Karmel opiekuje się Księdzem Romanem.
6 miesięcy temu / R
 
czy aby z obfitości serca mówią usta Księdza biskupa? Czcigodny X. Prałacie, za odważne i bohaterskie głoszenie niezmiennej, jedynej Ewangelii niech Pan Bóg szczodrobliwie wynagrodzi.
6 miesięcy temu / gość
 
To oczywiste że Jego odwołanie ma drugie dno.
6 miesięcy temu / PrPr
 
Teraz Xiadz Pralat moze dolaczyc do grona ksiezy emerytowanych i zajac sie gloszeniem rekolekcji, a codziennascia jego mze byc msza sw wszechczasow. Szkoda, ze najlepszych sie pozbywaja, pozostawiajac miernoty takie jak Lemanski, Guzynski, Sowa, czy tzw. Langusta na palmie...zenada.
6 miesięcy temu / Trad
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.