Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Ks. Piotr Glas. Rekolekcje adwentowe. Konferencja II [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Księże, jak żyć? Młodzi ludzie już nawet nie pytają jak żyć w Kościele, po prostu odchodzą i idą w swoją stronę, jeżeli w ogóle w Kościele byli. Dlatego jest czas, którego nie możemy zlekceważyć. Jeżeli zlekceważymy, to, Panie, do kogoż pójdziemy, którędy? – mówi ksiądz Piotr Glas w II części adwentowych rekolekcji.

 

Część I adwentowych rekolekcji ks. Piotra Glasa:

 

Wesprzyj PCh24TV!

 

  


DATA: 2019-08-16 13:15:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Owszem, nie da się zaprzeczyć obecności Ducha Świętego w Kościele, jednak sobór watykański II w samym już swoim założeniu miał być duszpasterski, a nie dogmatyczny, a więc pozbawiony znamienia nauczania nadzwyczajnego. W sytuacji gdy część zapisów soborowych przeczy wcześniejszym wypowiedziom Magisterium (kwestia ekumenizmu, wolności religijnej, kolegialności) należy je odrzucić.
ponad 1 rok temu / Jan odpowiada
 
Uważam, że każdy ksiądz katolicki powinien zawsze nosić sutannę.
ponad 1 rok temu / Ja
 
Sobory mają szczególną asystencje Ducha Świętego. Sugerujecie się kardynałem Ottawianim. Jednak w książce "Jezu Ty się tym zajmij" trochę inne światło pada na tę postać. Czy prześladowca ludzi świętych musi być takim wielkim autorytetem?
ponad 1 rok temu / do Jan
 
Wierni potrzebują prawdziwie katolickich, tradycyjnych kapłanów. Takich, którzy oprócz mówienia o kryzysie, wskażą jego źródło: Vaticanum II i Novus Ordo Missae.
ponad 1 rok temu / Jan
 
Niezwykle swiatlo i interpretacja , na ktora zwraca uwage ksiadz Piotr cytujac Ojca Augustyna Pelanowskiego . !!! ? zaćmienie słońca, brak blasku księżyca i strącone gwiazdy oraz wstrząśnięte moce nieba ?. ( ? ) Gwiazdy są symbolem autorytetów duchowych, potomstwa Abrahama, ludzi zawierzenia, a nawet apostołów. Toteż zaćmienie słońca, utrata blasku księżyca i upadek gwiazd to epoka zaćmienia wiary, destrukcji chrześcijaństwa, odejścia wielu autorytetów życia duchowego, zarówno kapłanów, jak i ludzi, którzy wysoko zaszli w swym rozwoju duchowym. Biblia sugeruje, że o wiele trudniejsze niż prześladowanie chrześcijaństwa będzie to, że straci ono swój blask, swoją żywotność duchową, stając się systemem martwych rytuałów, a wielu chrześcijan odejdzie od wiary w stronę martwych praktyk lub zupełnie opuści mury świątyń. ? U poczatku XX wieku , Viviani przechwalal sie , ze strącil wiele gwiazd z Nieba ! Czy pozostawil nas sierotami ? Czy spadkobiercow tej idei nie spotykamy
ponad 1 rok temu / MariaPietrzak
 
a czemuż to mój komentarz Szanowny Moderator usunął ? Czy próba zachęty Kapłanów poprzez lekturę książki "Gdzie jest twoja msza, kapłanie ?" - ku celebrze Mszy Św. w Tradycyjnym Rycie Rzymskim jest czymś nie na miejscu ?, a może to, że stadionowe spędy organizowane na "zielonoświątkową modłę" uważam tu za dalekie od katolickiej wiary ?
ponad 1 rok temu / dusza polska
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 160 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.