Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   LUTY   2019 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Ks. Piotr Glas: jak ocalić duszę w miejscu pracy?


Problem relacji między naszą Wiarą a pracą rodzi wiele pytań i wzbudza liczne emocje. Ludzie także podczas spowiedzi poruszają temat troski o duszę w okolicznościach zawodowych. Jak ocalić duszę w miejscu pracy? W rozmowie z PCh24.pl odpowiada ksiądz Piotr Glas.

 

 

(fot. YouTube/RCS TV)

 

 


DATA: 2018-01-03 09:02:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

A pro po >miejsca< jakiemu Biskupowi miejsca podlega Ks./pastor Glas ? Czy został oddelegowany ze specjalna misją z Anglii do Polski? Czy ma formalna zgodę Polskiego Kościoła ? Czy też jest kaznodzieją na wzór o. Jamesa czy Boshobory ?
ponad 1 rok temu / iskierka
 
O ile mnie pamięć nie myli , Pierwszych cechował radykalizm . Oni nie zastanawiali się nad utratą domów i majątkow , ale twardo stali przy swojej wierze . Oni całymi rodzinami szli na śmierć . Pan mówi .... 'nie lękaj sie , żebym nie napełnił cię przed nimi lekiem' ! Ja bym postawiła pytanie inne , jak skutecznie i pięknie przekazywać w miejscu pracy , środowisku , swoją wiarę , by oczarować i pociągnąć ku Chrystusowi innych . . . Czego unikać , jakich błędów , by nie spłoszyć ... Przecież wszyscy zdążamy w tym samym kierunku !
ponad 1 rok temu / MariaPietrzak
 
Takich kapłanów dziś brakuje ! Odważnie mówi i nie owija w bawełnę ! Matko Najświętsza miej go w swojej opiece i prowadz !!
ponad 1 rok temu / Weronika
 
Bóg by bronić swojego sługę może posłużyć się każdym, nawet człowiekiem niewierzącym czy innego wyznania. Ostatnio miałam takie zdarzenie w swoim życiu. Mogłam zostać prawie bez środków do życia /przez osoby bardzo ,,wierzące"/ a obroniła mnie protestantka z którą nie raz toczyłam ,,walkę". Człowiek to wielka niewiadoma. Od ,,swoich" ,,nóż w plecy" a od ,,wroga" ratunek. Wszystko w ręku Boga, trzeba zdać się we wszystkim na Niego.
ponad 1 rok temu / Maria
 
Trochę to mało odważne "natchnienie". Moje krótkie świadectwo: W okresie łatwo uzyskiwanych kredytów walutowych poddaliśmy się temu trendowi i wzięliśmy z żoną kredyty w CHF na zakup wpierw mieszkania, a następnie działki. Do dziś ponosimy tego skutki. Był okres kiedy miałem często przed oczami najczarniejsze scenariusze - żona i dzieci na ulicy, wszystko oczywiście zabrane przez bezwzględnego komornika i banki. Taki strach o przyszłość swoją i rodziny to idealna pożywka dla szatana i podsuwanych przez niego pomysłów oszustw finansowych, odejścia od rodziny czy nawet samobójstwa. Pewnego dnia uderzył mnie jak przysłowiowy grom z jasnego nieba cytat: "Obyś był zimny albo gorący...." Od tego dnia moje życie zaczęło się zmieniać. Nadal spłacamy te zobowiązania jednak żyjemy znacznie spokojniej, pogodzeni i zdani na łaskę bożą. Wiemy jak dużo zawdzięczamy Bogu, za co Jemu dziękujemy. W pracy nie wstydzimy się wiary bo nie wiemy czy dzięki nam ktoś nie umocni też swojej?
ponad 1 rok temu / Andrem
 
Kochany ksiądz Piotr mówi prawdę i unika uproszczeń. Panie Jezu, przymnóż nam takich kapłanów!
ponad 1 rok temu / Atanazy
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 89 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.