DZIŚ JEST:   15   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


To o czym ksiądz mówi bardzo dobrze obrazuje obecne określenie "Kościół pielgrzymujący" zamiast odwiecznego Kościół walczący. Walczący, bo walczymy z naszym przeciwnikiem, walczymy z naszym przywiązaniem do grzechu. Prowadzimy walkę duchową, a przynajmniej powinniśmy ją prowadzić, bo jeśli jej nie ma, no to wtedy można się dopiero martwić. A pielgrzymowanie? Jakby jeszcze sama pielgrzymka miała swoje pierwotne znaczenie, czyli miała charakter pokutny, wiązała się także z wielkim trudem. No ale teraz pielgrzymowanie to taka sobie po prostu wędrówka, zwiedzanie, autokar z WIFI, czasem gitarka, czasem nawet despacito. A potem impreza w prezbiterium. Nie żebym miał coś do pielgrzymek, ale łapiecie o co chodzi. Bez spiny, piekło jest w końcu puste, sam fakt urodzenia to już kupon do Nieba. Nic dziwnego, że z takim podejściem, to już człowiek sam nie wie czym się zająć, więc zajmuje się szeroko rozumianym światem, wymianą żarówek na LEDy i innymi tego typu bzdurami.
ponad 2 lata temu / incuss
 
A to ciekawe . Dowiadujemy się od byłego współpracownika Kongregacji Nauki i Wiary , że :1.)Źródło obecnego kryzysu w kościele leży w błędnym pojęciu misji kościoła; 2.) Podstawową przyczyną kryzysu w Kościele jest nieporozumienie odnośnie celu, (?) ; Należy zapytać , czy ks. Nocola Bux dopiero się obudził i nie wie co się stało w Kościele po II S. W. Jeśli był współpracownikiem Kongregacji Nauki i Wiary to uczestniczył w tworzeniu KRYZYSU. Czyżby użyte przez Niego słownictwo ?BŁĘDNE? pojęcie misji , ?NIEPOROZUMIENIE? odnośnie celu otwierało drzwi z napisem ?SAMOUSPRAWIEDLIWIENIE? i ?KONTYNUACJA? ze zrozumieniem tego co jest fałszem.
ponad 2 lata temu / Iskierka
 
...Nie samym chlebem żyje człowiek...Ale słowem,które pochodzi z ust Pańskich.A Pan Jezus niezmiennie naucza cudzołożnicy nie posiądą królestwa Bożego.A w Al NIESTETY p.Franciszek ZAPRZECZA w p.297, że potępienie cudzołożników i nie tylko ich ale wszystkich żyjących w grzechach śmiertelnych potępieńców jest nie zgodne z logiką Ewangelii...Co sprawia, że NAWRÓCENIE nie jest konieczne,skoro nie ma potępienia,a skoro nie ma potępienia,więc ZBAWIENIE czyli NAJŚWIĘTSZA OFIARA JEST ZBĘDNA...więc pytam po co i dla kogo Pan Jezus cierpiał,umarł i zmartwychwstał?... skoro ZBAWIENIE NIE JEST KONIECZNE DO ZBAWIENIA.Istnienie Kościóła też jest NIEPOTRZEBNE,bo dogmat poza KK nie ma ZBAWIENIA zgodnie z tym co naucza p.Franciszek jest błędem UNK i świętejTradycji SIC!!!...Demagogia czułego tulenia grzechu śmiertelnego jest bez wątpienia inteligentnym DEFORMOWANIEM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO,które nakazuje grzeszących upominać, nieumiejętnych POUCZAĆ,wątpiącym dobrze radzić,strapionych pocieszać...
ponad 2 lata temu / Megi
 
Amen!
ponad 2 lata temu / robespier
 
[email protected] - Ale przede wszystkim nie ZATRACIĆ DUSZY !!! Nie zwodzić człowieka , nie bagatelizować grzechu , wiarołomstwa , świętokradztwa , nie nadużywać słowa MIŁOSIERDZIE itp. Prowadzić człowieka w PRAWDZIE i ku PRAWDZIE . A z tym obecny Papież ma ogromny problem .
ponad 2 lata temu / cecylia
 
Bogu niech beda dzieki za to slowo ks. Nicolo Buxa, skierowane do nas wszystkich. Niech kazdy kto szuka prawdy o tym co dzieje sie w Kosciele katolickim, niech koniecznie przeczyta uwaznie ten wpis ks. Buxa. Z Panem Bogiem
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Cała nauka Kościoła zawarta jest w Dekalogu oraz w Kazaniu na górze Głosić dobrą nowinę Uzdrawiać chorych Głodnych nakarmić Spragnionych napoic
ponad 2 lata temu / Symeon
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.